Jump to content
IGNORED

O serijama


Mr.Smith

Recommended Posts

Trenutno sam u Sopranos fazonu. Sa pracenjem sam poceo pre manje od mesec dana, a vec sam stigao do sredine 6 sezone. Slazem se sa onima koji tvrde da seriju treba nabaviti u kompletu i odgledati je od prve do poslednje epizode bez ikakvog preskakanja, jer se zaista radi o izvanrednom i zanimljivom delu.Medjutim, serija ima par zesce iritirajucih detalja u svojoj sustini, i to detalja koji se iz epizode u epizodu pojavljuju sve vise. Tu pre svega mislim na disanje (gusenje) i nacin jedenja (svinjsko mljackanje) Dzejmsa Gandolfinija. Prosto je neverovatno da u svakoj epizodi coveka prikazu pet puta kako zvace hranu, istovremeno se boreci za dah i urlajuci o veoma vaznim poslovima. Te seanse sa hranom su maltene neko pravilo, i u epizodi ima bar 10 scena u kojima se zdere. Jednom je u sceni prejedavanja bio Dzoni Sak koji je mljackao poput neke ogromne zivotinje. Toliko me je iznervirao da sam seriju batalio na dva dana.Gandolfinijevo disanje je skroz druga prica. Covek ocigledno ima nekih zdravstvenih problema i nije mu lako, pa je glavna krivica kod onih koji stoje iza kamere i koji ga ne obuzdavaju. Za razumeti je da on ima neke teske devijacije, da je debeo i da se brzo umara, ali neverovatno je da cela ekipa koja stoji iza projekta tolerise onaj samrtni ropac. Verujem da bi se Dzejms, kad bi se na tome insistiralo, uspeo donekle da se obuzda.I na kraju, uzasno mi smeta gluma Dzenifer Melfi. Zena cesto ima svojih pet minuta u seriji, pa je mogla malo harizmaticnije da izgradi svoju ulogu. Cini mi se da goru glumicu od nje nisam gledao.

Link to comment

Jel gleda neko Johna Adamsa u HBO produkciji, kakvi su vam utisci?Ja poceo da skidam, ali nisam jos pogledao, ocekujem mnogo...Mini serija je u pitanju, ima 7 nastavaka po sat i po, mislim da je veceras prikazan sesti.Radjeno je po istoimenoj knjizi Davida McCullougha, za koju je dobio Pulicerovu nagradu...Producent je Tom Hanks, a u glavnim ulogama su Paul Giamatti Laura Linney.link

Edited by mr@ki
Link to comment
  • 2 weeks later...
Earl i Rendy su zakon! :Hail: Je l gleda neko Entourage? Skinuo sam prvih par epizoda prve sezone i na prvi pogled mi sve delovalo pomalo isfolirano. Dadoh seriji još jednu priliku, i završih sa odgledane sve 4 sezone. U principu, ne znam da li bih se navukao da nije bilo genijalnog Ari Golda u izvođenju Jeremy Pivena. Briljantan lik! Iako je originalno serija o društvu iz Queensa koja dolazi u LA da bi blejali sa svojim ortakom koji preko noći postaje velika Holivudska zvezda, njegov agent Ari doslovce "steals the show" i izrasta u jedan od upečatljivijih likova na celom TV nebu u SAD. Nije mu promakao ni Golden Globe. šta znam, kome je do "lakih" dvadesetpetominutnih nota neka pogleda par epizoda, verujem da se neće pokajati.http://www.imdb.com/title/tt0387199/Ari Goldapp319042793336398ua8.gif:pera:
Entourage je sjajna serija, ja sam bukvalno progutao sve 4 sezone....Ari Gold je legendaran, pogotovo kad se prodere " Llloooooyd !!!! " :lol:
Link to comment

A inače na mom pijedestalu serija su (redosled nije po značaju i važnosti nego kako sam se prisećao):- Band Of Brothers - najbolje urađena serija sa ratnom tematikom po meni i tačka. Gledaću je verovatno još mnogo puta.- Rome (HBO) - ko nije gledao neka pogleda, fantastično. Rim ali uncensored !- Entourage - već rekoh u prošlom postu- Californication - jedva čekam drugu sezonu ako bude, ovu sam pogledao za jedan dan, ko ne gotivi Davida Duchovnog zgotiviće ga sad, provereno :)- Deadwood - wild west ali dirty, odlično- The Office - višestruko nagrađivana britanska serija - komedija sa brilijantnim Ricky Gervaisom u glavnoj ulozi, takođe overite i "Extras" takođe sa njim- Futurama - od Matt Groening-a, kreatora Simpsonovih, meni još jača serija nego Simps - sjajno, bukvalno svaki put kad ponovo ogledam neku epizodu provalim neku foru koju prošli put nisam ni primetio- Sopranos - sve rečeno, ko to nije gledao..... trenutno gledam Heroes i sviđa mi se serija, ništa spektakularno mada sam skinuo u HD formatu pa uživam na 37'' LCD tv :)) izgleda baš super skinuo sam i neku novu komediju " The Big Bang" - prvih par epizoda i nije loša, ima dobre kritike na imdb.... Odgledao sam skoro i "The Kill Point" sa John Leguizamom i Donny Wahlbergom u glavnim ulogama, mini serija od 8 epizoda (valjda, ako se sećam) o vojnim veteranima iz Iraka koji se odlučuju da opljačkaju banku pa drže ekipu talaca, Leguizamo glavni negativac a Wahlberg je pandurski negotiator...nije neka gluma ali šta znam, drži pažnju pa može da se odgleda....e da, tražim da skinem Shogun sa Richardom Chamberlainom da to odgledam ponovo, toga se sećam kad sam baš bio klinac i sećam se da mi je bila extra serija....to je sve čega trenutno mogu da se setim :)

Link to comment
Ajde ostavi review kad pogledaš koju epizodu Adamsa.
Pogledao sam samo jednu za sad, nisam stigao vise, ovih dana cu i ostatak.Zaista fenomenalno uradjeno, produkcija, gluma... sve.Preporucujem da pogledas.Licno, volim istoriju ali mi ovaj period nije bio (do sad) omiljen niti preterano zanimljiv.Ipak, serija mi je bas legla...
Link to comment
Pogledao sam samo jednu za sad, nisam stigao vise, ovih dana cu i ostatak.Zaista fenomenalno uradjeno, produkcija, gluma... sve.Preporucujem da pogledas.Licno, volim istoriju ali mi ovaj period nije bio (do sad) omiljen niti preterano zanimljiv.Ipak, serija mi je bas legla...
Period piece vrlo profesionalno uradjen, ali prenstveno namenjen amerckom trzistu ...nego, drugi jedan period piece toplo preporucujem ... Mad Men ... bolje odgledati u komadu, ako moze, obratiti paznju na muziku, scenografiju i reference vezane za doticni period
Link to comment

Kad se vec pominju Sopranosi, moram malo u oftopić... da li neko zna gde moze da se skine pesma "I'm not like everybody else", sa kraja desete epizode petog serijala? Znaci, bas ova verzija iz serije, remasterizovana ili sta vec...

Link to comment
  • 3opge changed the title to O serijama

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...