Jump to content
IGNORED

Hi-Fi


yolo

Recommended Posts

kakav hejt na audiofiliju, usput kolateralno zakacivsi i nas koji idemo na svirku radi atmosfere, radi, sto kazu, radosti muziciranja koja se cesto probije i kroz najfuserskije resen ton....a za mene nema lepseg osecaja od ispijanja piva na zelenoj livadi u smiraj dana, cekajuci da se popale svetla na stejdzu......sta fali openair dogadjajima?dobar zvuk je samo slag na torti.
fali im sve sto dobijes u klubu: spontanost, komunikacija na relaciji bend-publika, trud, znoj... lepo je to, mislim, pivo, livada, ali mi je odvratno da se tiskam u masi.
Link to comment
  • 2 months later...

Hi-Files Showhfshowxs1.th.jpgU organizaciji jedinog domaćeg časopisa iz ove oblasti Hi-Files održaće se prvi Hi-Files Show, i to u dva termina:- subota i nedelja, 13. i 14.-ti septembari - subota i nedelja, 20. i 21. septembar.Na sajmu će se sa svojim proizvodnim i distributerskim programom pojaviti gotovo svi domaći (uglavnom) distributeri uređaja za reprodukciju zvuka (manjim delom slike).Mesto održavanja je hotel Holliday Inn na Novom Beogradu (dijagonalno od Super Vera), sajam je otvoren u vremenu od 12 - 19h. Cena ulaznice je 200din, za decu i lepši pol za dž.Više informacija na sajtu organizatora: http://www.hi-files.com/show.phpili u posebnoj temi na Hi-Files forumima: http://www.hifi-forumi.com/forum/viewtopic...814&start=0

Link to comment

inace, danas me skoro rasplako jedan post sa stranskog foruma pa moram da ga ovde C/PI had a bit of a listening session last night and decided to play "The Queen is Dead" by the Smiths on vinyl. I looked at the record cover and in an instant, my mind was flooded with memories. I remembered buying it in HMV Sunderland after school and how excited I was when I first lowered the stylus. I remembered taking it to university and then having to take it to a new home every year as I moved from halls to dingy digs. I remembered how shit I felt when she dumped me. I remembered the week when I went clubbing every day of the week (even Sunday) to get over it. I remembered proposing to someone much nicer (she said "Yes"). I remembered going to the hospital to bring my new son home. I remembered how son number 2 first arrived at home five minutes before the midwife did. I reminded myself that I'm a lucky, lucky bastard. This may be sentimental bollocks, but I genuinely had all these memories last night just by looking at the record cover. It's not because I'm obsessive about the Smiths. It's because that record, and many others I bought during the 80s, has been with me through thick and thin. I've got nothing against CDs, downloads, MP3 or DAB. If you love music, you should not let the format get in the way. I can't get emotionally attached to these formats though and never will. Vinyl may be a pain to maintain and play, but within the (sometimes tatty) covers and grooves, is some of your history. Cables certainly do not matter. Heck, even hi-fi doesn't matter. The 20 year old piece of vinyl with four badly dressed Mancs on the inner gatefold that I bought for ?6 with my pocket money - matters to me very much.

Link to comment
Cables certainly do not matter. Heck, even hi-fi doesn't matter. The 20 year old piece of vinyl with four badly dressed Mancs on the inner gatefold that I bought for ?6 with my pocket money - matters to me very much.
Tip lepo pise, ali ima 1 major slucaj zala za mlados'. Iskreno, ja ne bi' menjao ovo sada za ono onda, ni pod razno. Sigurno je drugacije bilo u UK, ali u Beogradu (a, koliko cujem, i Australiji) je bio 1 major pain doci do ploce tj. muzike koju zelis. Meni je to mrcvarenje obelezilo mlados' i bogami nemam ni 1 mL zaljenja za istim. Slatko mi je da putem repidшera u roku od - sta? - odma'! kompletiram ceo katalog npr. Funkadelice, pustanje cijih pesama na talasima BG radio stanica pre 3 dekade sam upisivao u licni dnevnik kao 1 dogadjaj. Ja sam jos bio 1 sreckovic, sa ortacima u posedu lepih kolekcija ploca, te je audio taping bio 1 spas (sto mu dodje ondasnja verzija repidшera).
Link to comment

Bio ja. U nedelju. Posle mi je malo bilo krivo što nisam otišao i u subotu, jer nisam uspeo da čujem sve sisteme (propustio Lyngdorf-KEF i CEC-ProAc).Koga zanima, eno gore posta sa najavom, pa može da se prošeta i naredni vikend. Cena ulaza je zaista simbolična, atmosfera opuštena, kafe u predvorju nije preskup, a ipak je to prilika da se čuju i vide neki nesvakidašnji sistemi, ili uređaji.Za ljubitelje saraund zvuka narednog vikenda će biti i prezentacija tog tipa, koliko sam uspeo da iskopam.

Link to comment

samo da podsetimo da je u subotu i nedelju 2. deo hi files audio showa. proslonedeljno iskustvo je bilo sjajno i verujem da ce se isto ponoviti i ovaj vikend. medju najavljenim izlagacima za vikend su leben, spendor, creek, epos, mark&daniel, arcam, shanling, usher, domaci dayens, JBL, i drugi.meni se prosle nedelje najvise dopao korato/b&w nautilus/mitchel gramofonski sistem uprkos odredjenim kontroverzama vezanim za taj zvuk. generalno, u vecini soba je zaista bio iznenadjujuce visok (za sajamske standarde) kvalitet zvuka iz cega se mogu izvuci pristojni zakljucci u vezi kako organizatora sajma tako i samih distributera.

Link to comment

jel razlikuje neko ruark talismane, macevaoce, krstase, preludijume, fuge i ostale operske mitove?nisu se svi pravili istovremeno pa uopste ne mogu da provalim koji je naslednik cega i sta je za koji dobra cena polovno.hvala.

Link to comment
  • 2 weeks later...

aj probam ponovo, neke ideje...rega ela (razni mejkovi?) vs. ruark talisman 2 vs. castle severn?sve do 300 funti polovno.edit: ili za slicne pare noviji b&w 602za uz roksan kandy cd + nad 533 -> rega p3(-24?) + rega mira.+ drugo pitanje:roksan kandy cd -> musical fidelity x-ray v8, vredi li upgradovati?jebiga roksan nema ni godinu dana, ali naleteo na ovu kradju:http://cgi.ebay.co.uk/Musical-Fidelity-X-R...id=p3286.c0.m14

Edited by kurdi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...