Jump to content
IGNORED

Bicikl


Delija67

Recommended Posts

3 minutes ago, InvisibleLight said:

Jel postoji neka aplikacija koja bi gps vodila stazama brdskog biciklizma?

Npr ima niz staza po fruskoj gori,cdeo njih van asfalta i bojim se da ne bih potrefila gde se ide, pa da me aplukacija usmerava??

 

https://www.brdskibiciklizam.rs/mtb-trekovi/fruskogorski-maraton-srednji-krug/

 

Ako konvertujes ovaj GPX fajl u KML i Google Maps bi ti zavrsio posao.

 

Ako ti je telefon Android, ima i ovo , verovatno slicno postoji i za iOs.

 

Link to comment
8 minutes ago, jms_uk said:

 

Ako konvertujes ovaj GPX fajl u KML i Google Maps bi ti zavrsio posao.

 

Ako ti je telefon Android, ima i ovo , verovatno slicno postoji i za iOs.

 

Skinula tu aplikaciju, super, hvala

Valjda ce baterija izdrzati jer kad non stop online i gps ukljucen je trose brzo

Link to comment

Plan je da krenemo u subotu put Apatina, pa odatle da se vozamo nasipom uz Dunav i da za ceo vikend prodjemo kroz rezervat Gornje Podunavlje. Idemo gospodja i ja, pa će biti lagano pedalanje, ali kapiram da ćemo preći po 30-ak kilometara u subotu i 30-ak u nedelju. Mislili smo da spavamo negde u Somboru, mada bi fora bila da zabodemo u neki salaš ili nešto slično u blizini. Nikad u životu nismo bili u ovom delu Srbije, pa se nadam da će nam biti zanimljivo.

 

Ima li ko iskustva oko ruta i staza? Ja otprilike imam neki plan, i malo sam istraživao i video da je ta moja ruta delom zemljani put, delom asfalt. Svaki savet bi mi bio od koristi, čak i onaj, koju čardu ne propustiti, ili gde noćiti :D

 

 

Link to comment

Ja se ne sećam da nekad nije bio haos sa komarcima? U Apatinu se redovno leti u trećoj ulici od benta zidovi kuća crne od komaraca, a vi ćete još lagano uz Dunav da pedalate? Potopite se u taj mađarski krem, ne znam šta drugo da kažem.

Link to comment

Kakva je stvar sa woman geometry biciklama.Gledam jednu odgovara mi veličina ali je za dame,imali tu neka razlika osim verovatno sedišta 

Visok sam celih 165 sa nike patike pa imam problem da nađem bajs koji mi je baš taman,plus ovu naprimer ne bih mogao da probam,   Palić  je skoro u Mađarsku 

 

https://www.2bike.rs/cikloberza/mali-oglasi/bicikli-6/city-turing-10/specialized-elite-woman-m-velicina

 

image.png.2a85771b0853efc88526e19a10e08ba6.png

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Kad pomenuste Stravu, koju i sam koristim vec neko duze vreme, primecujem da dobar broj ljudi pravi pauze u voznjama, kao i trcanju. Strava srecom prikazuje i vreme u pokretu i ukupno vreme od pokretanja merenja vremena pa se vise ne cudim brzini nekih ljudi kao pre uvodjenja tih odvojenih vremena. Meni to sa pauzama bezveze, bar kod ovih sto se delimicno loze na celu pricu i ne voze zbog skidanja par kg i razgledanja predela. Ja kad vozim idem od pocetka do kraja bez stajanja, jebem li ga, smor mi je kad neko pauzira i odmara, nije to taj filing.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Šta je najbolja kupovina novog bajka u rangu do 25000 dinara, a da može da se postavi sedište za dete (do25kg, kako sam razumeo da je limit). Potreban mi je za dnevne vožnje do vrtića, par kilometara u svakom smeru, plus da mogu da uradim bazičnu rekreaciju i transport 1 sebe po gradu (do Ade. Zemuna i sl). Znači, ne treba mi nikakva zver, striktno praktično i funkcionalno.  

 

Nadam se nekim promenama cene kada krene zima, je li to realno?

Link to comment

Ne verujem da će stanje u radnjama da se bitno promeni do proleća. Muka mi je bila naći blatobrane... Ono, nije da nema ništa, Planet bike uvezao nešto finih bajseva koji se kreću oko 2k evra..:dry: 

 

Elem, u tom rangu do 25k, čak i dosta ispod toga, moguće je bilo naći fine čelične bajseve domaće proizvodnje (Capriolo, Venera i sl.) koji odgovaraju tome što ti opisuješ. Nešto ovako, otprilike? E sad, gde ovo naći (i preuzeti sklopljeno i sa nultim servisom), pa još u veličini koja tebi odgovara je već drugo pitanje.

Edited by Zabalujev
Link to comment

@pacey defender

Ja vidjam razne starudije na kojima ljudi voze decu, cak i one bez brzina, tako da ti nije potrebna nikakva zver za to. (Drugarica ima dva bajsa, jedan normalni i jedan praistorijski na kom je sediste, da ne bi stalno vadila sediste kada joj ne treba, kao sto ja radim)

 

Muz i ja imamo malo vise "sportske bicikle" i moj (== njegov bivsi) je dosta nezgodan za sve dodatke, tako da smo i taj adapter u koji se ubaci sediste za dete pozadi za dlaku uspeli da nakacimo (zica koja tuda prolazi pravi problem, mnogi modeli adaptera uopste ne bi ni mogli da se nameste, npr. od Britax), a o raznim prethodnim j*bazama (tipa stavljanje malenog adaptera u koji udje precka od prikolice) da ne pricam. Takodje neki bicikli imaju umesto okrugle sipke ispod sica (kako se zove taj deo rama?) nekako kao elipsasti oblik, i na to najveci broj adaptera ne moze da se nakaci, bas zato su i oni kruzni. Najveci broj modela nema problema sa tim (ovaj elipsasti oblik je vise karakteristican za aerodinamicne trkacke bicikle), ali za svaki slucaj mozes da proveris sa nekim strucnim kada se odlucis za neki model.

 

Koje sediste planiras da uzmes? Mi imamo Hamaxovo, dosta smo zadovoljni njime, uzeli smo bas to jer se po testovima u Nemackoj vodi kao najbezbednije za dete.

 

Savet: napravi koji krug sa probnom voznjom sa detetom pre nego sto zbilja treba da ga vodis negde, jer je voznja jako drugacija i nestabilnija, vise ces lelujati. Ja prikolicu ni ne osetim (sem na uzbrdici prosto zbog tezine) dok sediste pozadi uvek uzima danak ravnotezi i sa njim recimo ne smem da ustanem i da stojecki teram na uzbrdici, sto sa prikolicom nije problem. Da ne pricam da sam uspela i da tresnem dole tokom prvih nedelju dana (to dosta ima veze sa tim sto mi je muski bajs pa ne mogu lako da izvucem drugu nogu), zapcu nije bilo nista jer je dobro bio zavezan.

I da, obavezno kacige na glave.

 

Gledaj da ti bajs bude lak, pogotovo ako ces ga redovno vaditi iz podruma. Ne znam kako se krecu cene kod nas i da li je sve jeftinije od EU, ali dakle alu-ram bi bio super.

 

Muz je kupio sebi nov sa alu-ramom tada (pre skoro 10 godina) jer je trazio laksi ram, tako da ja imam tezi i kada mi je sediste nakaceno pozadi, bude malo tesko izboriti se sa podizanjem jer su stepenice iz podruma dosta strme. Za njegov imam osecaj da bih mogla jednom rukom da ga dignem. On je tad imao srece da ga je povoljno platio jer se radnja zatvarala, 650 evra umesto 900.

Link to comment
8 hours ago, I*m with the pilots said:

Gledaj da ti bajs bude lak, pogotovo ako ces ga redovno vaditi iz podruma. Ne znam kako se krecu cene kod nas i da li je sve jeftinije od EU, ali dakle alu-ram bi bio super.

Letos kad sam gledao, kod nas su alu modeli bili oko 250EUR pa naviše. Ova moja alu skalamerija (povelik, 56cm ram) teži nešto ispod 14kg (kaže kantar za prtljag), isto kao ćerin čelični "MTB" za dečurliju. Nosim ga na prvi sprat bez muke. Nisam isprobavao više od toga. :D Al leti ko zmaj. Danas odvozao 10 km posle 3 dana pauze, bemti kišu. Al sam sprintao, jurimo 30! Jedva čekam vikend.

Link to comment

dve nedelje sam istrazivala korpe za korman  ponudau  na trzistu koja je ocajna i odjednom je poplava tih nekih plasticnih korpi koje su ogavne... da bih na kraju ipak na frku uzela zicanu kakvu sam imala i koja mi se propadne posle 1 godine koriscenja,stvarno ne znam u cemu je problem... a htela bih nesto trajnije,nisu pare problem nego bih da prestanem da pravim smece..

 

da bih se tog dana popodne kada sam vec kupila zicanu korpu setila pletenih kropi od pruca  :isuse: ..pa ja ne verujem kakav sam kreten i da se toga uopste ranije nisam setila :isuse:

kontam da je to najbolji izbor sto se trajnosti tice plus ce istrunuti i kada propadne

evo npr https://www.totalbike.rs/pribor/korpe/korpa-na-korman-ratan-pletena?sku=187050

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...