Jump to content
IGNORED

9/11 3ABEPA!


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

[/size]Vidi, ja nemam problema što ti veruješ u official story, niti imam nameru da te teram da se predomisliš, kao ni bilo koga.
Ne veru'em, to sto su prezentovali je konstrukcija koja cuva njihova dupeta.Zabiju teroristi avione u Pentagon i WTC - od silnih sluzbi i agentura po SAD niko odgovoran, niko zatvor zaglavio nije, alo. Pa ne ocekujes valjda da poverujem u verziju gde niko nije napravio propust?Sa druge strane, teras me da postujem pricu po kojoj je cetiri zgrade neprimetno minirano mesecima unazad uz armiju(?) zaverenika samo da bi se spalio jedan radni astal u wtc7. Pa nisam idiot jebemmu. Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Conspirator

    173

  • Al-Khwarizmi

    134

  • Mil@n

    97

  • Caligula

    97

ne postavljam dijagnoze no govorim slikovito.Ne mozes osporavati zvanicnu verziju punu rupa tako sto ces umesto toga nuditi rupetinu, krater epskih velicina.Svi se ovde slazu da zvanicna verzija ima puno rupa. Neki nude logicna objasnjenja, a drugi neverovatne konstrukcije koje stoje same po sebi i nije im potrebna nikakava zdravorazumska analiza (miniranje WTC zgrada, ej!)

Edited by CowBoy
Link to comment
ne postavljam dijagnoze no govorim slikovito.Ne mozes osporavati zvanicnu verziju punu rupa tako sto ces umesto toga nuditi rupetinu, krater epskih velicina.Svi se ovde slazu da zvanicna verzija ima puno rupa. Neki nude logicna objasnjenja, a drugi neverovatne konstrukcije koje stoje same po sebi i nije im potrebna nikakava zdravorazumska analiza (miniranje WTC zgrada, ej!)
Ne znam kome se obraćaš, samo se idioti ovde ne slažu sa tobom, jasno ti je da nismo kadar da razumemo tvoje očiglednosti.
Link to comment
[/size]Još jedan dobar argument :)Vidi, ja nemam problema što ti veruješ u official story, niti imam nameru da te teram da se predomisliš, kao ni bilo koga.
Pa sad, problem sa official story je što optužuje vlasti, ma koliko poslužila za war against terror.I tu je moj problem sa istinozborcima.Od obaveštajnih gafova do problema u izvođenju radova. O propustima skupih obaveštajnih službi neću, tu je više-manje sve očito.Problem koji ja ovde vidim je da je prva kula pala za manje od 60 minuta od udara, bar tako piše gde čitah o sledu događaja - molim da me obavešteni klepe, ako nije tačno.U slučaju požara, ma koja zgrada bi moral da zadovoljava bezbedonosne kriterijume od bar 60 minuta - da toliko stoji celovita, kao bi ljudi mogli da se evakuišu. Zgrada ovih gabarita - makar 90 minuta. Međutim, to nije bio slučaj.To znači da pri gradnji iste nisu uvažili osobine materijala prilikom zagrevanja i da za to postoje odgovorni.Čelične konstrukcije moraju da budu zaštićene tako da u slučaju požara budu izolovane, a to se radi pomoću ekspandirajućih (intumescentnih) premaza i sve to izgleda kao na slikama koje ću priložiti uz post.Zbog načina gradnje kakvu primenjuju preko bare, takva zaštita nije primenjena, tamo rade sa cementnim košuljicama. Njihov problem je u tome što su ok, ukoliko nema udara, međutim nisu elastične kao premazi koje sam pomenuo.Jednom otkrivena gvožđurija jako lepo prima i prenosi toplotu, a pući će tamo gde je najveće opterećenje u kombinaciji sa dovoljnim zagrevanjem. Dođe logično da pukne tamo gde istinozborci vide termite. Nisam video uživo ovaj slučaj. ali sam se nagledao slučajeva kada čelik popusti pre drveta. Sve je samo u poigravanju uslovima.

113694.jpg

FIREPROOFING.jpg

intumescent.jpg

Link to comment

U prevodu, ako izbije pozar betonska izolacija ce zastititi metal od otvorene vatre, Ali ako se u konstrukciju zakuca metalna letelica od stotinak tona i rasturi par spratova, onda se metalni nosaci nadju goli i izlozeni kerozinu i jakim vetrovima (puno kiseonika) na velikoj visini. Pa kad jedan mali deo ogromne zgrade omeksa, cela zgrada se rusi.Prva se srusila ona koja je kasnije napadnuta i to zato sto je njen vreli, mekani deo morao da nosi mnogo veci teret (avion je udario nize, dakle vise spratova za nosenje je bilo iznad). Vecini ljudi je ovo bilo jasno bukvalno u trennutku rusenja, dok su gledali live prenos.Kasnije je to neki arhitekta objasnio, do u detalj isto: rastopljeni celik ne moze da nosi milione tona tereta i konstrukcija je kolabirala pod sopstvenom tezinom.E onda je odnekud pala prica sa ekspozivima, termitima i 3aBepom.

Edited by CowBoy
Link to comment

E tu je glavni zajeb - ne dolazi do topljenja čelika, on postaje opasan daleko pre nego što se istopi.Citat je iz wikipedije:In order to determine the fire resistance rating of a steel member, accepted calculations practice can be used,[16] or a fire test can be performed, the critical temperature of which is set by the standard accepted to the Authority Having Jurisdiction, such as a building code. In Japan, this is below 400°C. In China, Europe and North America (e.g., ASTM E-119), this is approximately 1000–1300F[17] (530-810C). The time it takes for the steel element that is being tested to reach the temperature set by the test standard determines the duration of the fire-resistance rating. Heat transfer to the steel can be slowed by the use of fireproofing materials, thus limiting steel temperature. Common fireproofing methods for structural steel include intumescent, endothermic and plaster coatings as well as drywall, calcium silicate cladding, and mineral or high temperature insulation mineral wool blanket.I sumirano ono što je najvažnije za razumevanje situacije:Steel loses strength when heated sufficiently. The critical temperature of a steel member is the temperature at which it cannot safely support its load.Zbog navedenog imam problem sa teorijama zavere koje odmah uključuju npr. termite. Daleko bi bilo bolje za njih same da se prvo pozabave sa teorijom da je sve bilo baš onako kako vlada kaže da jeste. I da provrte sve rupe u sistemu koji je uspostavljen. Ako ništa, bar bi uz uporan rad mogli da postignu da se neka buduća gradnja dovede na bezbedosno viši nivo.Na priloženim graficima se jasno vidi kada dolazi do naglog pada u sposobnosti čelika da izdrži to što već drži, a ta kritična temperatura je daleko od tačke topljenja.Takođe se jasno vidi sporije zagrevanje zaštićenog čelika, bitno zbog vremena evakuacije.P.S. Izvinjavam se na citatima iz vikija, davno sam se bavio ovim glupostima, deo mi je u zatarbljenom delu pamćenja, pa da ne lupetam previše.

Fig262_1.jpg

Fig264_1.jpg

Steel_strength_in_fire.png

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...