Jump to content
IGNORED

Kreativni forumasi?


FranziskaKafka

Recommended Posts

i ja tako, uglavom /ove majice gore su bile tu samo da isfinansiraju boravak u inozemstvu [street sale]tj. najvise za sebe i.. krug ljudi oko sebeUf, pa stvarno su super majice, svaka čast!

Link to comment

ta hvala, obojici! /cb, ti imas i pmbtw, jel neko od vas upoznat s sito-stampom [tehnikalijama, cenama i sl.]? -rado bih da priupitam stosta u vezi s anti-handmade kombinacijom /to npr, iz flesa pravac-majica..moze pm.. a mozda i d'otvorim topik :unsure:

Link to comment
Poznajem čoveka koji skoro uopšte ne sluša muziku osim svoje, ali mu to ne smeta da radi i stvara. I meni je to čudno izgeldalo. Čak i nije u pitanju totalni anonimus. Mogu i nešto detaljnije da napišem ako nekog zanima, nije nezanimljiva priča.
To me podseti na jednu "fantasticnu pricu" iz Zabavnika... U nekom imaginarnom drustvu, ljudi su strogo podeljeni na kreativce i konzumente. Kreativcima je ZABRANJENO da slusaju tudja dela (muzika je bila uzeta za primer!) a slusaocima da sami pokusaju da stvaraju. Postojala je cak i posebna policija koja je bila zaduzena za to da se data pravila ne krse... Glavni junak price, kompozitor i buntovnik u dusi, u najvecoj tajnosti ipak odslusa jedan tudji rad... Uskoro mu policija kuca na vrata i pred njega staje smrknuti inspektor... "Kako ste me otkrili?" - pita umetnik. "Cim su iz tvojih kompozicija nestale fuge i tokate, znali smo da si slusao Baha". Malo sam smandrljala prepricvanje, ali... Poentu sam dobro upamtila, jer je u svojoj naizgled "fantasticnoj" apsurdnosti, dotakla nesto potpuno istinito: Samocenzuru umetnika u zelji za obaveznom originalnoscu... a sa druge strane: uticaje koji preoblikuju i ono sto bi zaista bilo originalno, ali htelo- ne htelo poprima boju okoline. Nema sanse da se setim ko je pisao pricu, bila dete...OP.S. Mnogo oteraste temu u ozbiljno. Bas sam htela da dodam svoj kreativni prilog... ali sada ne mogu. Masila bih. :(
Link to comment
slažeš se, shermane? ok, onda vidi ovako: mnogo smo se brate zaboli na gajbe i kompove, budžimo nešto karabudžimo te dodaj ovaj track skini onaj layer, podigni tempo spusti tempo... ono, drž da ga nabijem. i šta dobiješ od svega? ništa, smoriš se ko pas i onda za koji dan opet se ponavlja cela priča. svi ti programi za ziku (Nuendo, Reason, Fruity, Logic., itd) imaju svojih prednosti ali po mom mišljenju najpre za tehno/elektro/ambijent i raznu primenjenu muziku (montažu zvuka, efekte i sl) inače, za neku sirovu rok svirku samo ti daje glavobolju od suvišnih mogućnosti. dakle, ako si iz fazona ovog zadnjeg što pričam, treba odjebavati komp što više i povezati se s ljudima i standardno probe u studiju, podrumu, itd. u kontaktu s još dvoje troje muzičara koji se kapiraju, stvar se brzo iskristališe ili se odbaci, uzme se jedan deo pa nadoveže itd, ali poenta je u živoj akciji. ako nema te organske veze i odnosa prema svirci onda džaba majko dukati.kažem, još dvoje troje koji se kapiraju, e tu je problem. svi su potonuli ili u šljake, ili u totalnu apatiju gudru blejanje. teško je sad pokrenuti bilo koga i šta, osim ako radikali ne zajašu na vladu, e onda će se mnogi prenuti iz dremeža, cenim :P
prokleti racunari bilo je bas lepo bez njih :)i rad na kompu ima nekih prednosti ali i velikih mana jer ljudi su ljudi a mashine mashinea ovo boldovano je upravo razlog zasto smo vise okrenuti racunarima, ali eto nama burnih vremena i inspiracije :)
Link to comment
sa sitoštampom možeš i sam da se igraš ako imaš minimum finansija i dosta slobodnog vremena, a usput se i izdrogiraš :D
de, elaborirajkako se priprema materijal i di se tera i po kojoj ceni; majicu cu d'odaberem samusput, za sve vas koji ste kreativni u pogledu crtanja na racunaru, ovo mozda* moze biti od materijalne koristi* - da se polemisati o threadlessu, nasiroko../za ostale je to isto-sajt koji prodaje majice dizajnera iz svih krajeva sveta [po principu crta nas iljadu, glasa milion, a u stampu ide 7 radova nedeljno: dizajneru-pobedniku ode $2k, a meni, kupcu-bedniku stize majica iz radionice po prosecnoj ceni od $15]- ima ih lepih, ima ih ogavnih, al ono sto je fakat je da provereno salju u srbiju..
Link to comment

Na zahtev publike: <_< Dakle, cujte i pocujte o mojim delima:- 1 kozni trodelni komplet, unikatno delo svedene forme. Nosila ga 3-4 godine... lepo mi stajao.obscene-smiley-1018.gif- kiceraj ogledalo koje je moja maman dobila za 8moga marta od djaka.. Uz pomoc palete lakova za nokte prestajlingovala ga u dark-ekspresionisticku parodiju na rococo. Mnogi su ga hteli, ali - neprocenjive je vrednosti. :(- kula od peska koja je ponela prestiznu titulu najlepse na plazi jednog rumunskog letovalista. Ah, taj grafitno-blistavi sitni crnomorski pesak... taj satni mehanizam... ti tornjevi... zbrisani plimom.- Na skolskoj priredbi svirala na rastimovanom klaviru improvizacije na sopstvenu temu... i prezivela (niko me nije pogodio, hehe.) cool.gif - hm, ovo mi morate verovati na rec, jer ne postoje ikakvi zapisi: par puta sam kredom na tabli nacrtala savrseni krug. Rafael da pocrveni. Al' dodje tetkica dusmanka... ma'nu krpom, ode umetnos'. - svakom ex*-u posvetila po pesmu sikterusu. Zbirka nosi naziv: Mufljuzarijum.- ima toga jos, ali... ostalo su ozbiljne stvari, nisu za ovaj zovijalni forumski ton. ;)*

ex shvatiti vrlo siroko... od neuspelih muvanja, platonskih zanosa, zanosa, pa do autenticnih heartbreakova... Ipak, zbirka je to...

Link to comment
i rad na kompu ima nekih prednosti ali i velikih mana jer ljudi su ljudi a mashine mashine
kojih prednosti? :P ja sam pomenuo prednosti kompa čisto reda radi da ne ispadne da sam neki neoludita što bi bilo strašno, jel da. al ozbiljno, mislio sam na varijantu kad si sam s kompom, čim je tu još bar jedan par ušiju već je bolje, a ovako dolazi do gubljenja u mogućnostima.
a ovo boldovano je upravo razlog zasto smo vise okrenuti racunarima, ali eto nama burnih vremena i inspiracije :)
pa sad, dal je potonuće ljudi razlog što drvimo komp ili je upravo komp/net razlog tog potonuća, šta je tu jaje a šta kokoš? bem li ga ako znam, da nema kompa ne bilo ni ove šljake koju radim do u nedoba. ovako, komp na šljaci, komp na gajbi, fali još laptop da se radom ispuni i vreme puta od do. da ne trkeljišem po netu ceo dan, možda bi pre se sastavio da iscimam nekog za svirku, il bi neko mene već zvao... a možda je ovako ko što kažeš :mellow:
Link to comment
de, elaborirajkako se priprema materijal i di se tera i po kojoj ceni; majicu cu d'odaberem sam
imaš ovde manje-više sve što ti treba, ali uopšte nije naivna stvar i moraš dobro da zagrizeš ako želiš da tim da se igraš ili da skokneš u obližnju štampariju <_< napisaću i nešto for dummies ako treba :D
- hm, ovo mi morate verovati na rec, jer ne postoje ikakvi zapisi: par puta sam kredom na tabli nacrtala savrseni krug. Rafael da pocrveni. Al' dodje tetkica dusmanka... ma'nu krpom, ode umetnos'.
crtaš krug kredom na tabli :o
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...