Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

18 minutes ago, jms_uk said:

1. Magla, sneg, led u Tirani...

Zar u tom slucaju ne bi proceduralnotm, naravno ako nije bilo nekih tehnickih problema na samom avionu, trebao/mogao da se uputi ka Tirani najblizem alternativnom aerodromu, Podgorica recimo, a da putnike ekspeduje autobusima...

Ovako deluje zaista po malo blesavo...

Link to comment
  • 1 month later...

U decembru sam imao let koji je kasnio šest sati. Air Serbia. 

 

Jel ima poente sada da im pišem i tražim kompenzaciju? Ili je prekasno? Koji je rok uopšte?

Edited by pacey defender
Link to comment
1 hour ago, pacey defender said:

U decembru sam imao let koji je kasnio šest sati. Air Serbia. 

 

Jel ima poente sada da im pišem i tražim kompenzaciju? Ili je prekasno? Koji je rok uopšte?

Nije prekasno, https://www.airhelp.com/en/ pravi žalbe za kašnjenja u poslednje 3 godine. Mene su sami cimali za kašnjenje Lufthasnsinog leta od 2h.

Refundirali su 260e a naplatili znatno više, provizija im je značajna. 

Verovatno ima još agencija koje rade slične stvari sa manjim ili većim provizijama. Ne znam uopšte kako bi išlo direktno i koji iznos tražiti.

Edit: sad sam pogledao u email, naplatili su 400e, 35% im je fee.

Trajalo je to nekoliko nedelja, čak su tražili neke scan dokaze koje sam ja izignorisao i odustao al posle par nedelja pare legle i bez toga :lol:

Edited by maheem
  • Hvala 1
Link to comment

Mislim, ne kosta te nista da probas, ali to sa AirSerbiom nece da fercera, jer osim sto su raspali i sto ce da te izbegavaju, nisam siguran ni da se taj zakon o naknadi za kasnjenje leta odnosi na njih, to je EU zakon.

Link to comment
U decembru sam imao let koji je kasnio šest sati. Air Serbia. 
 
Jel ima poente sada da im pišem i tražim kompenzaciju? Ili je prekasno? Koji je rok uopšte?

Odakle je bio let?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

Očev let na CDG je pre nekoliko godina kasnio nešto preko 3h, ja sam popunila obrazac sa sajta Airserbia, i posle jedno mesec-dva su uplatili novac, nešto oko 250€, 300, znam da sam gledala da je imao maltene dva leta Beg-Fra za tu kompenzaciju.

 

Zašto ne pokušati?

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Čekaj, u kojim slučajevima (ne) radi to obeštećenje? Zaboravio sam bio tražiti kad je ono pre 3-4 godine zabrazdio Surčinsku pistu egipatski cargo... pa sam čekao ceo dan skoro na let

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk



Link to comment
42 minutes ago, mlatko said:
Čekaj, u kojim slučajevima (ne) radi to obeštećenje? Zaboravio sam bio tražiti kad je ono pre 3-4 godine zabrazdio Surčinsku pistu egipatski cargo... pa sam čekao ceo dan skoro na let

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk



 


Kad je van njihove kontrole, kao npr. lose vreme juce.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...