Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

9 minutes ago, palikaris said:

 

Kad je tek krenulo to, neki moj prijatelj koji je pod stare dane položio vožnju, sa neki 35-6 nosio P na kolima. I na pumpi onaj pumpadžija ga gleda, pita "šta ti je to?" ovaj kaže tek sam položio. Pumpadžiji onako iskreno žao, kaže ma skini to brate moj šta će ti, ovaj kaže ali zakon, kaže pumpadžija ma kakav zakon nemoj da te lože, skini to. Kakav odnos prema zakonu :D

Jebiga... :D 

Ja sam tek ovde jutros saznao da je obavezno, ne znam za CG, nisam vidjao, doduse ni obracao paznju, ne bi me cudilo da i ovde postoji ali da niko ne zarezuje.

Doduse, ovo je CG... :isuse:: cega sam se sve nagledao - od maloletnih klinaca koji voze min 200 KS, do likova i likusa koji se ponasaju kao da im je put plemenska djedovina, klasiku poput klinca, ponosnog naslednika, u krilima vozaca da ne pominjem...

Navozio sam se, hvalabogu, po raznim stazama i bogazama, ukljucujuci i podrucja u kojima umesto da uredno psuju ostale ucesnike u saobracaju ili im civilizovano pokazuju srednji prst - vade utoku ili AK-47, ali ono sto svakog dana vidim ovde nadmasuje Planetu: nikada, ama bas nikada do dolaska u CG nisam komentarisao tudju voznju, psovao, uzasavao sam se i uzasavam se upotrebe sirene recimo na semaforima, u krajnjoj nuzdi zadovoljavao se kratkim ablendom - covek se zamislio, ima problema, jebiga, nije noz za vrat, stici cemo - ali ovdasnja preticanja u tunelima i ostali lokalni specijaliteti su me - po prvi put u zivotu - naterali da pocnem glasno da pizdim do mere da su moji poceli da me zezaju...

A zakon, pa k'o svaki zakon ovde, ne mislim samo na CG: 10 evra uz caskanje, zavisno od raspolozenja.

Komicno bilo jednom, zaustave me, prekoracenje, pada kisa, ja udjem kod njih u auto na pregovore i pocnem da pregovaram, njih dvojica pocnu da masu rukama i ucutkuju me, isteraju napolje: ispostavilo se da je u po nekom od auta ugradjena andrmolja, mozda cak i kamera za vezu sa komandom.

Tako da su pregovori morali da se obave i uspesno zavrse napolju, na kisi... :D 

  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, zorglub said:

 

Jedno od najgorih, a sve više opšteprihvaćenih rešenja. Ubedljivo najgore je kako su ljude ubedili da je rezervni točak passe, prvo sa ćopavcem, a onda sa kit-om s kojim možeš da se...

 

ma ja to videla prvi put u životu pa kao vidi ovo čudo:)

 

Generalno sam analfabeta za automobile, pa se sad oduševljavam svim i svačim. Nikad me nije čak ni zanimalo da vozim, ali neki životni obrti i eto ti ga.

Link to comment

@angelada

ako se odlučiš za fauvea(nikako vw) moraš u svakodnevni govor da ubaciš par uzrečica tipa, muž može da je sa sela, al auto mora da je iz njemačke ili ker i auto moraju bit njemački i sl

:fantom:

 

 

 

kad si kod clia, a ako budžet odgovara baci pogled i na captur(clio u suv varijanti)

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, angelada said:

eee al mi probni padamo sa devet kaznenih poena, a ne znam da li skidanje nalepnice spada u njih

 

ja ću da nosim oznaku, šta mi teško

 

Ja se razmišljam da je stavim, samo ne znam gde da je nabavim. Uvek se raznežim kad vidim tu oznaku ispred mene i odjednom se napunim strpljenjem, preplavi me neko razumevanje za te vozače, nikad im ne sviram, uvek sačekam koliko treba, i sve kontam ako je takva psihologija kod većine vozača, da bi svi onda trebalo da ih stavimo, da svi budemo početnici, da se ne majmunišemo u saobraćaju i da imamo razumevanja jedni za druge jer smo svi jelte početnici. Nemam više živaca da se nerviram zbog budala niti da trpim da meni neko svira ako nisam siguran gde tačno treba da skrenem kad dođem u bg ili ako nisam krenuo dovoljno brzo na zeleno, ili ako pažljivije ulazim u kružni tok kod slavije... Mislim da ima ljudi po bg koji mahinalno valjda kad vide ne bg table ležu na sirenu kao pomahnitali, bez obzira imali li razloga ili nema. Svaka vama čast koji se svaki dan akate i tražite parkinge kao ludi po tom gradu. Ja bih se samospalio, a ako se od onih koji nervozno trube na nas koji dolazimo s vremena na vreme jbte se 😁

Edited by Remi
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

@angelada

ako se odlučiš za fauvea(nikako vw) moraš u svakodnevni govor da ubaciš par uzrečica tipa, muž može da je sa sela, al auto mora da je iz njemačke ili ker i auto moraju bit njemački i sl

:fantom:

 

 

 

kad si kod clia, a ako budžet odgovara baci pogled i na captur(clio u suv varijanti)

Fauve, genau!

 

e hocu, idem sutra u kompresor ponovo (usput mi je hahahah) pa cu sa pogledam.

  • +1 2
Link to comment
On 20.5.2021. at 10:39, radisa said:

Da, baš to...Osim ako nije sa nekim starijim u kolima, koji mu je član porodice... I koji ima dozvolu 5 godina....

 

I ne smeju da voze noću, posle 23h...

I ne sme da se vozi više od 90% ograničenja brzine. 

Link to comment

To za nalepnicu i za zabranjenu voznju od 23h do 5 je jos od pre nekih 10g kad sam ja polozio. Mislim da su bas onda uveli probne dozvole, god dana ili 6 meseci je bilo tada. U to vreme retko ko je postovao taj zakon od pocetnika. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

E ovako - konačno dolazi i taj dan - one tamo subote treba da odem po auto i volela bih da ga kupim. Uzimam golf 7 u autokomercu i sad - dobiću garanciju - ali vidim svi vode majstora pa nisu ni moja usta rutava. Svakako sam formirala svitu drugara koji se "razumeju" ali bih volela da to pogleda i struka.

 

E sad - gde naći majstora za golfa koji hoće da izađe na teren:) Naravno, platiću.

 

Zahvalna za svaki savet i predlog, kao i do sad.

  • +1 1
Link to comment

kupoprodajni pregled kosta 2.500 dinara (npr u Bogunovicu), to mislim da je najbolji potez za pocetak, ako je opcija da se auto pregleda na drugom mestu, izvan placa/prodajnog objekta.

  • Hvala 1
Link to comment

Imas I cars forum, slicna prica. Uzela si benzin ili dizel? Golf7 je odlican auto ako je lepo odrzavan.

Obavezno neka zastita, alarm+zeder.

Srecna kupovina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...