Jump to content
IGNORED

Jezički XEJT


makaronee

Recommended Posts

Nas je profa drndao proširenom listom glagola, napamet

 

Negodovati

Nestajati

Nedostajati

Nenavidjeti

 

(mada je pitanje šta je tu negacija, šta nije, ali te izuzetke od pravila ne odvojeno od glagola znam u tri ujutro da me probudiš)

Link to comment

ćuići

ćudoći

 

Obzirom da više niko neobraća pažnju, šta hvali ovako. Ne dostaje nam jezička sloboda, ovako bi smo zvučali ko neki kul japanci

 

 

..............................

 

Ne znam zašto, ali, jako me iritira kad ovi novokomponovani nepismenjaci pišu "obzirom" u jalovim pokušajima da na društvenim mrežama ispadnu pismeni.

 

Link to comment

mi smo loši                                                                mi bi smo da budemo super

vi ste loši             dakle, logično je da bude           vi bi ste da budete super

oni su super                                                              oni bi su......ma ko ih jebe......

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

cigani, cigancenje, ciganisanje i slicne umobolne konstrukcije..to je jednostavno nepodnosljivo, u nekom obliku imamo na nekoj od susednih tema...neki dan mi drugar koga znam celog zivota objasnjava kako se oni tako zovu medju sobom, o cemu se radi, kako takva glupost prolazi, kako tako nesto nekom cak i polupismenom prolazi (Miraleme, i kad se vratis, nema potrebe da se oglasavas, znam tvoj stav i da si u pravu)...jasno mi je da neko mrzi nase drugare, pa ih tako naziva, ali o cemu se radi sa tim oni tako zovu sami sebe i slicno...

Mrzim i izraz hejt, ali ovo mi je nepodnosljivo. 

Link to comment

 

desi nese, brate po hejtu, tvoje reci greju moje srce :) pezorativno upotrebljavanje reci ciganini i imenica, glagola i prideva izvedenih iz nje za oznacavanje negativnih drustvenih radnji i pojava mi je nepodnosljivo, stomak mi se zaveze u cvor kad cujem u razgovoru, al eto, zgodno je i ko brzi test za da znas s kim imas posla, ako predje preko usta, diskvalifikacija, cao. viceve o ciganima da ne pominjem..

koliko razocaravajuce mi je bilo kad sam pre par godina u recniku stranih reci sipke i klajna naletela na recnicku legitimaciju ciganluka i cigancenja. tvom tvom ortaku i svim drugim ortacima uopste ne treba argument onisetakoizmedjusebe, kad lepo pise u recniku da reci postoje i da znace bas to. 

izbacivanje ovih reci iz recnika staviti na to do listu za srbiju jednog lepog dana. 

 

 

Циганин, -а м , ми . Цигани (ж . Циганка, -ё,
дат. и лок. Циганки , геи. ми . Циганки) [према
и мену номадског народа Цигана, пореклом из
Инд ије] 1. Ром. 2. фиг. п еј. а. онај који се често
с ел и ; скитница, луталица, бескућник, номад. б.
1438
цигларскй
онај који драмчи и има потребу да слаже, превари.
З . мед . кожна болест ; добија се од утиц аја
ватре с огњишта.
циганлук, -а м, МfI . цигiIНЛУЦИ, ге ... м и . циганлука
[в . Циганин, -лук] 1. место , д ео града
или села , махала где станују Цигани ; циганско
насеље. 2. фиг. пеј . а. неред , прљавштин а. б. ружно,
недостојанствено понашање ( к а к во се
приписује Циганима).
циганчити, -им иесврш. [в. Циганин] пеј. 1.
просити, изнуђивати новац, најчешће н а улици,
по кућама . 2. варати на ситн о, слагати , ценкати
се.

Edited by darling
Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
On 29.9.2018. at 10:10, darling said:

 

desi nese, brate po hejtu, tvoje reci greju moje srce :) pezorativno upotrebljavanje reci ciganini i imenica, glagola i prideva izvedenih iz nje za oznacavanje negativnih drustvenih radnji i pojava mi je nepodnosljivo, stomak mi se zaveze u cvor kad cujem u razgovoru, al eto, zgodno je i ko brzi test za da znas s kim imas posla, ako predje preko usta, diskvalifikacija, cao. viceve o ciganima da ne pominjem..

koliko razocaravajuce mi je bilo kad sam pre par godina u recniku stranih reci sipke i klajna naletela na recnicku legitimaciju ciganluka i cigancenja. tvom tvom ortaku i svim drugim ortacima uopste ne treba argument onisetakoizmedjusebe, kad lepo pise u recniku da reci postoje i da znace bas to. 

izbacivanje ovih reci iz recnika staviti na to do listu za srbiju jednog lepog dana. 

 

 

Nikad nije kasno za +1, to sam mozda tri puta uradio, ali kad je sve receno. Skratio sam deo iz recnika, bruka ziva.

Hvala, Darling.

 

Link to comment

natezem se oko nekog video posla sa izraelcem....on levo ja desno....na kraju mi kaze 'you are worst than gypsies'....veci kompliment nisam dozivela od cicija koje bi pre dusu prodale nego da odrese kesu. e pa ne moze. mislim moze....ali idi kod nekog drugog. 

 

 

i kazem cesto ljudima 'samo opusteno' ....uglavnom su vrlo napeti :evilsmile:

 

a bogami sam pocela da govorim i 'dogovoricemo se' ...jer mi vise ne pada na pamet da nesto zakazujem pa se izjalovi. nego kada je vreme....idemo ili ne. 

 

ne volim rec 'cool'....ume da me izbaci iz takta brzinom munje... sta je tu kul jebem li ti sunce glupavo moroncino! (pre neki dan tip stoji do mene, pokusavam da prodjem saobracajnu nesrecu, panduri, ambulanta, povredjeni krvavi na trotoaru leze, on meni 'kul'...iii kada kazu za neku katastrofu 'amazing'...amazing tri kuraca glupane, odnosi se na nesto lepo a ne na tragediju. 

 

u nasem razgovoru mi se dize pritisak od 'razumes li?', 'znas?' koje pojedinci koriste u svakoj recenici u toku razgovora. ne, ne znam. a na skupu me pak dokrajce kada kazu 'razumes?' pa me onda drknu rukom o moju ruku. :fur:. idealna prilika da se vidi nadrkani mustang. 

 

 

Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...