Jump to content
IGNORED

balkan i drugi svetovi


shimpr

Recommended Posts

+1

Samo sto ja nisam odlazila nigde.

Svi mi narodnjaci bili isti. Tekstovi ili glupi ili pateticni ili nezanimljivi, muzika horor.

Jedino znam sve pesme Harisa Dzinovica jer je mama jedino to slusala

Link to comment
  • Replies 761
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • yolo

    34

  • Dr Arslanagić

    29

  • sherman

    27

  • Bir Adim Öte

    25

ma nisam ja protiv narodne muzike, ima tu dosta toga sto volim. volim silvanu, volim tozovca, volim sisica, starogradske, bata kandu, ima toga. al ne mogu ovo od kraja sedamdesetih-pocetka osamdesetih. taj metalni sinti zvuk laznih instrumenata uz vibrato koji me asocira na ove crnkinje sto naricu tzv novi soul, ne mogu pa makar crko. 

Link to comment

ma nisam ja protiv narodne muzike, ima tu dosta toga sto volim. volim silvanu, volim tozovca, volim sisica, starogradske, bata kandu, ima toga. al ne mogu ovo od kraja sedamdesetih-pocetka osamdesetih. taj metalni sinti zvuk laznih instrumenata uz vibrato koji me asocira na ove crnkinje sto naricu tzv novi soul, ne mogu pa makar crko. 

 

 

ma ne mogu ni ja, ko sto ne mogu ni bolivud, ne zanima me uopste. nego, estetika nije etika, to je sva poenta. principijelno je ok i da postoji sund, slozili se mi svi ili ne da je sinan sakic sund.

Link to comment

 

sta god vi pricali, stoji da ovakav trans u publici jedino jos moze (ponekad) da se vidi na true metal certovima po Grckoj. mene na pocetku ovog klipa podidju zmarci koliko je zajebano. Sinan ocito pogadja publiku i radi ih na onom najprimalnijem nivou, i to meni, voleo je ili ne, govori da je njegova muzika da real deal. 

Edited by assück
Link to comment

Ima tu raznog undergrounda. Ja sam bi u borči na nekom krajiškom krštenju sa muzikom. Prva pesma mi je bila poznata. Posle ništa nisam u životu čuo. Ok, ja baš ne slušam te stvari. Sinan mi deluje kao da se neko zeza, kao rambo na m91, ali dobro pamtim stvari sa tva. Medi se od tih južnjčkih stvari recimo mizar dopada ali me te vranjanke i slično potpuno emotivno ne dotiču, isto i razne starogradske stvari ali se od nekih teofilovića i sličnih stvari naježim, mada znam da to i nije prava izvorna muzika

Link to comment

po ovom pitanju sam kao ljudi koji ne jedu crevca, kavurme, skembice, gade im se - a gurmani prste lizu. 

 

+1000

 

mozda svasta propustam ali cenim da ima dovoljno muzike koja me emotivno rajca da ne moram da se navikavam. 

 

 

Fala kurcu, svakom svoje. Ko kad bih sad ja išao od čoveka do čoveka i ubeđivao da su crevca do jaja i da mora da jede i da mu se svidi. Ne ide.

 

Mada opet, čudno mi zvuče ta navikavanja™ i žanrovi đuture. Ima stvari i stvari, meni to naleće i nešto mi se svidi, nešto ne, pun je kurac različite muzike. To mi dođe kao kad neko kaže "nema šanse da mi se svidi riba sa plavim očima".

Edited by ljakse
Link to comment

jebote, ja sam potpuno u cudu. sad sam na preskok slusao ovo sto kacite, meni ovo sve uzas. mali mrav je, ako mene pitate, za sinana mocart i betoven zajedno. a mali mrav je u moje vreme bio zestoka sprdnja. 

 

valjda nisam nikad nista od ovog slusao dovoljno da se naviknem i da pocne da mi prija. nisam kuci a kako vec dovoljno dugo ne zivim u nasim krajevima, ne nalecem ni usput. po ovom pitanju sam kao ljudi koji ne jedu crevca, kavurme, skembice, gade im se - a gurmani prste lizu. mozda svasta propustam ali cenim da ima dovoljno muzike koja me emotivno rajca da ne moram da se navikavam. 

 

+1

teška seljana

Link to comment

Grčka jbg. Tj, Vizantija. 

 

Recimo Dimitrije, sine Mitre je Vizantija samo takva. Ne znam da li to iko provaljuje

 

možeš li ovo malo da elaboriraš? mislim da te razumem u naznakama, i meni se tako nešto mota po glavi i ušima, ali nedefinisano i haotično. izuzimajući onomastički element, on je očigledan, bar kod dimitrija i anđe :)

Link to comment

 

sta god vi pricali, stoji da ovakav trans u publici jedino jos moze (ponekad) da se vidi na true metal certovima po Grckoj. mene na pocetku ovog klipa podidju zmarci koliko je zajebano. Sinan ocito pogadja publiku i radi ih na onom najprimalnijem nivou, i to meni, voleo je ili ne, govori da je njegova muzika da real deal. 

 

Ne mogu da nađem snimak prvog Sinanovog posleratnog koncerta u Zetri, mislim 1997. Čovek usta nije otvorio ceo koncert, publika peva a on plače.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...