Jump to content
IGNORED

Najbolje preporuke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

25 minutes ago, Strahan said:

 

gde ima na nemackom, neka knjizara u nas ?

 

Dok sam bio u Dortmundu bilo je u lokalnoj Mayersche Buchhandlung. U stvari, naručili su.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Fowles / Magus

(jedino sto pisac nije bas gola obscurentia)

On 5.10.2018. at 12:54, Host said:

Posto izgleda da nemamo topik za trazenje preporuka, zloupotrebicu ovaj. Hocu da poklonim knjigu koja u centar stavlja odnos izmedju likova, pozeljno sa malo igranja perspektivama i narativima, a da se odvija na zanimljivom mestu. Moze da ima malo seksija, ali ne previse. Neki krizanac Darela i Isigura bi bio sjajan kandidat kad bi samo postojao. Ne mora da bude poznat pisac, opskurnost je plus u ovom slucaju.

 

Link to comment

e da, stvarno vredna knjiga.

 

u jednom davnom periodu sam imala fowles fazu i iscitala sve sto sam uspela da nadjem od prevedenih dela, secam se da je poslednji bio danijel martin i tu sam vec pocela da posustajem - ali tek nakon niza upecatljivih romana, od kojih je carobnjak definitivno bio najznacajniji.

 

posle mnogo godina, relativno skoro, naletim u biblioteci na mantisu istog autora. i odustanem posle nekoliko strana.

sto nije posebno znacajna informacija, osim sto skrece paznju sa cinjenice da jos uvek nisam uspela da se setim ko bi mogao biti krizanac darela i isigura :)

Link to comment

Genis-Povratna-Adresa.jpg

 

Rusija i Amerika, mozda po prvi put i sa smislom za humor, obaska sto je knjiga odlicna.

Poglavlje 'Izgubljeno u prevodu' narocito.

Quote

 

Šta znači, zanimalo ga je, 'kada Rusi na pitanje 'Hoćeš kafu?' odgovaraju 'Da, ne, može?'

'Pa to je jednostavno'. objašnjavao sam mu, 'to znači da u principu volim kafu nemam ništa protiv da popijem šoljicu, ali ne sada, a, uostalom, može, popiću.

Ili neću'.

 

 

Link to comment
  • 2 months later...

Sta-gde-kad-i-kako-Vasko-Ivanovic.jpg

Vasko Ivanović, zbirka reportaza objavljivanih uglavnom u 'Politici' izmedju 1965. i 1975.

Jos jedan moguci prilog da je mozda ipak bilo onako kako je bilo, to doduse po ukusu i afinitetima, ali u svakom slucaju za nauk sta je dobra reportaza na srpskom jeziku.

Edited by namenski
Link to comment
On ‎30‎.‎12‎.‎2018‎. at 3:07, namenski said:

Sta-gde-kad-i-kako-Vasko-Ivanovic.jpg

Vasko Ivanović, zbirka reportaza objavljivanih uglavnom u 'Politici' izmedju 1965. i 1975.

Jos jedan moguci prilog da je mozda ipak bilo onako kako je bilo, to doduse po ukusu i afinitetima, ali u svakom slucaju za nauk sta je dobra reportaza na srpskom jeziku.

Uhhh   kum Vale ...

On mi je dao ime , samo mi je tek kasnije rekao kako je došlo do odabira.... Kafana naravno...

Inače je bio protivnik toga da se tekstovi iz novina "prebacuju" u knjige...

No onda je jednom poklekao 😉

Ali realno njegove reportaže i nisu pripadale novinama, više knjigama...

Bilo tako jedno vreme gde je bilo mesta u novinama za te dragulje...

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Bilo tako jedno vreme gde je bilo mesta u novinama za te dragulje...

+1

Ali je bilo i novina...

 

Ja se nadam da ce neko, nekada, da barem pokusa da sastavi antologiju, zbirku reportaza iz zlatnog doba jugoslovenske stampe i tako, em sacuva bisere, em secanja na neko vreme i ljude, em imena ljudi od kojih se neki mogu 'ladno da ubroje u sam vrh evropske reporterske skole.

To vazi za obe Jugoslavije, pominjao sam ovde Vasilija Medana, a ima ih onoliko...

 

Jebiga.

Link to comment

md22877522172.jpg

James H. Billington:

Fire in the Minds of Men: Origins of the Revolutionary Faith

 

Mislim da moze da se nadje i u pdf formatu.

Jeste doduse iz perspektive 1 Amerikanca, ali je vredi procitati.

Link to comment
On 6.1.2019. at 17:56, namenski said:

+1

Ali je bilo i novina...

 

Ja se nadam da ce neko, nekada, da barem pokusa da sastavi antologiju, zbirku reportaza iz zlatnog doba jugoslovenske stampe i tako, em sacuva bisere, em secanja na neko vreme i ljude, em imena ljudi od kojih se neki mogu 'ladno da ubroje u sam vrh evropske reporterske skole.

To vazi za obe Jugoslavije, pominjao sam ovde Vasilija Medana, a ima ih onoliko...

 

Jebiga.

Vreme nam nije saveznik, a kako sam cuo sta seradi sa arhivama nema svetla na kraju tunela, ovo sto sada nalazimo i sto kao "odskace" kao reportaza je secerna vodica za te reportaze.

Jeste da se vreme promenilo ali...

Link to comment
7 hours ago, Meazza said:

Zvuci zanimljivo :)

Zvuci i jeste zanimljivo.

Ali, biti oprezan :) 

Autor, inace kod nas poznat po:

Ikona-i-sekira-Dzejms-Bilington.jpg

jeste intelektualno posten i ako je kenonistatm: jeste napravio iskren napor da da pregled i pokusa da pomogne u razumevanju onoga sto se uobicajeno podvodi pod takozvani 'revolucionarni zar', ali je ogranicen nemogucnoscu razumevanja istog.

Tacnije, za 1 Amerikanca nedohvatnim iskustvom poznavanja aktera, kada je vec imao srecu ili nesrecu da sam ne bude akter: nije, na primer, upoznao ljude koji su na radnim akcijama vukli po dvoja kolica vezana kaisevima, da neke drasticnije oblike ne pominjem, kao ni cinjenicu da mu se u izvorima ne nalazi 'Kako se kalio celik'.

U svakom slucaju, preporuka za obe knjige.

 

Link to comment
On ‎30‎.‎12‎.‎2018‎. at 3:07, namenski said:

Sta-gde-kad-i-kako-Vasko-Ivanovic.jpg

Vasko Ivanović, zbirka reportaza objavljivanih uglavnom u 'Politici' izmedju 1965. i 1975.

Jos jedan moguci prilog da je mozda ipak bilo onako kako je bilo, to doduse po ukusu i afinitetima, ali u svakom slucaju za nauk sta je dobra reportaza na srpskom jeziku.

Preslagao knjige iz paketa posle selidbe i nađoh i ovo 😉

kvrvdeZ.jpg

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Preslagao knjige iz paketa posle selidbe i nađoh i ovo 😉

kvrvdeZ.jpg

+1

 

I ja sam se potrudio u medjuvremenu.

Obaska sto joj je mesto upravo na preporukama.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...