Jump to content
IGNORED

Pivo


alberto.ascari

Recommended Posts

Dobavljalo se nekad nefiltrirano pivo iz BIP-a, k'o mleko da piješ.

Najbliže njemu je bilo neko počivše Aleksandar pivo, istog proizvođača.

Mislim da od tada nisam popio ukupno 20 boca piva, prestao nakon upozoravajućih glavobolja od Jelen piva i bacanja pegle od Jelen iz plastike nakon Jelen iz boce.

Domaća piva su zlo.

Link to comment

pa pili smo taj nefiltrirani bip dole u skadarskoj. umeo je ponekad da baci na neku kiselinu ali generalno je bio dobar osecaj, sta smo pa mi mucenici znali o pivu pre 20 i vise godina

Link to comment

@nautilus

pa mogo si i da mu obrises ovaj poslednji post...

 

За мене је блајнд тест ако могу да стучем пар литара, а да их сутра не само не осетим, већ пожелим нову туру и то уз доручак. ;)

+1

tebi bi se dopao koelsch, ako te put navede u ove krajeve, javi se da te vodim na ozbiljna mesta gde pivo sluze na metar

Link to comment

pa pili smo taj nefiltrirani bip dole u skadarskoj. umeo je ponekad da baci na neku kiselinu ali generalno je bio dobar osecaj, sta smo pa mi mucenici znali o pivu pre 20 i vise godina

 

To su bila vremena. Moj drug, ludak, se bio zaposlio kao noćni čuvar u BIP-u na Mostaru, pa smo svake večeri išli da ga posećujemo. Donosio gajbe i gajbe, džabe naravno i hladio ih pod česmom. Na šta je sve to ličilo, kad se samo setim.

Link to comment

praslin me potseti na ceski velvet :wub:  to pivo u zivotu nisam video u prodavnici, samo draft sam pio

 

u poslednje vreme mi najvise lezi brooklin east IPA

 

brooklyn-eipa.jpg

 

 

u beijingu su americki expati otvorili par microbreweries pre 4-5 godina i to se primilo ovde, tako da sada ima dosta mesta sa solidnim izborom + nemacki restorani, ali oni bas deru sa cenama

 

 

 

 

Link to comment

Dobavljalo se nekad nefiltrirano pivo iz BIP-a, k'o mleko da piješ.

Najbliže njemu je bilo neko počivše Aleksandar pivo, istog proizvođača.

Mislim da od tada nisam popio ukupno 20 boca piva, prestao nakon upozoravajućih glavobolja od Jelen piva i bacanja pegle od Jelen iz plastike nakon Jelen iz boce.

Domaća piva su zlo.

Ti si druže peglao zato što si previše popio. U plastiku i staklo se toči isto pivo. To u Skadarskoj je verovatno ona pivnica dole na ćošku, šta sam ja znao o wc-u sa senzorom pre 20 godina.

Link to comment

pa pili smo taj nefiltrirani bip dole u skadarskoj. umeo je ponekad da baci na neku kiselinu ali generalno je bio dobar osecaj, sta smo pa mi mucenici znali o pivu pre 20 i vise godina

 

Tog nefiltriranog. točenog u bokale, bilo je negde do kraja devedesetih, što u BIP-ovoj bašti u Cetinjskoj, što sa druge strane zgrade u Skadarskoj. Ekipa sa Sezama/Sezamproa se redovno okupljala da popravi zalihe vitamina B :) 

Link to comment

@nautilus

pa mogo si i da mu obrises ovaj poslednji post...

 

 

+1

tebi bi se dopao koelsch, ako te put navede u ove krajeve, javi se da te vodim na ozbiljna mesta gde pivo sluze na metar

Хвала на позиву, ако се задесим тамо јављам се сигурно. Иначе, испратио сам раније ту расправу о koelsch пиву. Нисам се укључивао јер га никада нисам пробао али сам се заинтересовао јер делује као та врста пива које се мени свиђа: оно које је повод, а не разлог за дружење и зајебанцију.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...