Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
mene je iskreno oduvala ova treća fotka. link
Treca je jeftin trik sa motion blurom.Oba lika dignuta na lejer i pusten blur na bekgraund.

post-885-1247565135.jpg

Edited by Low-Life
Link to comment

ne verujem da je layerisao. ovo može da se uradi paning tehnikom sa kamerom. nema exif-a u njegovim fotkama. prilično dubok dof (prilično otvorena blenda, teleobjektiv pretpostavljam) Exposure Time: [1/60] verovatno i eto.

Link to comment

Jeste 100%. Ako udjes u zoom na originalnoj fotografiji jasno se vidi kuda je isao frajstend oko likova, da je slika u full rezoluciji bilo bi ociglednije, ovako moze i da prodje. Ja sam na primeru uradio isto samo sam dedu digao na lejer i pustio blur na bekgraound, kako bih sto plasticnije objasnio sta je uradjeno s tim sto sam umeksao ivicu blagi federom pa je meksa nego na autorovoj.Punih 12 godina radim samo retush i gledam to svaki dan.

Edited by Low-Life
Link to comment

moje pitanje: "moram ovo da te pitam jer se na 1 drugom forumu priča o ovoj tvojoj fotografiji i da li si kamerom to uradio ili si koristio layere?"odgovor:"Hehe, sad sam video prepisku na forumu :) Kao sto bi rekao Cris Orwig sustinske razlike u obradi analognih i digitalnih fotografija gotovo i da nema, samo sto je obrada analognih iziskivala mnogo vise vremena i novaca. Danas imamo RAW format fotografija koji nam omogucava ogromnu slobodu manipulacije, kao i Photoshop koji je tu da od "obicnih" slika napravimo da izgledaju "neobicno". Nisam pritalica onih fotografa koji na fotografiju dodaju raznorazne elemente, prave kolaze i sl. Konkretno na fotografiji o kojoj se raspravlja jesam primenio vecu manilupaciju pojacavsi zamucenje i dodatno zatamnio pozadinu kako bih naglasio pokret subjekata. Zbog prirode pozadine, koja je za moje oko bila uznemirujuca morao sam da primenim ovakav zahvat.Pozdrav,Markop.s. ako mozes ovo sto sam napisao tebi prosledi i na onaj forum. Poz."

Link to comment

Eto drago mi je da je autor jedan zdrav covek pa je lepo i objasnio. Taj photshopov motion je na fotografiji jasno uocljiv. Zatamljivanje pozadine je takodje praksa kada se koristi ova tehnika. Zurim na plazu :wub: pa nemam vremena da brzinski odradim par primera, ali to mozes i sam da probas.Lep pozdrav.

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...