Jump to content
Sign in to follow this  
melankolic

Slike

Recommended Posts

nisam ja

Cijena prava sitnica. 😂

Ravanelli

Metnemo bi je ja u trpezariju, da mi se uklapa. Na koliko se cenis? 

nisam ja

otišlo jaje za ogromne pare. 

a i ne bih voleo da ga skidaš sa zida svako malo kad te veganstvo udari. ovo ti je ko ikona. 

nego za tebe ću neko povrće da naslikam. daj samo boje pločica i zidova. 

Giga Moravac

Ostala mi slika od pokojnog oca. Zove se Dubrovnik,  dimenzije oko 1,5m sa 1,5m, ulje na platnu, modernisticka, potpis delimicno necitak, iz 1978. Znam da je bila jako skupa kada je kupljena 80tih godina (otac radio u inostranstvu pa je mogao da kupuje a ja zivim u Srbiji pa moram da prodajem). Mogla bi da kosta 10tak hiljada eura.  Kojim kanalima da idem a da budu korektni? Vidim da neki oglasavaju otkup slika po sanducicima za postu ali ne znam ko su.

čekmeže

Ako ne znaš ko je autor, slika vredi sto evra po metru.

Ako želiš da saznaš koliko slika vredi odneseš je kod procenitelja tipa Nikola Kusovac, ako provali ko je autor super, dobiješ sertifikat o autentičnosti i okvirnu cenu slike.

slepa živana
1 hour ago, Giga Moravac said:

Ostala mi slika od pokojnog oca. Zove se Dubrovnik,  dimenzije oko 1,5m sa 1,5m, ulje na platnu, modernisticka, potpis delimicno necitak, iz 1978. Znam da je bila jako skupa kada je kupljena 80tih godina (otac radio u inostranstvu pa je mogao da kupuje a ja zivim u Srbiji pa moram da prodajem). Mogla bi da kosta 10tak hiljada eura.  Kojim kanalima da idem a da budu korektni? Vidim da neki oglasavaju otkup slika po sanducicima za postu ali ne znam ko su.

ne bih da te obeshrabrim, verujem da može toliko da vredi ako je međunarodno priznat autor. ovde kod nas teško, osim ako nije milić od mačve ili olja ivanjicki.

moja drugarica je nasledila stan od neke babe pa su bile slike po zidovima, uglavnom iz tog posleratnog perioda. u jednom trenutku su rešili da ih prodaju... procene su bile takve da su ih na kraju ispoklanjali. ja sam upoznala galeristu koji drži antikvarnicu na uglu zmaja od noćaja i cara uroša, pa sam mu uzela vizitku zbog te drugarice, rekao je da može da pogleda, ali oni su se već bili smorili. ako hoćeš mogu da ti pošaljem njegov broj i mejl na pm... mislim da su ti što ubacuju po sandučićima lešinari.

mislim i da je čekmeže preterao, ne može da se uzme ni 100 evra za metar.

pisala sam ja na forumu pre par godina, kad sam našla ulje na platnu u nekom buđavom ramu, pored kontejnera. moja majka je nekad trgovala slikama, provalila odmah da je ulje i da je talenat, istuširala sliku u kadi, zablistao pejzaž, zablistao i potpis. ja našla na netu, akademska slikarka, 70. godina, slike joj se čuvaju u podgoričkom muzeju... današnji kupci stanova u centru nisu ljubitelji umetnosti.

ako ne uspeš da je prodaš, bar ćeš ostati bogat :)