Jump to content
IGNORED

NOVI SAD


melankolic

Recommended Posts

Just now, Filozof manijak said:

 

Zašto?

jer je jedino to preostalo da se uradi. u pitanju je oronula, zastarela i potpuno nefunkcionalna građevina koja je zapuštena do te mere da zaista nema računice koja bi opravdala troškove renoviranja koji su joj potrebni. postalo je samo veliko leglo stranačkih parazita. možda eventualno da se od kancelarijskog dela sa hodnicima i arhivom napravi neka 'kafka experience' atrakcija.

Link to comment

Spens je građen sedamdesetih godina prošlog veka, kada je filozofija gradnje i energetska efikasnost bila sasvim drugačija nego danas. Što se tiče renoviranja Spensa, imalo bi smisla, kada se ne bi politička bratija u sve ugrađivala...ovako, naravno da ispada kako nema računice.

Bolje je reorganizovati Spens, na sportski i ekonomski deo, nego razrušiti, zar ne? Pa nek sportski deo (dvorane, bazen, ledena dvorana, ) finansira grad kao opštedruštveno dobro, a nek se ekonomski deo finansira sam od zakupaca

Što se tiče stranačkih parazita, slažem se, ali ima ih u svakom javnom komunalnom preduzeću. (Onda bi ih sve trebalo razrušiti, uzorati i posoliti)

Link to comment

Postoji plan, urađen od nekog ko nema veze sa strankama, a angažovanim od grada da da procenu, po kom bi Spens izašao na zelenu granu za 5-7 godina...

 

Uslov za to je da se otpusti oko 70% zaposlenih i da profesionalna uprava, a ne stranačka vodi spens... Dakle, biće uništen... :(

Link to comment

prvi put čujem za taj plan sa svetlom na kraju tunela. prijatelji koji su učestvovali u nekoj od tih studija koje su ranije rađene su pričale da čak i da se desi čudo i da nestanu paraziti i na njihovo mesto dođu ljudi koji znaju svoj posao, ne bi uspeli da od spensa naprave pitu jer ni jedna računica ne pije vodu. konkretno, rekonstrukcija bi pored obaveznih stvari (el. instalacije i ostalo) morala da zahvati i strukturalne promene, što cenu diže do neisplativosti.

ja se lično u vezi spensa uvek setim dve situacije koje ga najbolje opisuju. jednom kada sam pokušao da kupim sezonsku kartu za bazen pa ostao kao bubašvaba zaglavljen u lavirintu kancelarija gde je u pečatiranju moje propusnice učestvovala birokratska mašina od 20 radnika od kojih ni jedan nije bio na svom mestu niti je znao kako se prave propusnice iako je za nekoliko njih to bio jedini posao koji rade. 

druga je kada sam pomagao savezu paraplegičara koji je organizovao neke sportske igre na spensu i kada su svi došli i shvatili da kolicima jednostavno ne mogu da pristupe salama u kojima su trebali biti pa sam ih jednog po jednog vukao uz stepenice. rekoše tada da postoji neki teretnu ulaz kojim bi mogli proći kolicima do jednog dela, ali je bio vikend pa jebiga...

 

 

 

 

Link to comment

Promenada će definitivno uništiti Spens i nemoguće je da oni koji su to odobrili nisu to znali. Žao mi je što će ga izgleda srušiti. Ne ide mi u glavu kako grad može da odobri ono što će mu dotući imovinu da bi se strancu namestio profit. Niko me ne može ubediti da tu neko nije dobio dobre pare. 

Link to comment

kad zavrsim sa poslom tamo, rekoh da ce pasti analiza i sinteza :D

 

grohotom se smejem dok gledam iznudjena resenja i ostale budzevine

Edited by rođeni
Link to comment
1 hour ago, rođeni said:

kad zavrsim sa poslom tamo, rekoh da ce pasti analiza i sinteza :D

 

grohotom se smejem dok gledam iznudjena resenja i ostale budzevine

Jel' istina da nemaju rešenje za vodu?

Link to comment

Potreban nam hitno kancearijski prostor u širem centru. Npr oko Spensa, Maksima Gorkog i sl. Nasli prostor po meri, dali kaparu i pred ugovor vlasnik odustane, navodno dobio ponudu za prodaju.

 

Oko 50 kvadrata, dve kancarije, 200-300e. Ako znate koga pomozite.

 

Gledamo oglase razne, agencije obavestene... Al je malo nezgodan trenutak.

Link to comment
56 minutes ago, radisa said:

Jel' istina da nemaju rešenje za vodu?

tako nekako

 

sad pribudzuju neke bunarcice, deluje mi da su van projekta

 

opet, izgleda da ih jako zabole djoka za sve, najbitnije je da jedan covek dodje 15.11.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...