Jump to content
IGNORED

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

16 minutes ago, fikret selimbašić said:


To sa pohrvaćenjem je počelo na FTV informatiovnim emisijama, odmah po njenom formiranju. Malo po malo, dvadeset pet godina kasnije i ja koristim stotine hrvatskih riječi koje ranije nisam koristio. Čak i nogomet povremeno ozbiljno izgovorim.

Ma razumijemo se. Moj stari je decenijama radio pri Skupštini Opštine Gračanica, da bismo baš u ta doba kad su postali dostupni kanali iz Federacije skapirao da je zapravo radio u Skupćini Općine Gračanica. 

Link to comment
6 minutes ago, fikret selimbašić said:


To sa pohrvaćenjem je počelo na FTV informatiovnim emisijama, odmah po njenom formiranju. Malo po malo, dvadeset pet godina kasnije i ja koristim stotine hrvatskih riječi koje ranije nisam koristio. Čak i nogomet povremeno ozbiljno izgovorim.

bilo je na nivou leksike dosta kroatizama u bos.krajini prije rata i kod srba i kod bosnjaka. kad sam bio klinac, u krupi je signal tv zg bio fantastican, tv sa tu i tamo, za rtb si vec morao steliti antenu, pa je signal zavisio uglavnom od vremenskih prilika.

pod uticajem tv zg i mi kao klinci smo znali govoriti "organizirati", "konstatirati" i sl.

ali, uvijek je bio fudbal, sudija, opstina, sto (ne stol) itd.

sad se bas pretjeruje.

 

Link to comment
8 minutes ago, James Marshall said:

Ma razumijemo se. Moj stari je decenijama radio pri Skupštini Opštine Gračanica, da bismo baš u ta doba kad su postali dostupni kanali iz Federacije skapirao da je zapravo radio u Skupćini Općine Gračanica. 

 

Ima lepih reci, to je dobar kriterijum, kad bi bio, al ja ovo sta sam boldova ne umem da izgovorim glasno, pogotovo ovu prvu, negde je prirodno okruzenje za nju, to je samo takva raspodela

Edited by villiem
Link to comment
50 minutes ago, James Marshall said:

Ma razumijemo se. Moj stari je decenijama radio pri Skupštini Opštine Gračanica, da bismo baš u ta doba kad su postali dostupni kanali iz Federacije skapirao da je zapravo radio u Skupćini Općine Gračanica. 


:laugh:

Dobro, makar nije Graćanica.

Link to comment

skupcina se ne kaze u hrvatskoj, skupstina. 

 

opstina i opcina, uopste, uopce, to je sve bogatstvo moga jezika. volim da cujem sve od svakoga. 

Edited by darling
Link to comment

U onom utisku o Jovanjici pojavljuje se mučeni palavestra sa pinka koji je u jednom trenutku srpsku naprednu stranku zamalo preimenovao u srpsku nasilnu stranku. Srećom po njega, odmah se ispravio, mada nema pojma koliko je bio u pravu. Možda je njegova podsvest htela nešto da nam kaže kroz taj lapsus ...

Link to comment
5 minutes ago, stoka said:

U onom utisku o Jovanjici pojavljuje se mučeni palavestra sa pinka koji je u jednom trenutku srpsku naprednu stranku zamalo preimenovao u srpsku nasilnu stranku. Srećom po njega, odmah se ispravio, mada nema pojma koliko je bio u pravu. Možda je njegova podsvest htela nešto da nam kaže kroz taj lapsus ...

:lol: meni se čak učinilo da je zbrzao - srpska nasledna stranka.

Link to comment
skupcina se ne kaze u hrvatskoj, skupstina. 
 
opstina i opcina, uopste, uopce, to je sve bogatstvo moga jezika. volim da cujem sve od svakoga. 
isto, i ja volim. i da me ne biju zbog toga, naravno :dry:

sent from bubamoto

Link to comment
13 minutes ago, slepa živana said:

:lol: meni se čak učinilo da je zbrzao - srpska nasledna stranka.

I to može da bude interesantna omaška. Kao stranka koja je praktično nasledila srs. Ili kao stranka gde će se funkcije i povlastice nasleđivati, prenositi sa kolena na kolena ...

Link to comment
1 hour ago, stoka said:

U onom utisku o Jovanjici pojavljuje se mučeni palavestra sa pinka koji je u jednom trenutku srpsku naprednu stranku zamalo preimenovao u srpsku nasilnu stranku. Srećom po njega, odmah se ispravio, mada nema pojma koliko je bio u pravu. Možda je njegova podsvest htela nešto da nam kaže kroz taj lapsus ...

Jel vidjen posle toga? :unsure:

Link to comment


 

Gosti u emisiji #UtisakNedelje 15.12.2019:
Žarko Trebješanin - psiholog
Ana Maria Rossi - reditelj
Igor Vuk Torbica - pozorišnii reditelj

Voditelj i autor: #OljaBeckovic
Utisak Nedelje

 

Link to comment

s tim u vezi

 

https://www.danas.rs/kultura/reditelj-igor-vuk-torbica-uputio-otvoreno-pismo-upravniku-narodnog-pozorista-u-nisu/?fbclid=IwAR1J9-GCKHoPKzH20UWq8-Y6NNm-DEUYCOvbm-eEN8O0dqz6Ql4Fq4hSjMI

 

Quote

Reditelj Igor Vuk Torbica uputio je otvoreno pismo upravniku Narodnog potorišta u Nišu Spasoju Ž Milovanoviću u kome mu saopštava da se stidi njegovih najava drugog izdanja Festivala „Teatra na raskršću“, gde je kao pokrovitelja naveo Predsednika Srbije.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...