Jump to content
IGNORED

Slike


melankolic

Recommended Posts

Posto sam totalni duduk za slikarstvo moram ovde da pitam, kako se kotira kacenje replika dela?

Skoro sam slucajno video sliku Ivana Ajvazovskog i odusevio se, potom sam guglao i video da je covek jedan od najvecih ruskih slikara. Sto znaci da ne postoji teoretska sansa da nesto od originala kupim :D  Vidim da se mogu naci naslikane verne replike pa rekoh da pitam da li je to veliki no-no ili nije?

Link to comment

mojne brt

 

e

sad sam mu gledao slike i to je baš no no

 

msm neki apstraktni modernista i nije toliki no no. ali tako neku repliku treba da prati stilsko jedinstvo i u uređenju stana

 

neka bude da je no no

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

ako imas jedrilicu, ali sa 2 jarbola minimum, mogla bi kopija u salon. da ne propada original na vodi.

 

 

 

 

salim se. nemoj to da radis.

 

idi do gradske galerrije i vidi sta ima tamo. popricaj i sa kustosima. naci ces nesto sigurno.

 

 

Link to comment

 Zasto je no no  ? Ako je nasao nesto u slici sto ga "radi" sto ne bi imao posterizovanu sliku ili repliku ili sta god ? 

U stvari, ne razumem ni pitanje :(. U kom smislu se "kotira".. Pa tvoja je soba, radis kako tebi prija , zar ne ? 

  • +1 3
Link to comment
38 minutes ago, čekmeže said:

šta ti nije jasno? 

 

 

pa ništa izgleda :D. on ne investira, pa da mu je bitno što vrednost tog dela neće rasti, niti mu je bitno (pretpostavljam, čim pita uopšte) da ima original i da se hvali time. ne razumem zašto ne bi mogao da im odgovarajući doživljaj i sa reprodukcijom na zidu ... 

 

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Moća said:

Posto sam totalni duduk za slikarstvo moram ovde da pitam, kako se kotira kacenje replika dela?

Skoro sam slucajno video sliku Ivana Ajvazovskog i odusevio se, potom sam guglao i video da je covek jedan od najvecih ruskih slikara. Sto znaci da ne postoji teoretska sansa da nesto od originala kupim :D  Vidim da se mogu naci naslikane verne replike pa rekoh da pitam da li je to veliki no-no ili nije?

Ma loze te... :D 

Izvini, salim se, naravno, ali - i jesu i nisu u pravu, kako to vec ide...

Moze da se, narocito uzimajuci u obzir ono da se o ukusima ne raspravlja, i sa replikama, reprodukcijama, fejkovima, kako god, postignu sasvim OK efekti.

Kao na primer sa ovim parcetomtm Vermera:

001.jpg

 

Kod Ajvazovskog i slicnih tehnicaratm je za vecinu problem (i za mene :)) sto je brevise goblenast da se tako izrazim...

Ako ti je bas stalo do motiva poput njegovih, mislim na morske, imas i na netu brdo modernih akvarelista sa cenama reda velicine 100-ak evra koji mozda mogu da ti vrse pos'o, u svakom slucaju gvirni, mozda ulovis neku ideju...

Nisu replika, reprodukcija, fejk, no-no same po sebi: no-no je promasiti sustinu da sopstveni zid u sopstvenom stanu/kuci ne pokusavas da pretvoris u mali Luvr ili Tretjakovsku galeriju, nego da se radi o detalju i samo detalju enterijera.

Koji se, pre svega i iznad svega, uklapa tebi i tvojima.

Jer, detalj po detalj, cak i kada je najbanalniji su - kuca, dom...

002.jpg

 

Link to comment

@Moća kad dodješ u bg, a ti lepo obiđi galeriju ulus-a(knez mihailova 37) vidi tamo šta ima, raspitaj se malo, ranije su imali i neki štek u podrumu zgrade prekoputa galerije pa pronađi nešto što ti se sviđa i što te radi

Link to comment
On 9.12.2020. at 23:25, Hermetico said:

A dobro, malo sam preterao. Ne postoje najbolji crteži, nije to takmičenje. Ali kao, po meni trenutno Belgrade's best kept secret kad je crtež u pitanju. Evo:

 

https://www.behance.net/Ivan-A2

 

Imamo sad i neku grupu ona i ja i još četvoro. Trebalo da pravimo neki manifestni event s razgovorom, muzikom i svačim ali korona pa smo pomerili za... nekad. Biće. 

 

@Caligula Razumem, s tim što konceptualna umetnost i performans nisu isto. Naš performans 70tih, konkretno, koji se kao uzima za neki primer vulgarne konceptuale je mnogo više ritualan nego duboko konceptualan u postmodernističkom smislu. Nisu se oni baš načitali aktuelne teorije, mogu da se kladim, svakako se na nju ne pozivaju. Ali nisu ni glupi. Todosijević je recimo izvanredno pametan, duhovit i skroman... Malo je lajav, ali to je legitimno. I nije protiv estetike i oni akvareli su mu savršeni. 

 

Imaš umetnike s mnogo jačim konceptom koji nisu prisutni :D Sarah Sze, recimo, ili ako baš oćeš estetiku na važnom mestu Nathalie Miebach. Ili Peter Ablinger, njegov Talking PIano mi je jedan od omiljenih radova u istoriji. Lik je programirao klavir da recituje (???) povelju Ujedinjenih Nacija o zaštiti životne sredine. Da se usereš.

 

 

 

 

 

 

 

 

 nisam do danas znala za ovaj topik niti da je ivana arandjelovic ima ovakav zivotni tj karijerni put kakav si opisao, a favorit mi je i planiram da je kupujem kad prodje korona pa se posao vrati na staro. divna je, ovi sad korona radovi su joj haos.

 

tekuca likovna scena je odlicna, kupujte printove ako su slike skupe, svasta ima, cijene su ok i realno treba da budu vise.

Link to comment
2 hours ago, morgana said:

 

 nisam do danas znala za ovaj topik niti da je ivana arandjelovic ima ovakav zivotni tj karijerni put kakav si opisao, a favorit mi je i planiram da je kupujem kad prodje korona pa se posao vrati na staro. divna je, ovi sad korona radovi su joj haos.

 

tekuca likovna scena je odlicna, kupujte printove ako su slike skupe, svasta ima, cijene su ok i realno treba da budu vise.

Evo mogu da najavim i preporučim izložbu Dejana Golića u Remontu. 15. marta počinje, upravo sam mu napisao tekst i prilično sam srećan jer nisam osećao da imam mozga za to. :D A radovi su mu sjajni i skroz jedinstveni. I mogu da se kupe, ima mnogo malih formata tako da će biti za svačiji džep. 

Edited by Hermetico
  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 year later...

Prvorodjene:

 

Picasso-9.jpg

Picasso, Pikador, 9 godina...

 

Dali.png

Dali, Okolina Figuerasa, 7 godina...

Sa 6 sam hteo da postanem Napoleon, sa 7 kuvar, kako sam rastao moje ambicije su bivale sve vece...

 

Kahlo-1926.jpg

Frida Kahlo, 1926, kasno pocela, Autoportret u somotskoj haljini, poklon tadasnjem momku po imenu Alejandro Gomez Arias

 

Hopper-7.jpg

Edward Hopper, Little Boy Looking At the Sea, 7 godina, skolska sveska, 1891...

 

 

Ali i iz vremena kada su djake mlatili k'o volove u kupusu i jos im svasta nesto radili dok ne nauce zanat:

Gentilesch-I-17.jpg

Artemisia Gentileschi, 17 godina...

 

Leonardo-1481.jpg

Leonardo, 1481, dakle nekih 29 godina, u svakom slucaju vecinski priznat kao prvi poznati Leonardo...

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...

Imam jednu sliku, ulje na plantu, kojoj treba da se promeni ram. 

To platno je trenutno razapeto na nekoj teskoj iverici. I ne naleze dobro na nju. Da bi je neko prebacio na neko drugo mesto morao bi da potrosi po 1cm slike sa dve strane tog pravougaonika, sto je naravno steta. 

Ako ima neki strucnjak da mi da savet sta da radim?

Na toj iverici slika ne dise, i mozda se pokvari vremenom jer ne naleze dobro, meni ne smeta, samo brinem za sliku. 

 

 

Link to comment
19 hours ago, Sandradjer said:

Imam jednu sliku, ulje na plantu, kojoj treba da se promeni ram. 

To platno je trenutno razapeto na nekoj teskoj iverici. I ne naleze dobro na nju. Da bi je neko prebacio na neko drugo mesto morao bi da potrosi po 1cm slike sa dve strane tog pravougaonika, sto je naravno steta. 

Ako ima neki strucnjak da mi da savet sta da radim?

Na toj iverici slika ne dise, i mozda se pokvari vremenom jer ne naleze dobro, meni ne smeta, samo brinem za sliku. 

 

 

Idi u Art zonu na Zvezdaru, ili kod majstor-Pere u Cara Uroša. Ustvari, zovi. Možda ima neki trik da se to ne seče. Ja nisam do kraja razumeo problem s te strane, ali oni će. Zašto se troši taj centimetar? Slika se razapinje sa zadnje strane rama, obično se uhefta i samo moraju da se izvade heftalice. Možda lupam, ja se bavim crtežom nisam slikao od faksa.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...