Jump to content
IGNORED

Nick Cave


Indy

Recommended Posts

pa ima tisucu i jedna varijanta zbog ceg su se raspali i ko je tu ispao picka. npr bliksa sam kaze da je resio da iskulira jer prosto nije mogao da uskladi bend i porodicu.

Link to comment

@Strucnjak

 

Hm, šta onda Warren radi u Grindermanu? I to sa onom specijalnom mini električnom gitarom.

 

Btw. ne da bih se ja uopšte složio da su Bad Seeds nešto "upropašteni"... Vremena se menjaju, ljudi stare, i tako to.

 

(Ne zaboravimo da su Cave i taj isti Ellis autori prilično cenjene filmske muzike.)

 

EDIT. A i ovih dana nisam siguran da mi čak Dirty Three nisu "veći" band od Bad Seedsa. Mick Harvey je takođe radio sjajne stvari van Bad Seedsa. 


PS. Ja sam u vezi Beatlesa, osim pesama, možda najviše voleo to što su se razišli kad je trebalo... a ne kao Stonesi, postali svoj sopstveni tribute band. Jesu Bad Seeds bili najbolji sa Blixom, itd, ali ta vremena su jednostavno prošla. Tu se ništa ne može. I niko nije "kriv" nizašta. C'est la vie.

Edited by Indy
Link to comment
7 minutes ago, Indy said:

Btw. ne da bih se ja uopšte složio da su Bad Seeds nešto "upropašteni"... Vremena se menjaju, ljudi stare, i tako to.

 

Sustina. Moze naravno nekom da se ne svidja to sto rade od kad je Voren tu, potpuno legitimno. 

 

Pride sto, ako sam dobro skuzio, Voren vazi za kul lika kog ljudi u bendu vole. A Blixa i Harvi su bili zajedno sa Vorenom u bendu 10ak (i vise) godina i na 4-6 albuma. To, naravno, ne znaci da on ne moze biti razlog sto su otisli (ili makar jedan od njih), ali racunam da ga toliko nisu voleli i da su imali problem s njim otisli bi ranije. 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Drugo, ako ćemo da cepamo dlake, Warrenova violina nije "baladerska". On baš "cepa" tu violinu kao rock instrument. Primer, Oh my Lord, pronađite živu verziju na Youtubeu.

 

Baladerstvo je Caveovo, on je to radio i solo, sam sa klavirom... skoro kao Arsen Dedić :D

 

(Not that there's anything wrong with that).

 

 

Link to comment
15 minutes ago, Indy said:

Baladerstvo je Caveovo, on je to radio i solo, sam sa klavirom... skoro kao Arsen Dedić :D

 

Pa šta će jadan kad je video od Ellisa, upropastilo ga :sad: A ranije je bio totalno hard kor,  ko može da zaboravi kako je cepao gitare na Loom of the Land ili The Weeping Song ili Lament ili Slowly Goes the Night... 

 

168021-Smiley-For-Rocking-Out.gif

  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pa šta će jadan kad je video od Ellisa, upropastilo ga :sad: A ranije je bio totalno hard kor,  ko može da zaboravi kako je cepao gitare na Loom of the Land ili The Weeping Song ili Lament ili Slowly Goes the Night... 

 

Gde peva duet sa Blixom :sleep:

Link to comment

Odrasto sam uz Kejva, sa radoscu preslusavao kasete kroz celu srednju skolu. Birthday Party posebno. Poslednji album koji sam mogao da svarim je Murder Balladas, ono sto se potom desilo sa Boatman's Call je tragedija. Tu smo se rastali a nekako taj Kejvov kreativni sunovrat  koincidira sa odlaskom Harvey-a i Blixe. Moje misljenje je da nakon sto su njih dvojica napustila bend Kejv nije uspeo da napravi dobru pesmu. 

 u ovom 20000 filmu ima i razgovor izmedju Cave-a i Blixe  u taksiju, obratite paznju o cemu pricaju, ranije je klip bio dostupan na tubu sad ne mogu da ga nadjem. Parafraziram,  izmedju komplimenata i izjava ljubavi Cave takodje govori kako su mu neki ljudi objasnili da ga je Blixa svojim sugestijama i pristupom muzici na neki nacin dovodio u zabludu i da nije zadovoljan kako te starije pesme zvuce, posebno zbog njihove duzine. Blixa zgranut i ocigledno povredjen zbog reci koje izgovara njegov prijatelj. I ovaj segment filma moze posluziti kao ilsutracija kako dugogodisnje prijateljstvo i sviranje u bendu moze da nastrada "zbog menadzmenta".  

  mozda taj Elis nema direktne veze sa odlaskom Blixe i Harveya ali je Kejvu posluzio kao izgovor za promenu koncepta pesama i aranzmana, isturio viloline, manje je gitara. Odlazak Mick Harvey-a je takodje tuzna epizoda.

Steta. Bili su dobar bend.

 

Link to comment

Mislim da nisi bas dobro protumacio taj dijalog Blixe i Cavea u filmu o predugackim pesmama, nije Kejv tu nista prebacivao Bliksi nego jednostavno rekao da mu se danas cini da su neke pesme predugacke, da je nepotrebno insistirao da sve strofe stanu u njih i da ih je mogao efektivnije napisati - s cim se u principu i slazem, neke od ranih pesama su zaista predugacke za moj ukus, no jebiga ukusi su razliciti i o njima se ne raspravlja, a misljenje je kao dupe i tako taj rad, jel'te.

 

Inace slazem se da je najjaci adut Bad Seedsa bio kreativni sukob vise jakih autorskih licnosti, sa jedne strane samog Cavea koji je pesnik i tekstopisac i sa druge strane grupe jakih muzicara medju kojima su pre svih Blixa, Harvey i Ellis. Ovo danas mi je malo tanko bas zato sto je knjiga spala samo na Elisa, ali on sam je tu najmanje kriv. Promice ti jedan detalj u celoj prici a on se vremenski poklapa sa tim kako si ti nazvao "kreativnim sunovratom" (malo teske reci), a vezan je za Caveove navike uzivanja odredjenih supstanci tojest za njegovo odvikavanje od istih.

 

Sto je rek'o jedan moj dobar prijatelj (parafraziram), kad si fan nekog muzicara koji se drogira uvek si u konfliktu, sa jedne strane zelis mu da se skine da bi se sacuvao i potrajao duze a sa druge si svestan da ce sve sto snimi posle skidanja biti daleko slabije od onog sto je radio pod uticajem...

Link to comment

 

Quote

Steta. Bili su dobar bend.

 

Ne razumem šta je tu "šteta". Šteta bi bilo da su pravili bezveznu muziku. Sve bijaše pošteno i dragom bobu pristupačno.

 

Ja sam vrlo zadovoljan onim što su uradili.

Link to comment
1 hour ago, Radoye said:

Sto je rek'o jedan moj dobar prijatelj (parafraziram), kad si fan nekog muzicara koji se drogira uvek si u konfliktu, sa jedne strane zelis mu da se skine da bi se sacuvao i potrajao duze a sa druge si svestan da ce sve sto snimi posle skidanja biti daleko slabije od onog sto je radio pod uticajem...

 

46 minutes ago, vladavsnarod said:

Sad kad te zaskoci strejedz ekipa sa foruma!

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...