Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

9 minutes ago, Host said:

Dosta agencija nudi izlete brodom do Stinive, pa je jak ugodjaj kad se nakon polusatnog spustanja kozjom stazom zateknes na maloj plazi sa gomilom dece. 

 

Zasao sam duboko u kamp jedne Purgerke. Kupila plac sa maslinjakom na par km od Visa i sad planira da iskoristi subvencije za pravljenje kuce. Dosta veliko imanje je uzela za 6k evara. Bez infrastrukture, ima samo sator i solarnu kelija.

 

Nego, srecan rodjendan matori. Jos mnogo hrvatskog zbunja poharao.

hvala Hoki, 

izvidecu kako je na juznoj obali za par nedelja.

 

Link to comment
On 17.8.2019. at 17:06, Host said:

300 incuna za ol ju ken drink veceru je ok, posle mene bi zatvorili radnju. Kod Rocca je peka (moze hobotnica, grdobina, jagnje ili tele) oko 150 incuna po glavi, a casa vina 20. OK cene za to sto se dobije, lep ambijent (preporuka doci malo ranije dok ne nagrnu Amerikanke zdecom) i svi su ljubazni kao da su na milini. Konobarica mi triput sipala vino po duplu meru, na kraju naplatila samo jedno tako da sam za 20 incuna zavrsio pripit. Rezervisati bar dan unapred.

 

spacer.png

Link to comment
On 17.8.2019. at 10:06, Host said:

Pazi ovo, cura uzela bevandu u onoj gostioni pored hrvatskog doma. 41 kuna za nesto vina sa vodom. Pivo isto tako nesto bilo. 

 

Je li bre, jel moze da se kod barbe u lokalnoj prodavnici kupi paradajz, parizer, cetvrt kile hleba i zidarsko pivo, i koliko to kosta? Vidim dajete grdne novce za pojesti i popiti po autenticnim gostionama a posle vecere gladni. Nije ta riba i ti incuni za nas kontinentalne geake, ne znam sto se bez veze mucite sa tim egzoticnim jelima, moze riblja kost crevo da probusi pa sta cemo onda? 

Link to comment

bilo mi smesno, ovaj moj ortak prepricava dozivljaje s visa i kaze ne mogu sad da ti pokazem racun, masne su mi ruke. wtf. kad je zavrsio obrok i opro se, otvara torbicu i iz nje vadi kamen, oblutak, velicine prosecnog brosa, na kom je flomasterom ispisano 1070 (u znacenju1070 kuna).  tako izgleda fiskalni racun u ugostiteljskom objektu mala travna (odnosno molo trovno na viskom) . ja sam bila u fazonu budi srecan sto vas nisu gadjali kamenom :D

inace, i boris tadic voli vis. ovde ga vidimo u drustvu njegovog dugogodisnjeg prijatelja senka karuze, koji drzi malu travnu. 

 

spacer.png

 

tadicu su sise tuzno visile na visu i dok je bio predsednik :D

 

hoste, jesi bacao fazon kad te neko pita gde si, a ti eo visim na visu? 

 

 

 

 

Edited by darling
Link to comment

Eto sve je rečeno...

Vis bio do prije par godina oaza sad se raspomamilo ...

Darling kao vodič po Jadranu s odličnim preporukama, poseban naglasak na Murter koji još uvijek nije doživio svoj zenit pa se nađe mjesta za prebjege i izbjegle od civilizacije..

Istra je, vođen subjektivnim smjernicama, nepravedno zapostavljena...tamo najavljeno je dobiveno, ali to je tema za sebe...

Preporuka koja još nije uzeta u razmatranje, a nije preko svijeta, a bolje od većeg dijela navedenog ( ipak boduli misle da svijet prestaje na njihovom škoju)  je opcija poluotoka  ( opet) u ovom slučaju Pelješca...

Dakle izbor odnosa ponude, cijena , prirode, pomidora, ribe, školjka, vina, piva i ne gostoljubivosti je u gornjoj skali trenutno na Jadranu.

 

Link to comment
26 minutes ago, ToniAdams said:

Dada, troluju trajekte tako što proleću na metar ispred njih.

Moraću jednom da zabodem koju nedelju tamo, sa sve surfom koliko umem.

Ja cu u namibiju, gde obaraju rekorde u brzini

Sta cu kad sam ucila od svetskog prvaka :wub:

 

Peljesac nije dovoljno surov za moh ukus al je super opcija zbog vignja i perne za ws, odlican kombo je 7dana viganj ws pa produzi se na 7dana lastovo, u lucici smestaj, tamo i mihajla kypanje i skakanje, def moj najomiljeniji otok u ovom trenutku, skypili se lani svi turisti s otoka na nekoj gozbi, nas 30ak..i ima presuper 'kafic' u mihajli i to je to, i previse

 

Link to comment

Sledeca godina hrvatska ponovo, hvala svima na pisanju, CG mozda jednog dana ponovo al jedino sa pontom koja ide uz smestaj. Guzva, smeće, sve zabarikadirano, privatizovano, usrano lezaljkama i suncobranima, sve za jahte, grozomorno 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...