Jump to content
IGNORED

"Mediteran kakav je nekad bio"


kyo

Recommended Posts

ma koja guzva kad vidis da retko ko zna da murter uopste postoji. sve u svemu, murter je bzvz. ostanite tu gde ste :D

 

a sad jedna zimska slika sa najruznije murterske plaze :D

 

spacer.png

 

Link to comment

pu, pu

 

jel primaju pse? :D

 

da dodjem dva dana i kontempliram

u tisini pa sam napunila baterije...kod mene se u igalu samo cirkulisalo....sto od kuce pa nadalje....sa sve lokalnim mackama koje ladno udju i stignu do kuhinje da im damo nesto da jedu. i jez sto spava u ostavi...i taj jede za medalju

Edited by mustang
Link to comment

primaju, kako ne primaju, evo je moja najbolja murterska prijateljica na toj ruznoj plazi :) ona brda u daljini sto se vide, to su kornati. 

 

https://cdn1.imggmi.com/uploads/2019/8/10/baaeefbef24e1538243e3ce79f30fa31-full.jpg

 

divno je za hajking i pse, jer je ostrvo ispresecano belim cestama, moze da se pesaci uzduz i popreko, a i u unutrasnjosti ima zanimljivosti, zivopisnih ljudi i ostalih sadrzaja. super je i skraping, i hodanje kroz divljinu. odnosno, bilo je super dok nismo sreli zmiju :D

 

Link to comment
On 7.8.2019. at 21:38, darling said:

ciganka te kupa :D

 

 

ovde kod mene na otoku srece preovladjuju st i bg table, tek pokoja subotica. 

 

veliki makjato 10 kuna.

riba prve klase kilo 400, druge klase 260. 

przene lignje s blitvom 70, gril lignje 80.

cevapi 50 (u restoranu, s pomfritom, ajvarom, lukom)

tuna s blitvom 100.

kilo srdela s broda 20, kilo trlja 40, kilo kokota 50, kilo sipe 60.

pola litre piva 16. 

bevanda 10, gemist 14. 

velika palacinka sa standa s cim god 15. 

litar rakije iz konobe 40 kuna.

 

 

Gde je to, jeftinije nego u BG?

Link to comment
42 minutes ago, darling said:

nije jeftinije, skuplje je. za kune u dinare obnavlja se tablica mnozenja sa 16.

 

Ja mnozio sa 15, nadji mi litru rakije u BG za 600din? Pivo 250, spricoza do 200din to su ok cene.

Link to comment

Tamo verovatno nije toliko razvijen turizam pa se ne snalaze sa cenama, ja na Braču nisam video pivo ispod 18 kuna, ide 20 i više. Travarica u plastici kod domaćice je bila 70 kuna, na tergama je skuplja. Hrana je skuplja nego u Grčkoj.

 

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Taj fazon i na Visu.

 

Priroda jadranska, usluga jadranska.

 

Ua Grcite su bogovi ugostiteljstva za Hrvate kad se zadje po boljim otocima. 

pol murvu u ženi glavi, jeo?

Link to comment

Brač nisam puno video, moja ekipa vija uvale tako da smo po ceo dan sami u nekoj uvali. Išao sam malo i po uređenim plažama, a i to su uvale samo pliće i tu već ima kupača svih uzrasta. Najbolje uvale su mi bile pre Splitske, tu ti je odmah i put  i gore ima kuća za rentati. To je ono preko puta

spacer.png

 

Ovako je izbliza

spacer.png

 

Ima sve, ima stenu, ima bor, ima sunce, ima hlad, ima duboko, gore ti je gajba. Preplivaš preko ima betonirano za skakanje, jednom je bila 1 mađarska grupa, oni su skakali bez prestanka jedno dva sata :D

Od plaža sa imenom bili smo na Lovrečini (plaća se parking 20 kuna), s jedne strane je betonirano i mogao sam se polomiti na mokrom betonu. Tu je bila scena kada plivam van bova i tu je neki brodić  fazon jedrenjak a sa obale se zatrčava gomila klinaca i trkaju se ko će prvi do broda. Sa njima je instruktor koji im vodi pesmu od Vojka ve Kako to. I deca plivaju i svi pevaju, ori se uvala :happy:

Bili smo naravno i na Zlatnom ratu i to je konvencionalna plaža, ima i deo sa ležaljkama i suncobranima. Ništa posebno, a cene izuvaju (pišanje 5 kuna, tuširanje 15). Ima gomila štandova u šumici i tu mi je bila i naprljavija plaža jer nema stena, samo šljunak i zemlja. Bolja mi je plaža u susednoj Murvici. Parking pre plaže je 30-50 kuna. 

Od mesta sam slabo šta video, smeštaj je bio u Supetru i tu smo uglavnom uveče bili. Uboli smo da su imali kulturno leto pa je skoro svako veče bio neki program, bila je Đurologija, modna revija, koncerti, moto skup na kojem je sviralo Hladno pivo, gutač vatre... Kažu mi da je lepa Postira, Bol, Milna isto lepo izgleda. Ovo je barokna crkva na putu za Milnu, podsetilo me na otadžbinu.

spacer.png

 

 

Link to comment

hvala, kao dete sam leptvala kod tetke u sutivanu al se malo cega secam. trebalo da idem na brac ove god al nisam, planiram sledece pa skupljam informacije/

Quote

Ima sve, ima stenu, ima bor, ima sunce, ima hlad, ima duboko, gore ti je gajba. Preplivaš preko ima betonirano za skakanje, jednom je bila 1 mađarska grupa, oni su skakali bez prestanka jedno dva sata :D

zobg slike i ovog mozda i supetar mada kazu luka je i mozda najmanje dobra opcija..mozda te kontaktiram sl.god za smestaj, seticu se (ako imaju smestaj za 2-3 osobe..)

Link to comment

Luka kako kome odgovara, meni treba veće mesto da prošetam uveče sa gospođom, a i to veće je relativno, sve prođeš za 20 minuta.. Lepo je mesto, ima sve što treba. Prednost u odnosu na Hvar je što tamo kad ideš trajektom od Sućuraja treba da voziš preko celog ostrva do smeštaja, ovde si odmah stigao. U Sutivanu je bilo dosta bajsova, ima bici staza do Supetra uz obalu.

Link to comment
7 hours ago, Host said:

Taj fazon i na Visu.

 

Priroda jadranska, usluga jadranska.

 

Ua Grcite su bogovi ugostiteljstva za Hrvate kad se zadje po boljim otocima. 

di si iso, Komiza oli Vis?

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...