Jump to content
IGNORED

Problem sa klimom


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Stigla je klima juče, montiraće je prekosutra. Ja sam izgleda uhvatila zadnji voz sa starom cenom (naručila u subotu), sad više nije na akciji ali je i dalje jeftinija nego kod drugih (24 000 nova cena).

Edited by Valkyrie
Link to comment
  • 3 weeks later...

moji menjaju klimu i treba odluciti sta uzeti.gledam razlicite proizvodjace i vidim da su kod svih najvece cenovne razlike u pogledu toga da li uredjaj ima inverter ili ne. inverter je valjda najveca tehnoloska odskocnica u modernim klimama, ali su cenovne razlike zaista drasticne, cak i do duplo vecih cena u odnosu na slicne modele standardnih klima.da li neko ima iskustva sa njima ili nekih drugih korisnih saznanja? da li je energetska usteda zaista tolika da se isplati uloziti u uredjaj sa inverterom?

Edited by Isis
Link to comment
Inverter ti treba ako misliš da se greješ na klimu na niskim temperaturama. Ako ne ne vredi ulagati toliko novca
thnx renne :)grejanje na klimu i jeste opcija tokom noci. s tim sto situacija ima dve specificnosti: radi se o prostoru (tj. vise otvorenih prostorija) od oko 100m^2 sto zahteva jednu 24-ku. a klima od 24000 btu sa inverterom kosta toliko da se vise isplati da odes na karibe i provedes zimu :D. drugo, postoje uslovi da spoljna jedinica ni ne stoji napolju, tako da me mogucnost invertera da radi na -22 i ne tangira. to sve zajedno uzev gotovo otpisuje klimu sa inverterom, ali me kopka ta usteda el. energije - da li ona moze biti tolika da se dugorocno zaista isplati pocetno ulaganje, narocito ako klima gruva u kontinuitetu bar 8h svake noci tokom cele zime koja kod nas traje otprilike pola godine? jer gledam one su sve energetski razred A, dok ove standardne guraju i do D i E. i da li su uopste klime sa inverterom kao uredjaji novije generacije boljih ostalih performansi? tj. da li vazi logika da se u njih stavljaju i neka bar manja poboljsanja ostalih stvari, tako da dobijes proizvod koji je i generalno vise klase, a ne da samo inverter bude jedina razlika? ako razumete sta hocu da kazem :lol: Edited by Isis
Link to comment

Ima uštede, ali ne toliek da bi se u nekom razumnom životnom periodu klime to uopšte ispaltilo. A što se tiče kvaliteta delova imaš jako kvalitetne i ne-invert klime.Definitivno je jedini benifit grejanje na jako niskim temperaturama.

Link to comment
Dobra
ajme renne al si recit :Djel to best buy za ono sto sam opisala da mi treba il' ima jos neki skriven dragulj da ga do sad nisam osacovala?naglasak je bio na onom 'al za manje pare' :D
Link to comment

jel zna neko daikin licencirani servis koji radi sa fizičkim licima (ili pojedinac koji zna posao i ima opremu)? Ima par firmi, ali samo za velike sisteme.

Link to comment

verovatno je svejedno, pogledaj koja ti se unutrasnja jedinica vise svidja:) ili baci pogled na daljinski upravljac, cija ti ergonomija vise lezi.

Edited by gazza1
Link to comment
verovatno je svejedno, pogledaj koja ti se unutrasnja jedinica vise svidja:) ili baci pogled na daljinski upravljac, cija ti ergonomija vise lezi.
zvuci kao da se zezas, ali ja tehniku biram (i) tako :Dnego, gledam ovaj fujitsu nema u specifikaciji tajmer (i jos par stavki tipa brzi start, brzo hladjenje, al to je manje bitno). tajmer mi je tako trivijalna stvar, da me iznendajuje da ga taj model koji nije bas bazicni nema. mozda samo nisu naveli.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...