Jump to content
IGNORED

Majstori fotografije


Mr.Smith

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Baš sam to hteo da okačim.

 

Btw. bio sam na izložbi Vivian Maier. To je zanimljiv fenomen postao, skoro zaslužuje svoju temu (kad bi bilo interesovanja).  

 

 

Večeras sam video i film

 

large_1LSVUy2btKyJ1EskIKLNglJsUZQ.jpg

 

Film je mnogo zanimljiviji nego što sam očekivao (a nije da sam očekivao nešto loše). Ispostavlja se da su njene fotografije samo deo zanimljivosti u vezi veoma misteriozne dadilje Vivian. Postoji - tako se čini - neka tajna u vezi nje, koja i pored znatnog truda autora filma, kao i participanata u filmu, nije do kraja razjašnjena. Sama ta priča je barem jednako fascinantna kao i ogroman opus fotografija koje je ostavila iza sebe. Ako volite priče o misterioznim i ekscentričnim ličnostima, film će biti poslastica (čak i ako vas sama fotografija ne zanima naročito - u kom slučaju šta ćete na ovom topiku :P)

Link to comment

potpuno se slazem za taj veo misterije koji obuhvata, ne samo nju i siru porodicu, nego i rodbinu. skoro kao neki "dokumentarni film u dokumentarnom filmu" npr ono sto sam pre znao o njoj, a nista nisam znao osim kako izgleda i da je potpuno anoniman lik koji je iza sebe ostavio brdo filmova. nikad ne bih predpostavio ovakvu pricu za jednu takvu zenu. deluje vrlo jednostavno, a mozda je bila assassin - kao drugi placeni posao :D salim se, ali definitivno otvara vrata mastanju, buduci da joj je lik vrlo mistreriozan + njena pojava = dve apsolutno razlicite stvari.

 

 

trud ovog mladog reditelja koji se upustio u to da dokuci i prezentuje kroz film lik i delo vivian maier je fantastican!

Link to comment

Sjajan dokumentarac...

 

Fotografije su joj nestvarno, nestvarno dobre. Mislim da je najveća misterija koja je ostala nerazjašnjena zašto nije sama ništa objavljivala... Ali sve ono što su o njoj rekli i što smo o njoj saznali delimično daje odgovor na to pitanje. Očigledno je bila ćudljiva, zatvorena osoba.

 

U svakom slučaju odlično što je dečko kupio te filmove, pravo je kulturno blago spasio zaborava... Kako je tanka linija od nikoga do fotografskog majstora koja će zauvek biti zapamćen kao to bez obzira na sve ostalo iz njenog života.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

... a nista nisam znao osim kako izgleda i da je potpuno anoniman lik koji je iza sebe ostavio brdo filmova. 

 

 

Meni ovako izgleda biografija pravog, istinitog i jedinog moguceg modernog umetnika. 

Link to comment

Savremenog sorry

 

aktuelnog, ovovremenskog, koji oseca ovo vreme i njegovu buku. Protiv te buke (kakofonije, buke u negativnom smislu) se treba boriti, kada postanes deo nje to znaci da si prihvatio njena pravila.

Edited by Caligula
Link to comment

eh. pa i to je relativno, zar ne? mislim, da l' se treba boriti protiv toga. 

licno sam za: bori se protiv ako ti smeta, bori se za, ako si za. ili tako nekako.

 

e da, hepi nju, kaligula.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...