Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

  • 2 months later...
11 hours ago, ToniAdams said:

zamalo sam malocas u radnji ostavio 700 evra u zamenu za ovo. zaista bolje zvuci od bilo kog mini sranja koje sam cuo.

 

Ako sabereš šta je sve uključeno u cenu, to nije nimalo loša kupovina. Pri tom ne zanemarujem kvalitet zvuka koji se dobija.

Edited by Ras
Link to comment
13 hours ago, ToniAdams said:

zamalo sam malocas u radnji ostavio 700 evra u zamenu za ovo. zaista bolje zvuci od bilo kog mini sranja koje sam cuo.

 

Sad si me zaintrigirao, baš sam razmišljao šta da kupim sebi za rodjendan, a nisam imao HI-FI uredjaj otkako mi je onaj što sam ga nedavno pominjao crkao...

Link to comment

Najslabija karika tih paketa su verovatno zvučnici, pa od njih treba očekivati tačno ono za šta su namenjeni - za mali prostor.

 

Ko već ima pojačalo i/ili zvučnike može eventualno da razmišlja o nabavci plejera. Ovi Yamaha prodaju se i odvojeno od linije, a ima ih i kod drugih proizvođača (Pioneer, Marantz, Denon, itd...).

Izbor može da opredeli i prisustvo/odsustvo cd čitača.

Yamaha plejer sa cd čitačem iz Tonijeve linije

Cambridge Audio mrežni plejer bez cd čitača

 

Takođe, postoje i hibridni uređaji koji u istoj kutiji objedinjuju funkcionalnosti mrežnih plejera i pojačala, bez cd čitača, ili pak samo DA konverter sa pojačalom (bez mrežnog, ili cd plejera):

 Yamaha mrežni plejer i pojačalo u midi pakovanju

Yamaha DAC i pojačalo

 

Može se uživati u slici i zvuku sa jednog uređaja:

Yamaha BR (DVD/CD) plejer koji objedinjuje i mrežne funkcije

Edited by Ras
Link to comment

Meni je OK, pošto bi bili u ubedljivo najmanjoj sobi u stanju (3x3) gde držim većinu elektronike. Dnevna je prevelika, i nikad ne boravim u njoj, a glupo je da liniju stavim u biblioteku ili spavaću.

Link to comment

ma bitce to, gotovo sigurno, samo da nadjem nacin da odslusam malo u kolkotolko izolovanoj sobi. gledo sam rivjue, nisu rdjavi, al opet bih voleo da malo dozivim.

ako se ne smorim, pa odem da pazarim na nevidzeno.

jebiga, slusao u robnoj kuci, i daleko bolje zvuci od apsolutno svih okolnih kombina, koje su fakat uglavnom jeftinije.

Link to comment

Ma smešno, kao za decu da su pravljeni, šumovi na sve strane, krčanje, na kraju mu testirao bas sa EKV - Umorna, e to ga je totalno dokrajčilo...  :rolf:

 

 

Baš sam dosta danas gledao ovaj Yamahin, bukvalno nema loših recenzija, i deluje dosta pouzdano, nema svrhe rizikovati sa nekim lošijim varijantama...

Link to comment
3 hours ago, ToniAdams said:

ma bitce to, gotovo sigurno, samo da nadjem nacin da odslusam malo u kolkotolko izolovanoj sobi. gledo sam rivjue, nisu rdjavi, al opet bih voleo da malo dozivim.

ako se ne smorim, pa odem da pazarim na nevidzeno.

jebiga, slusao u robnoj kuci, i daleko bolje zvuci od apsolutno svih okolnih kombina, koje su fakat uglavnom jeftinije.

 

 

Ma, kupi na nevidjeno, sve je to manje više isto.

Jedino ti je bitno da imaš garanciju u ozbiljnom servisu.

Link to comment

E a ja sam legitimni audiofil. Imam 1000 ploča i par hiljada evra u Hifi sistemu. Trebaće ti vremena da naučiš da čuješ razlike.

 

Ako sve radi i zvuči zabavno i ima garanciju a nisi raspoložen za trošenje vremena na istraživanja i uklapanja komponenti, onda kupi bilo šta. Ali, ako hoćeš da se audiofilišeš, onda spremi dovoljno strpljenja.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...