Jump to content
IGNORED

HOROR filmovi


melankolic

Recommended Posts

Gleda li neko na Discovery "A Haunting "?Mocan serijal, privlaci paznju i ljudima poput mene koji ne vole horore. Satro se radi o rekonstrukciji istinitih dogadjaja sa sve svedocenjem ljudi kojim se zapatila sudbina ukleta. Medjutim, to da li je ono sto je opisano u emisiji istina ili ne je manje bitno, vazno je da je zabava zagarantovana.

Link to comment
  • 2 weeks later...

"A Haunting" je super serijal, imam nekolika epizoda koje sam snimio još davno kada se emitovao, mislim da beše pre 2 godine....Sinoć sam odgledao 2 horora: Katakombe i The MessengersHm..... Katakombe je užas film! Ne preporučujem nikom da ga gleda..... jedino ako imate 100 minuta za baciti...... ali ni onda :huh: kraj je posebno kritičan i.... uglavnom....... ali Messengers nije loš...... nije me nešto posebno oduševio, ima nekoliko creepy momenata ali ostalo je sve već viđeno..... najbolji momenat je kada klinac ustaje od stola i prati duha koji hoda po plafonu, tu sam se oduševio i očekivao sam još takvih momenata u filmu ali se to nažalost nije dogodilo.....Pre neki dan sam pogledao i 1408 ...... nije loš, verovatno zbog John Cusac-a ali nije ništa posebno.... pogledao sam i Vacancy ali ni taj film me nije oduševio..... bila mi je zanimljiva špica na početku filma i sam početak, dok su se vozili u kolima...... kada su došli u Motel, sve mi je već bilo jasno..... totalno je predvidiv...... i kraj mi je skroz bezveze......Moram da kažem da me je REC prilično uplašio i da mi je trebalo 2 dana da dođem sebi...... ok, nije se to zaista dogodilo ali skroz deluje kao da jeste.... i onaj deo još na početku kad baba ugrize pandura pa kad posle vatrogasac padne sa zgrade..... uf, bilo je teško....A sad šta preporučujem svima...... hm, ima nekoliko dobrih horora koje prosto vredi pogledati, uz dodatna objašnjenja...... ako volite Stiven Kinga i duhove u ukletoj kući onda je must-see horor film Rose Red i Diary Of Ellen Rimbauer zajedno sa njim..... ako vas plaše sekte i klasik Hičkok varijante, preporučujem film Romana Polanskog Rosemary's Baby ........ što se tiče duhova u kući, meni je zanimljiv film Stir Of Echoes ....... teenage varijante tipa I Know What You Did Last Summer itd. me ne oduševljavaju ali Jeepers Creepers je na malo višem nivou...... i konačno film koji mi je i dan danas najbolji horor ikada, mada je možda više neka misterija, i film o kojem neću ništa da kažem je Dead End ....... samo vam preporučujem da ga pogledate - nećete se razočarati!

Link to comment

Nego, odgledah i Macabre od Bave i moram priznati da mi film sam po sebi nije nesto ali 2 stvari ostavljaju dobar utisak:1. gospodja je nevidjeno sexy2. sam kraj je fenomenalan

Link to comment
  • 2 weeks later...
Dajte malo po detaljima....
Eve ga s IMDB-a.Ne znam da li se i koliko radnja iz filma poklapa s radnjom iz knjige ali je meni interesantna ta prica o "ukletoj kuci" koja samim svojim prisustvom siri zlo oko sebe. Za to vreme, odlicno uradjene scene pojavljivanja vampira... ko je gledao zna, ono kad se pojavljuju pred prozorom svojih zrtava...U svakom slucaju, iako film nesto duze traje, vredi izdvojiti vreme za njega.
Link to comment
Eve ga s IMDB-a.Ne znam da li se i koliko radnja iz filma poklapa s radnjom iz knjige ali je meni interesantna ta prica o "ukletoj kuci" koja samim svojim prisustvom siri zlo oko sebe.
Ako ti se ta tema dopada, procitaj Kingovu i Straubovu Crnu kucu (ili Mracnu kucu, nisam sigurna kako je kod nas prevedeno), verovatno ce ti se svideti. Koliko sam ukapirala to je sequel Talismana i neka vrsta prequela ya serijal Mracna kula. Ko je citao nek me ispravi ako lupam.Koliko se secam knjige Salems Lot (em davno citala em stosta potisnula)- film ne odstupa mnogo. Mada sam uvek za to da se krene s knjigama, narocito kad je King u pitanju (za rat i mir je recimo dovoljan samo film :P )@ GaucosPreporucujem ti i ja Salems lot, ali nemoj se zeznuti i skinuti verziju iz 2004. sa R. Lowom i ratom u Avganistanu suptilno uvucenim u pricu... :lol:
Link to comment
  • 3 weeks later...

ok, verujem da je vecina nas koji imamo 25+-koliko prvu emociju stra'a dozivela uz fredija, al me zanima sta je s vama koji ste stariji [ili niste, a niste se prvi put u zivotu isekli uz kandze te] - koji je prvi film koji vam je napunio gace; po, prajs, li ili nesto cetvrto? /cak ni ne mora da pripada zanru iako ga smestih ovde, sve dok je u pitanju child's scream

Link to comment
AntropophagusLudak/kanibal koji elimin'se jednog po jednog iz grupe posetilaca ostrva. Odlicno uradjen film. Vidim na imdb- u mu neki zameraju da je previse spor. Naprotiv, ta "sporost" pruza pravi "uzitak".Ima par upecatljivih scena ali oni koji ne podnose bas sve i/ ili oni koji bi da ga odgledaju- neka ne otvaraju spoiler

ima scena gde kanibal napada lika i njegovu trudnu zenu. ajd' sto je u njega zabo noz ali kad je zeni izvadio plod i poceo da ga jede... zatim, zavrsna scena gde se jedina prezivela bori s kanibalom koji je privlaci sebi da bi u kljucnom momentu uleteo neki lik (kojem se, prethodno na kratko gubi trag) koji mu je zabo asov u stomak. ludak sam vadi svoja creva i jede ih...

Link to comment
treba naci tu uncut verziju sa trudnjacom, kad je cenzurisano zove se "Grim reaper"... Jesi gledao isto od D'Amata "Buio Omega"?
Mislim da je to ta "uncut" verzija (film pocinje sa "Antropophagus" nazivom filma). Mislim, sta ces vise "uncut" od cele scene sa trudnjacom. Doduse, traje oko pola minute ali nisam verovao sta gledam.

Ima da nadjem i taj "Buio Omega". Na "Surreal Moviez"- u imas citav topic (sa sve rapidima) sa "uncut" filmovima.O Horrorflix- u da ne pricam.Imam onaj njihov (flixov) No1 po gledanosti "Abducted". Nesto sam poceo da ga gledam pa prekinuo ali ono malo sto odgledah, nevidjeno obecava.edit: samo da potvrdim ranije receno- jeste "uncut", tako barem kaze uploader.

Edited by melankolic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...