Jump to content
IGNORED

Najbolje preporuke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

20180920_202823.jpg

Nisam do danas imao pojma da je prevedena na srpski: matora ali nezamenljiva, ne samo kao - sto je Burkhart tvrdio do kraja - kao vodic, nego i kao obavezna lektira za iole ozbiljnu istoriju umetnosti i uvod u pokusaj razumevanja.

Pod obavezno.

Link to comment
2 minutes ago, slepa živana said:

kasno je sad za udžbenike

:D

 

Nije bre udzbenik, veliko ime i znanje na stranu, knjiga je i savrsen putopis kroz jednu Italiju koje vise nema.

Nemoj si takva :sad:

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ako je sanatorijum u Švajcarskoj dovoljno zanimljivo mesto, onda Blaga je noć.

Mada, to je jedini uslov koji preporuka zadovaljava: pisac nije nepoznat i nije nastao ukrštanjem ovih koje spominješ, niti se igra perspektivom - jer perspektive nema!

Link to comment
2 hours ago, Host said:

Posto izgleda da nemamo topik za trazenje preporuka, zloupotrebicu ovaj. Hocu da poklonim knjigu koja u centar stavlja odnos izmedju likova, pozeljno sa malo igranja perspektivama i narativima, a da se odvija na zanimljivom mestu. Moze da ima malo seksija, ali ne previse. Neki krizanac Darela i Isigura bi bio sjajan kandidat kad bi samo postojao. Ne mora da bude poznat pisac, opskurnost je plus u ovom slucaju.

koje boje i kog formata?

Link to comment
5 hours ago, Host said:

Posto izgleda da nemamo topik za trazenje preporuka, zloupotrebicu ovaj. Hocu da poklonim knjigu koja u centar stavlja odnos izmedju likova, pozeljno sa malo igranja perspektivama i narativima, a da se odvija na zajnimljivom mestu. Moze da ima malo seksija, ali ne previse. Neki krizanac Darela i Isigura bi bio sjajan kandidat kad bi samo postojao. Ne mora da bude poznat pisac, opskurnost je plus u ovom slucaju.

koje volimo, od tisme. znam da ima na njemacki prevod, mora da ima i na engl.

Link to comment
7 hours ago, Host said:

Posto izgleda da nemamo topik za trazenje preporuka, zloupotrebicu ovaj. Hocu da poklonim knjigu koja u centar stavlja odnos izmedju likova, pozeljno sa malo igranja perspektivama i narativima, a da se odvija na zanimljivom mestu. Moze da ima malo seksija, ali ne previse. Neki krizanac Darela i Isigura bi bio sjajan kandidat kad bi samo postojao. Ne mora da bude poznat pisac, opskurnost je plus u ovom slucaju.

"Sloboda"

i "Korekcije"

i "Pjuriti"

Džonatana Franzena

"Divlji detektivi" ili engl. pevod "Savage detecitves" 

i "2666" (i engl, prevod) Roberta Bolanja.

 

 

Link to comment
3 hours ago, ToniAdams said:

koje volimo, od tisme. znam da ima na njemacki prevod, mora da ima i na engl.

imam ja od tišme dan odlaganja, žuta. al je tvrd povez. nego, otkud sad eng. i njemački? možda traži na bugarskom?

Link to comment
On 5.10.2018. at 21:05, ToniAdams said:

Ma kupovao sam kao poklon pa znam da ima na nemačkom, te kontam da mora bit i na engleskom. 

Bugari valjda ne čitaju knjige.

 

gde ima na nemackom, neka knjizara u nas ?

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...