Jump to content
IGNORED

Slike


melankolic

Recommended Posts

3 hours ago, djeneralche said:

Znam koja je slika, da li ima neki domaci autor koji slika slike koje odgovaraju opisu od gore npr kao ta koji sam stavio. Cisto me interesuju domaci autori jer sam poprilican tutuban za scenu a i gde se gledaju/kupuju slike.

Ukucaš 'seoski pejzaž ulje na platnu' pa biraš, toliko ja znam o tome. Zavisi kolko bi dao love, ako imaš više kupi antikvitet jer se to pre mnogo kvalitetnije radilo. Sad nema krava ni za fotkanje...

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Caligula said:

To od godine, kad bude studentska izlozba :fantom:

 

Inace ima prodajnih galerija po gradu, bila je i jedna u podrumu ULUSove galerije u Knezu, ne znam da li je to jos uvek zivo. Kosancicev Venac isto.

 

Najjeftinije je direkt kod umetnika u atelje, onda nema galerijskog procenta.

Ej! Ozbiljni umetnici koji rade s galerijama drže galerijske cene. Sve to što spušta čim nema nadzor je očajno za pare a koji umetnik je očajan za pare? Nema. Svi smo poš ludilo čudovišta avioni kamioni. :dry: Pogledaj instagram, sve crno na belo + pdv. 

Link to comment
5 minutes ago, Hermetico said:

Ej! Ozbiljni umetnici koji rade s galerijama drže galerijske cene. Sve to što spušta čim nema nadzor je očajno za pare a koji umetnik je očajan za pare? Nema. Svi smo poš ludilo čudovišta avioni kamioni. :dry: Pogledaj instagram, sve crno na belo + pdv. 

 

Pricam kako je uvijek bilo, mozda su uterani u PDV u medjuvremenu. 

Link to comment
Just now, Caligula said:

 

Pricam kako je uvijek bilo, mozda su uterani u PDV u medjuvremenu. 

Ma zajebavam se. :rolf: Možda spustimo malo, nema gde mnogo da se spusti. Baš sam danas komentarisao da mi nije jasno da ja bolje i pre prodam svoj crtež nego galerija a cena je ista. Ali šta? Ja sam provalio kako se u Srbiji prodaje. Kažeš Žiletu: Žile, ti si idiot što nemaš moj rad. Raspitivo si se kad je bio 200, sad je 400, biće 700 a ti ćeš i dalje da se raspituješ. A Žile kaže: Pa dobro. I kupi. Prvi put je bilo stresno, nisam tako vaspitan. Ali tako se ovde prodaje. Onda Žile to gleda, pa mu se vremenom i dopadne, kupi još i preporuči kumovima. Nije sve Žile, ima i finih ljudi ali opet, jebote, ja im prodam. Izmislim neku priču kao ja svakog leta nestanem isključim fon odem da radim na otpadu, radim research. I Švajcarci koji su hteli jedan kupe četri. Kad ti od toga zavisi oćeš li platiti račune, postaneš kreativan. A i zabavno je. :D

 

 

  • +1 2
Link to comment

Zato postoje menadjeri :D njima nije neprijatno

 

Inace sam dva puta u zivotu naleteo na nesto sto prosto moram da imam, od toga ni jedan jedini put u galeriji. Jednom na faksu (rad jedne vajarke studenta recimo druge godine, neki bozanstveni torzo, lepila mi se dusha za taj komad gipsa) i drugi put 1 slika na izlozbi diplomaca FLU. Ni jednu nisam uspeo da kupim jer nisam imao dovoljno para :(  (zapravo, vajarka nije htela da proda skulpturu, zelela je za sebe)...

 

Beshe pre dvadeset i kusur godina, dan danas mi je zao. Takav bih bio kolekcionar jbg, bukvalno ako mi stomak kaze "to je to" ja bih pozeleo da imam. A retko se desava. Ne zavisi ni od autora, ni od konteksta u kojem sam stvar video, bukvalno ljubavna veza pa dal je baba sera ili foto model nebitno.

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, Hermetico said:

Ej! Ozbiljni umetnici koji rade s galerijama drže galerijske cene. Sve to što spušta čim nema nadzor je očajno za pare a koji umetnik je očajan za pare? Nema.

zato treba raditi sa umetnicima koji su se predstavili gospodu

ovi aktivni stalno nešto zanovetaju

aj što ne zanovetaju nego znaš na čemu si

 

:fantom:

 

Link to comment
10 minutes ago, Hermetico said:

Sounds about right. Ali brate.... Što to ne radiš sad? Znaš ti pošto su dobre slike? Danas se kupuje, ako ikad. Imaš na rate, imaš kako oćeš. 

 

Mislis Korona sad ili ovih godina?

 

Ovde je dobra slika ili skulptura na zalost uvek bila (relativno) jeftina. Sem ako umetnik nije izvikan, ali to nije (IMHO) u korelaciji sa kvalitetom slike (glupa rec kvalitet, a ne znam koju drugu da upotrebim za robu kao takvu)

Edited by Caligula
Link to comment

Osoba koja radi najbolje crteže u nas, po mom i mišljenju mnogih stručnih ljudi, ne prodaje nikome jer joj niko ne nudi. Ili nude baš debilne cene. Upala je u lošem momentu na konkurse, nije tipična, ovi su gurali svoje te godine, odbili je svuda, primili je neki krimosi izložili drpili joj sliku, sjebala se i sad kulira. A radi, da ne veruješ. Nema kome to ne bi bilo dobro, ne treba ti nikakva priča da razumeš da je do jaja.

 

I tako mnogi, jednostavno se ne prodaje. Nema ko a umetnici najčešće ne znaju. Nisu skupi ni izvikani, a ovi koji nisu su maltene džabe.

 

@kud u maglu Simoviću To ti je bukvalno filozofija ovih kolekcionara koje sam pominjao. Neće da rade sa živima, komplikovani su im.

  • +1 1
Link to comment

Kapiram skroz.

 

Na kraju, znam kakvi su talenti izlazili i sa FLU i sa FPUD u vreme kada sam ja studirao, potonuli, nema ih. Naravno, u smislu da ih nema na sceni - a mozda im je bolji i ispunjeniji zivot bas tako.

 

Ja sam najbolje stvari radio za svoju dusu. A ako bih odlucio da idem u prodaju (ako bih bio toliko produktivan i naravno dobar sa medijem) onda bih bez blama upotrebio znanje iz advertajzinga koje sam stekao po agencijama, pravio od sebe brend sa sve ciljanim fotografijama i PR pricom o umetniku™. Mislim da je to jedan od nacina da te primeti neki agent/galerista shire, za Srbiju i da ne pricam (ovde je sve jebena estrada, neka Ceca kupi Milica od Macve nakacice se jos sto polutana da se isprsi)

 

Gledam po Instagramu, iskacu mi neki mladi autori, srpski, ruski, jedna Ruskinja jbt dugonoga, prelepa, fotomodel bukvalno - ima crteze kakve sam ja samo mogao da sanjam da imam u zanatskom smislu iako sam (bio) odlican crtač. Jeste neki pop fazon, poluilustracija, ali je i talentovana i vesta. E sad - fotke na instagramu su joj iz ateljea, atelje ko iz casopisa, ona kao iz casopisa, sredjena kazual ali ocigledno profi fotografisana (sve spontano izgleda a zapravo profi)... racunam da ce se brzo probiti u komercijalnom smislu. Klasicni muzicari (i muzicarke) su doduse mnogo ranije krenuli u taj estradni pristup, sada je najnormalnija stvar da vidis dugonogu sisatu barbiku koja kida klavir, ono, slika i zvuk u potpunom kontrastu.

 

Hocu reci, prodaja je estrada. Kolekcionarstvo je pak neka druga stvar, ne znam koliko to uopste kod nas postoji a da je zdravo i vitalno.

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
5 hours ago, djeneralche said:

Znam koja je slika, da li ima neki domaci autor koji slika slike koje odgovaraju opisu od gore npr kao ta koji sam stavio. Cisto me interesuju domaci autori jer sam poprilican tutuban za scenu a i gde se gledaju/kupuju slike.

 

Možeš da pogledaš i na nekom međunarodnom sajtu koji prodaje slike, da stekneš utisak šta ima, da pronađeš ko radi u stilu koji ti se dopada. Probaj ovde i našteluj parametre koje hoćeš npr. zemlja Srbija, tehnika i motiv koji želiš. Onda potražiš ciljano slikara koji ti se dopao. Cene neću komentarisati.

Link to comment

Umetnost je velika matematika. Prvo - koliko ljudi i kakvih će da skapira i veže se za to što ti radiš. U tom smislu, možeš da pogrešiš i ako reklamiraš previše estradno i ako reklamiraš previše kežual - zavisi šta radiš, kako želiš to da radiš i za koga je to. U tom smislu, recimo, mom radu i meni verovatno verovatno ne bi prijao imidž velikog baje s instagrama. 

 

Meni je neki vrhunac da ja budem raspad i kakav oću a da radovi prodaju sebe. Ja sam takav bio i kad sam radio u marketingu. :D 

 

Ima baš dosta tog imidžovanja s instagrama, mislim da ništa od toga ne može da prejebe momenat gde ti okačiš rad i to niko drugi ne mož duradi. Tu se ljudi vataju za novčanik, ako imaš taj wow momenat. Što je ujedno i bit umetnosti, tako da se sve lepo složi da bude taman. 

 

A matematika je da imaš neki sistem različitih poslova i radova koji različito koštaju tako da imaš neku kintu i kad nisi u gasu za velike stvari a kad jesi da to ima impact. To ti je poso koji ne ide na gurku, najbolje da tebe zovu. A onda kad ti treba da ti nešto poguraš svi računaju da znaš zašto guraš, jer ne guraš često. :)

 

Ozbiljni umetnici se i prepoznaju po tome što rade za struku, ne rade uvek ono što će da zvuči grande, tako da se, opet, sve taman složi. S vremenom sve više ide samo, to je valjda ta nirvana koju svi priželjkujemo. :)

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Hermetico said:

Osoba koja radi najbolje crteže u nas, po mom i mišljenju mnogih stručnih ljudi, ne prodaje nikome jer joj niko ne nudi. Ili nude baš debilne cene. Upala je u lošem momentu na konkurse, nije tipična, ovi su gurali svoje te godine, odbili je svuda, primili je neki krimosi izložili drpili joj sliku, sjebala se i sad kulira. A radi, da ne veruješ. Nema kome to ne bi bilo dobro, ne treba ti nikakva priča da razumeš da je do jaja.

 

Na koga mislis, ako nije tajna

Link to comment
18 minutes ago, Hermetico said:

Umetnost je velika matematika. Prvo - koliko ljudi i kakvih će da skapira i veže se za to što ti radiš. U tom smislu, možeš da pogrešiš i ako reklamiraš previše estradno i ako reklamiraš previše kežual - zavisi šta radiš, kako želiš to da radiš i za koga je to.

 

Ma jasno, to pod uslovom da zelis trziste. Ali:

 

 

Quote

Ozbiljni umetnici se i prepoznaju po tome što rade za struku, ne rade uvek ono što će da zvuči grande, tako da se, opet, sve taman složi. S vremenom sve više ide samo, to je valjda ta nirvana koju svi priželjkujemo. :)

 

+ milion. Sto rece jedna ruska slikarka s pocetka proslog veka, "dok sam radila za Salon, na Salon me nisu zvali. Sada kada radim i ne mislim na Salon, oni me zovu"

 

Dakle to "wow" ne moze biti ciljano niti planirano, ponese te medij, napravis nesto vece od sebe i to je to.

 

A kakav ce zivot to delo da ima nezavisno od tebe - to je ono sto ja zovem umetnost. Sto veci zivot ima to delo samo, to se o vrednijem komadu radi. Zato meni smeta konceptuala jer umetnik konceptualista cesto sebe stavlja u centar fizicki, a uvek i po pravilu stavlja svoj koncept, MOZAK. Meni je to suvise bukvalno, koga zabole sta ti imas da mi kazes. Mene interesuje sta delo ima da mi kaze, ta alhemija.

 

 

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...