Jump to content
IGNORED

Vadjenje pasosa


Viloticka

Recommended Posts

Hej, moguće da ću biti rekorder po vaskrsavanju veoma stare teme ali nekako mi se čini ispravnije da dodam na ovu nego da otvaram novu samo za svoje pitanje - nadam se da ne grešim!

 

Dakle, živim u inostranstvu (sada USA, pre Kanada) ali i dalje koristim samo naš pasoš. Imam aktivnu aplikaciju za kanadsko državljanstvo, jedan od osnovnih elemenata tu je dokazivanje fizičkog prisustva - nažalost, shvatio sam skoro da oni sve do 2019 uopšte nisu pratili ko avionom odlazi iz zemlje, dok sa druge strane, granični službenici na Surčinu rade obrnuto tj. nisu mi lupali ulazni pečat, samo izlazni. Suma sumarum, imam sada problem da dokažem koliko su tačno moje posete Srbiji trajale (jer to je odsustvo iz Kanade). :(

 

PITANJE - da li je ikako moguće, putem eUprave, posete konzularnom predstavništvu, bilo kako, dobiti listing datuma/vremena prelazaka SRB granice sa SRB pasošem? Recimo to USA ima jako lepo rešeno putem I-94 Travel History strane, bilo bi sjajno ako Srbija ima išta slično. Koliko god da je to cimanje, mislim da je sigurno manje nego kad se u Kanadi siđe sa "happy patha" . :)

Link to comment
  • 5 months later...

Zna li neko kakva je procedura za vadjenje hrvatskog pasoša u konzulatu u bg?

Nemam prebivaliste u hr niti njihovu licnu kartu, ali rodjen sam tamo. Imam overenu kopiju domovnice, originala nema. :isuse: Da li će mi priznati to?

Link to comment
11 hours ago, mraki said:

Zna li neko kakva je procedura za vadjenje hrvatskog pasoša u konzulatu u bg?

Nemam prebivaliste u hr niti njihovu licnu kartu, ali rodjen sam tamo. Imam overenu kopiju domovnice, originala nema. :isuse: Da li će mi priznati to?

Preporuka da pošalješ upit na mejl:

 

KONZULARNI ODJEL VELEPOSLANSTVA U BEOGRADU

Kneza Miloša 82/l kat
11000 Beograd
REPUBLIKA SRBIJA

Telefon: +381 11 3679 140
Telefaks: +381 11 3613 566

E-mail: crocons.beograd@mvep.hr

 

Radno vrijeme:
Ponedjeljak-petak: 8.30 - 16.30

Rad sa strankama:
Ponedjeljak-četvrtak 9.00 - 13.00

Dežurni telefon za hrvatske državljane (za izvanredne situacije i hitne slučajeve izvan uredovnog vremena): 00381 63 485-757

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Samo da pohvalim hrvatsku administraciju. :D

Trebala mi original domovnica i rodni list.

Pronalazio oprečne informacije o vadjenju istih u konzulatu, neko reče može samo domovnica uz neku solidnu taksu i duže čekanje, rodni list ipak mora u mestu rodjenja.

Zvao konzulat, oni mi rekli ne može ništa ovde, mora lično da se ide tamo ili da punomoć nekom.

Na kraju poslao mail nadležnoj županiji, oni mi odmah odgovorili, i nakon što sam im kao dokaz poslao ćiriličnu ličnu kartu, oni mi istog dana poslali na kućnu adresu tražena dokumenta bez ikakvih troškova. Čak su i prioritetnu isporuku zrakoplovom oni platili… 

:ziga:
 

Sad na slobodan termin u konzulatu čekam 2 meseca, ali to je već druga priča…

Edited by mraki
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...