Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

9 hours ago, Joe D said:

Sopranovi imaju momenata kad bas dave, subplotova koji nisu mogli manje da me zanimaju. 

 

tacno, neke od epizoda sa psihijatrushom jako dave

Link to comment



Bukvalno tako, to je stvarno najdobronamerniji savet. Ako si se Chandra mucio sa prvom sezonom, ove posle su "more of the same", u smislu estetike, dinamike, nacina na koji serija vozi, samo sireci na druge aspekte drustva i dobijanju na kompleksnosti. Stice se utisak da si pristupio gledanju serije kao klasicnom policijskom proceduralu, ova serija nema veze sa tim, stoje poredjenja koja su i ovde pisana ranije cini mi se - cela serija ti je roman teskas klasicne literature, gde su sezone poglavlja, a epizode stranice. Ne mozes u tome ni uzivati ako "gledas sa pola paznje". Nije serija na svim relevantnim rang listama u top 5 najboljih ikada, niti je uvodjena kao predmet na fakultetu tek tako. Ali jbg, jednostavno ti serija ne odgovara iz nekog razloga. Ja tako nikad nisam mogao da se nateram da odgledam Sopranose.


Apsolutno, ovo jednostavno zahteva potpunu pažnju... kakvo crno premotavanje ili gledanje u telefon :) Pa ja i danas neke nove detalje uhvatim a ne smem uopšte da kažem koliko puta sam gledao :D Ako neka serija nije imala praznog hoda i filera to je The Wire. I kad je najsporija sve ima smisla i sve je posvećeno karakterizaciji likova i dočaravanju stanja jednog grada u sred najrazvijenije zemlje na svetu.

Finale poslednje sezone, kada shvatiš da grad ostaje u još gorim rukama nego što je bio... nema ulepšavanja i srećnog kraja, jedna savršena kritika društva, opšte nesposobnosti i korupcije. Kao što kaže Frenk Sobotka: nekada smo gradili a sad samo gledamo kako da zavučemo ruku u tuđi džep.

Ono što me posebno tera da se vraćam je neverovatno dobar kasting koji je HBO odradio, bukvalno za 90% likova ne bih mogao zamisliti bolji izbor za ulogu koju nose. Bubbles, McNulty, Bunk, Lester, Omar, Prop Joe, Marlo, Chris Partlow, Stringer Bell, Gus... Bubbles ako nije u pripremi uloge bio na heroinu nekoliko meseci ja stvarno ne znam :)

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment

Efyge, Sobotka, scena ispod mosta. Your way - it won't work. 

 

Neko bi rekao, zatvaraj radnju, sve je rečeno i objašnjeno. Kad ono, još tri vrhunske sezone. 

  • +1 3
Link to comment
On 29.3.2021. at 17:00, arheolog1981 said:


Kao što kaže Frenk Sobotka: nekada smo gradili a sad samo gledamo kako da zavučemo ruku u tuđi džep.
 

 

e ovo... a druga sezona je prepuna takvih momenata. 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...