Jump to content
IGNORED

Kreativni forumasi?


FranziskaKafka

Recommended Posts

Doudžavola , to je nešto sa autorskim pravima pretpostavljam :unsure:, inače sam mislila nekim drugim povodom o tome, šta i kako. Jel ima toga u Srbalja. Ako imam novine sa Snupi stripom iseckam ih i zalepim lepkom na nešto nije valjda da i sa tim kršim neko pravilo. Pri tome niko nemre dokazati da je to kupljeno a ne dobijeno na poklon u mom slučaju:).Inače videla sam na jednoj prodajnoj izložbi silne razne torbe i novčanike sa printovima KortoM i ostalih strip junaka, kućna radionica . Regularno istaknute cene. Može li njih neko kazniti. Pojma si nemam o tome a i ostali izgleda , hvala na upozorenju:)

Link to comment
  • 2 months later...
Jel se računaju i ideje - koje se nikako ne realizuju, nema se vremena?
računaju. ja sam, na primer, jedan od najznačajnijih srpskih književnika i bedan bibliografski opus tu činjenicu ne može da umanji.
Link to comment
Samo treba vremenaRattlesnake%20ms2028.jpg
Captain, o captain :) ako onu šperploču tražiš da započneš ove radove možda je vreme došlo. Hajd pohitaj da ladja ne čeka, a ti ne čekaj penziju za nju :)
Link to comment
Captain, o captain :) ako onu šperploču tražiš da započneš ove radove možda je vreme došlo. Hajd pohitaj da ladja ne čeka, a ti ne čekaj penziju za nju :)
samo vreme, novac i živci.. ;) Inače, kvalitetniji se rade za oko par hiljada radnih sati (par godina aktivno, ako si vešt)

ovo je lakšeDSC02836.JPG

Edited by kapetanm
Link to comment
Samo da vam mahnem , kad neće niko drugi da se ovde producira ^_^
u bashti u ugrinovachkoj imash neke interesantne salvete i papirne maramice, bila juche. cene negledala, nishta nisu imali sto mene zanima.
Link to comment

Blagodarim, imam kolekciju salveta sad već topliku da mogu i ja da prodajem, ako te interesuije neki poseban motiv samo kaži, imam i za poklanjannje dovoljno :lolol: prešla sam i na pirinčani papir i štampanje na istom, otvorio se novi svet . Umreću zatrpana išaranim stvarima :lol:

Link to comment

Mod Podge je vrsta lepka koja se koristi za hobi poslove u dekupažu scrabookingu i sličnim svim ostalim hobi zanimacijama . Mislim da ga kod nas nema po ovim imenom niujednoj hobi radnji ali ima sličnih sve što se koristi za lepljenje i papira za dekupaž može poslužiti i za ovo- ti hob lepkovi imaju i malo laka u sebi pa se rad ne mora lakirati ako ne želiš. Vrlo sličan je recimo razblaženi drvofiks lepak samo nema lak u sebi i sve treba posle preći nekim akrilnim lakom najbolje . Ja nisam probala po tekstilu da radim sem kad pokapam po stolnjaku dok radim dekupaž :) ali vidim da je efekat i način isti, prvo se premaže podloga na koju se lepi, nanese materijal pa se premaže i materijal sa gornje strane. Drvofiks se koristi razblažen sa vodom za ove posliće, kako ide sa tekstilom koji je prilično debeo ne znam al uzmeš i probašMebl štofa ima u Italteks radnji u starom Merkatoru i kod Kalenića, na kilo se kupuje.Starih ogledala, na buvljakui Limundu ali mogu biti skuplja nego da kupiš ogledalo na meru, novo i onda ga uramiš u najednostavniji drveni ram , neofarban čak, ima tih letvica profilisanih na meru da se kupi u svim Uradi sam prodavnicama, a mislim da u onoj velikoj Brikoladge ili vec kako se zove kod Obilićevog stadiona rade i uslugu uramljivanja od njihovog materijala koji nije preskupHajd uradi pa pokaži :)

Link to comment
  • 3 months later...

Niko neće da se samohvali i pokazuje pa opet moram ja -_- Napravila sam jedan rodjendanski kolandez ili ti gajbicu i napunila ga omiljenim stvarima za poklonoprimaoca. Pored malanja, u pravljenje ovoga uložila sam i malo stolarskog i malo više šnajderskog zanata. Poklonoprimaoc nije neki mornarski tip, dapače, al mu se boje i motivi slažu uz kujnu :happy:nhdis6074xfljxrhl5qn.jpgA kad se iprazni šta je unutra kolandez se pretvara u kutiju za leba iz koje mrve neće prštati na sve strane.glpqlibwhdg30hp84dc.jpg

Link to comment
kako je lepoooo!!! baš mi se sviđa, a ja pritom i nisam neki fan shabby chic-a.svaka čast!
Hvalaaaa :) Šabi je ovde s razlogom postavljen, kad se uhvati masnim prstima za još leba i ostanu tragovi posle se samo kaže , e to je kao starinski stil , šabi... palciovioni ;)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...