Jump to content

Utisak nedelje

Atreid

Recommended Posts

• Replies 14k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Turnbull

614

• Frank Pembleton

456

• John Coltrane

366

• Кристофер Лумумбо

343

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Od svega ovoga najvise me pogodila recenica one bake "izvinite sto sam vas docekala u dvoristu koje izgleda ovako" nakon sto joj je poplava sve unistila. To je taj bedan narod na kojeg beskicmenjaci i

Da, ja sam pričao da ga znam i da mislim sve najbolje o njemu i naravno ostajem pri tome. Pre početka prvog utiska u kojem su učestvovala ova trojica u polu-šali sam zamolio da budete blagi prema

Meni Srdja deluje kao da se kaje što je uopšte i ušao u ovu priču ali jbg iz mafije se ne izlazi sa glavom na ramenima. 

Posted Images

24 minutes ago, James Marshall said:

Ali to hrvaćenje jezika od strane muslimana, jedna od većih tragikomedija na ovim prostorima u prethodnih par decenija :isuse:

nisam primetio to u muftijinoj prici, ne kazem da nije bilo. mozda je do toga sto su meni prosto neke "hrvatske" reci lepse, ipak mi je to maternji. :D

James Marshall
Just now, nenad said:

nisam primetio to u muftijinoj prici, ne kazem da nije bilo. mozda je do toga sto su meni prosto neke "hrvatske" reci lepse, ipak mi je to maternji. :D

ma ja isto gotivim taj dijalekt (ja bih Nobela dao Nenadu Brixyju za prevode AF, uživam, plus i ja koristim neke varijante tipa zrak, ljestve, mrkva) ali u mojim krajevima u Bosni muslimani nikad nisu govorili "općina, uopće", a pogotovo to nisu imali gdje da pohvataju na Sandžaku. (slušao sam muftiju i na drugim mjestima, a i ranije, sad je baš odvrnuo to blesavljenje za nekoliko stepeni) 

Mhm... "uopće, povjerenje,...", pa mu onda izleti "đe" :hihi:
upeglan zmajski, nenad prokic zatvorenih ochiju. beba da jede, on ovakvog frankenshtajna josh nije napravio.

jeste drugachije, al je imao i bolji materijal.

sent from bubamoto

James Marshall
4 minutes ago, pt 2.0 said:

naravno da se u Sandžaku tako ne govori. Iznogud glumata.

a to su mu ostaci tog "što dalje od srpskog" sentimenta koji je bio izuzetno popularan tamo druge polovine devedesetih a koji je zahvatio Bošnjake, pa su onda odjednom sve njih počela da muče križa i da svi prelaze da voze na plin. 

2 hours ago, James Marshall said:

ma ja isto gotivim taj dijalekt (ja bih Nobela dao Nenadu Brixyju za prevode AF, uživam, plus i ja koristim neke varijante tipa zrak, ljestve, mrkva) ali u mojim krajevima u Bosni muslimani nikad nisu govorili "općina, uopće", a pogotovo to nisu imali gdje da pohvataju na Sandžaku. (slušao sam muftiju i na drugim mjestima, a i ranije, sad je baš odvrnuo to blesavljenje za nekoliko stepeni) 

+1

sada cak govore i sudac. nista ono "sudija pederu"

fikret selimbašić
4 hours ago, James Marshall said:

a to su mu ostaci tog "što dalje od srpskog" sentimenta koji je bio izuzetno popularan tamo druge polovine devedesetih a koji je zahvatio Bošnjake, pa su onda odjednom sve njih počela da muče križa i da svi prelaze da voze na plin. 

To sa pohrvaćenjem je počelo na FTV informatiovnim emisijama, odmah po njenom formiranju. Malo po malo, dvadeset pet godina kasnije i ja koristim stotine hrvatskih riječi koje ranije nisam koristio. Čak i nogomet povremeno ozbiljno izgovorim.

Da ne bude nesporazuma, nemam ja ništa protiv hrvatskog, ali ovo glumatanje sa "uopće" mi je stvarno smejurija, James je već opisao o čemu se radi. Ili "sudac". Logičnije bi mi bilo da kaže "kadija" :hihi:

@gospa buba Upeglan, nema šta :) Bolje da ne prizivamo Bebu da napravi savršeniji model :rolleyes:

James Marshall
16 minutes ago, fikret selimbašić said:

To sa pohrvaćenjem je počelo na FTV informatiovnim emisijama, odmah po njenom formiranju. Malo po malo, dvadeset pet godina kasnije i ja koristim stotine hrvatskih riječi koje ranije nisam koristio. Čak i nogomet povremeno ozbiljno izgovorim.

Ma razumijemo se. Moj stari je decenijama radio pri Skupštini Opštine Gračanica, da bismo baš u ta doba kad su postali dostupni kanali iz Federacije skapirao da je zapravo radio u Skupćini Općine Gračanica. 

6 minutes ago, fikret selimbašić said:

bilo je na nivou leksike dosta kroatizama u bos.krajini prije rata i kod srba i kod bosnjaka. kad sam bio klinac, u krupi je signal tv zg bio fantastican, tv sa tu i tamo, za rtb si vec morao steliti antenu, pa je signal zavisio uglavnom od vremenskih prilika.

pod uticajem tv zg i mi kao klinci smo znali govoriti "organizirati", "konstatirati" i sl.

ali, uvijek je bio fudbal, sudija, opstina, sto (ne stol) itd.

sad se bas pretjeruje.

8 minutes ago, James Marshall said:

Ma razumijemo se. Moj stari je decenijama radio pri Skupštini Opštine Gračanica, da bismo baš u ta doba kad su postali dostupni kanali iz Federacije skapirao da je zapravo radio u Skupćini Općine Gračanica. 

Ima lepih reci, to je dobar kriterijum, kad bi bio, al ja ovo sta sam boldova ne umem da izgovorim glasno, pogotovo ovu prvu, negde je prirodno okruzenje za nju, to je samo takva raspodela

Edited by villiem
fikret selimbašić
50 minutes ago, James Marshall said:

:laugh:

Dobro, makar nije Graćanica.