Jump to content
IGNORED

Kobasice, pršute, šunke, kuleni


slepa_koka

Recommended Posts

to nije biber nego najkvirc.crnogorci vec odavno rade sa holandskim i srpskim svinjama. meni je rako popovic iz njegusa jos 2000. godine davao da biram od koje cu svinje prsut. naravno, zajebo sam se i uzeo od holandske koja je manje masna ali je meso kartonskog okusa.

Link to comment
Što, okači.. pa da znaju drugari šta je šta.. izašla nova mašina za MDM, sad je to savršeno.. pravi meso iz ničega..
ne mogu da kacim slike sa degustacije, jer vide gotovi proizvodi. mislim da je dovoljno pogledati ko prodaje aditive :P DSC08553.jpg
Čuh od drugarice koja je neko vreme radila u firmi koja ovde prodaje mašine za otkoštavanje mesa, t.j. MDM, da takve sprave koštaju đavo i po, ali da se brzo otplate kroz manje otpadaka koji ostanu u toku obrade mesa. Takođe, aditivi omogućavaju da se u prerađevinama veže i do 60% vode, pa nije čudo kada vam posle odmrzavanja komada (recimo šunkarice ili nečeg sličnog) na tanjiru ostane poveća barica vode. Takav aditiv takođe košta oho-ho, ali kada se sračuna koliko vode možete da prodate po ceni od nekoliko stotina dinara za kilogram, investicija je veoma isplativa.
aditivi vezu vodu u odnosu 1:5:5 soja:voda:mast, karagenani i agar koji se proizvode iz algi vezu vodu u mnogo vecem omeru. nije to nista lose, sve prirodni proizvodi (alge, soja) bez aditiva kobasica ne bi licila na kobasicu vec na pastetu u crevutvoja drugarica je verovatno mislila na opremu koja se koristi da se ubrizga sto vise vode u sunku ili komade mesa npr. sunka moze da sadrzi i do neverovatnih 180% vode. oprema je skupa. masira meso nekoliko sati, skuplji modeli sigurno pustaju i klasicnu muziku uz masazu :lol:
e pa jepte se zbog ove dekonstrukcije mortadeleja bas volim mortadelu sa biberom i maslinama i sad mi je tesko
koliko para toliko muzike. aditivi za doterivanje proizvoda zbog lose sirovine se koriste za jeftine proizvode. vecina proizvodjaca ima delikatese visokog kvaliteta. ja jesam prestao da kupujem virsle i kuvane kobasice za kuci, ali za poso moram da degustiram i hvalim sto je dobro, a realno mi je muka nekada. sada se vec bavim drugim stvarima uglavnom, ali pre sam radio na osvajanju ruskog trzista sa japanskim pakovnim materijalima za kobaje i zaista sam se mucio na degustacijama. i za kraj video kineske fabrike kobasica. ovde nema youtube pa kacim na levom sajtu. fabrika ko fabrika, kacim zbog drugog dela klipa gde je devojka koja ubacuje papirice u pakovanje virsli. radi 12h dnevno. :o link
Link to comment
to nije biber nego najkvirc.crnogorci vec odavno rade sa holandskim i srpskim svinjama. meni je rako popovic iz njegusa jos 2000. godine davao da biram od koje cu svinje prsut. naravno, zajebo sam se i uzeo od holandske koja je manje masna ali je meso kartonskog okusa.
Generalno, crnogorci su se zauvek oprostili od možda jedine stvari koja im je bila dobra, i koju su mogli da prodaju u neograničenim količinama..svi odavno znaju za uvozne svinje, i sad ni tradicionalni domaći restorani više ne uzimaju to đubre.. a stočna pijaca u Bijelom Polju sad je tržni centar pored koga može da se navata nešto malo junadi i ovaca sa Peštera..To ti je klasičan primer kako se alavošću može sve upropastiti.. i to im nije dovoljno nego sad brljaju i sa vinom, a imaju najveći komad pod vinogradima u Evropi.. o ribi da i ne pričam.. a onaj u Orahovcu što uzgaja ostrige, prodaje evro/komad, što je tačno tri puta skuplje nego bilo gde na svetu..A te holanske sa kartonskim ukusom su inače prva klasa, ostale imaju ukus na piljevinu umešanu u stajsko đubrivo..
Link to comment
Generalno, crnogorci su se zauvek oprostili od možda jedine stvari koja im je bila dobra, i koju su mogli da prodaju u neograničenim količinama..svi odavno znaju za uvozne svinje, i sad ni tradicionalni domaći restorani više ne uzimaju to đubre.. a stočna pijaca u Bijelom Polju sad je tržni centar pored koga može da se navata nešto malo junadi i ovaca sa Peštera..To ti je klasičan primer kako se alavošću može sve upropastiti.. i to im nije dovoljno nego sad brljaju i sa vinom, a imaju najveći komad pod vinogradima u Evropi.. o ribi da i ne pričam.. a onaj u Orahovcu što uzgaja ostrige, prodaje evro/komad, što je tačno tri puta skuplje nego bilo gde na svetu..A te holanske sa kartonskim ukusom su inače prva klasa, ostale imaju ukus na piljevinu umešanu u stajsko đubrivo..
A sta je po Srbiji pa bolje? Sad je samo vazno brendiranje ko te pita za kvalitet proizvoda. Uvozna govedina i pileci otpad.
Link to comment
Je l spremaju tamo govedje repove? Ne? Jebiga :(Aj u Nis sledeci cetvrtak. Na programu su Solomon Burk, govedji repovi, rostilj, ljute paprike i ljuta rakija. Posle toga, detoks.
ako me pustite da se vratim nazad posle koncerta, deal. zapravo, deal u svakom slucaju.
Link to comment
Je l spremaju tamo govedje repove? Ne? Jebiga :(Aj u Nis sledeci cetvrtak. Na programu su Solomon Burk, govedji repovi, rostilj, ljute paprike i ljuta rakija. Posle toga, detoks.
Spremaju, u Rimu tj, u Laziu postoji specijalitet Coda alla vaccinara.
Link to comment
  • 2 weeks later...

hoste, ja cu da pravim repove uskoro. u nisu sam video sta rade, nisu ispali do kraja dobro zato sto im fali nadgradnja ali bazicne operacije su OK i javlja mi se kako to treba da se uradi da suta bulju.nego, rusmir danas ima nedeljnu festu sa kotlicem od divljaci, tripicama, ustipcima, namazom od kobasica i jos po necim cega ne mogu trenutno da se setim. sigurno do 5 popodne a mozda i malo duze.

Link to comment
hoste, ja cu da pravim repove uskoro. u nisu sam video sta rade, nisu ispali do kraja dobro zato sto im fali nadgradnja ali bazicne operacije su OK i javlja mi se kako to treba da se uradi da suta bulju.nego, rusmir danas ima nedeljnu festu sa kotlicem od divljaci, tripicama, ustipcima, namazom od kobasica i jos po necim cega ne mogu trenutno da se setim. sigurno do 5 popodne a mozda i malo duze.
Ja bio, (feragosta, hvala bogu) kod Rusmira..Gulaš dobar 4+ (ovo + za domaće knedle)Škembići skroz drugačiji od onog što sam drugde probao, 4 za trud..Probao i neki namaz, šteta što ga ne služi na tostu, ali odličan (nema majoneza i sl. gluposti)..Ali kobasice, pa on se stvarno ne zajebava.. veliko 5 u dnevnik za kraj godine..Izgleda da čovek može da računa sa njim kada treba pojesti domaću kobaju, koliko sam primetio i dalje ič ne zarezuje obogaćivanje nemesnim sastojcima..
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...