Jump to content
IGNORED

Reklame


Ulven

Recommended Posts

ma kakvi, ovo je promašena lopta. pravi viral bi sad bio da se organizuje SB ekipa, ode na sledeći cert u kolarac, popuni prvih 3-4 reda, i negde u 15tom minutu koncerta svi ustanu, razviju transparent IZVINITE ŠTO STE NAM DOSADNI i pokupe se iz sale.
aaa! zašto se ja ovog nisam setio? :(
Link to comment
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    222

  • Ryan Franco

    129

  • morgana

    96

  • Frank Pembleton

    93

učitavanje vidim samo kod onih koji se oduševljavaju da je ovo neka super reklama. no nek vam bude, tasovac ih je zajebao.
Eto vidis. Gde sam rekao da je super. Rekao sam da je kul i da je dobra i da je to samo reklama, ostalo si ti pokusavao da das neki predznak.
Link to comment
ma kakvi, ovo je promašena lopta. pravi viral bi sad bio da se organizuje SB ekipa, ode na sledeći cert u kolarac, popuni prvih 3-4 reda, i negde u 15tom minutu koncerta svi ustanu, razviju transparent IZVINITE ŠTO STE NAM DOSADNI i pokupe se iz sale.
pa šta znam, da sam ja 1 reklamdžija, verovatno bih bi zadovoljan da sam smislio nešto ovako. opet, rekoh, meni je problematičan taj copy. iz istih razloga iz kojih i tebi. ali i ovakav je za sada funkcionalan.ali moram da primetim, opet se ne baviš reklamom. sad se baviš proizvodom i njegovim benefitima. sledeće što očekujem je da napadneš filharmonijin usp. Edited by McCabe
Link to comment

ako 'hvala sto ne dolazite' bdue slogan sezone, onda vise nije ni uvredljiv, jer se obraca svimano, vidjecemo u nastavku kampanje, tko zna...edit:

- Ovaj virtualni marketing je promocija početka nove sezone, za koju su gotovo sve karte već rasprodate, tako da cilj nije bila sama prodaja, već smo želeli da usmerimo pažnju ka klasičnoj muzici, koja može biti provokativna, intrigantna, emotivna kao i pop kultura. Umetnost mora nositi u sebi poruke koje će ljude motivisati da razmišljaju na određene teme - kaže za „Blic“ Vladimir Đukelić, vođa kreativnog tima Fondacije Beogradske filharmonije. Ideja pravljenja ovakvih video-spotova je, kažu u Filharmoniji, da se pre svega privuče mlada publika, kojoj je, uostalom, i namenjen prvi takozvani popularni ciklus (jedan od šest ove sezone), rasprodat do poslednjeg mesta. - Koliko ljudi malo znaju o nama, vidi se iz reakcija na ovaj naš klip. Eto, na primer, da li znate koliko košta karta za jedan odličan koncert klasične muzike? Sudeći po komentarima na internetu, ljudi misle da moraju da izdvoje 2.000 ili čak 4.000 dinara, dok je cena karte za koncerte Beogradske filharmonije samo 600 dinara - kaže Vladimir Đukelić.
danasanji blic Edited by morgana
Link to comment

pa naravno da je karta za koncert filharmonije 600 din, kad razliku od tri soma placaju svi oni koji ne dolaze (hvala im - mislim, kad pingvini vec samine umeju da zahvale). copy je, po meni, uvredljiv i pretenciozan. a to sto djukelic po novinama mora da objasnjava "sta se htelo" s ovim je :isuse: srbski advertajzing at its best.

Link to comment
nego, jesmo li komentarisali ovo:mtv-serbia-got-pranked-medium-67328.jpg
Cini se da jesmo (ovde valjda?).Meni je ova akcija vise nego bedna jadna - prvo, ovaj zavezani je kreativni direktor Mekeneriksona, tako da je jasno da je akcija pravljena (ponovo) za festival, klijent MTV mu tu dodje kao kolaterala. Dalje, Direktor ocigledno nije pranked, vise izgleda da je deo ekipe pranked - iz koncepta je jasno da je saradjivao sa "lepiteljima" selotejpa. Dakle, kao u slucaju mosta Branka Radicevica, opet se oslanjaju na jak PR sektor (vidi na slajdu koji si okacio, na kraju pise: "media spent: 0" sto je masna laz, jer Meken po vise kanala saradjuje sa svim mogucim medijima, normalno je da ce da se odazovu na svaku idiotariju koju kreativni tim smisli) , upadljivo ignorisuci koncept "pranked" kao takav. Kada vidis akciju, znas da je smisljena ad hoc [simple mode on] Uvlacenje direktoru: "eeeej, aj' da vezemo direktora ispred agencije, bas bi bila foraaaaa" (Direktor, vec vidi sebe na AdsOfTheWorld sajtu) "eeee, moze, pristajem"[simple mode off]Dgjbm, Mekenerikson je, za mene, srpskija od svih srpskih agencija, bas zbog tog dzilitanja da izbacuje "sveCke kampanje" - koje su po pravilu namenjene ziriju u Kanu a ne ciljnoj grupi. Moze im se, drzavna su firma, imaju sigurne klijente pa neka eksperimentisu (doduse poprilicno nedotupavno). Ja cu uvek biti tu da ih prokomentarisem. Edited by CowBoy
Link to comment
pa naravno da je karta za koncert filharmonije 600 din, kad razliku od tri soma placaju svi oni koji ne dolaze (hvala im - mislim, kad pingvini vec samine umeju da zahvale). copy je, po meni, uvredljiv i pretenciozan. a to sto djukelic po novinama mora da objasnjava "sta se htelo" s ovim je :isuse: srbski advertajzing at its best.
Rakapitulacija reklame od strane samog advertajzera je apsurd.Ne vidim nista uvredljivo u reklami, to je ono sto na slican nacin vec godinama radi Bad Music na forumu, kad su u pitanju koncerti koje organizuje. BUranijski, - pa ko se gde nadje i prepozna. Muzika i uopste kulturni dogadjaji, koji su van nekog mejnstrima, tesko da se mogu reklamirati drugim putem, osim na granici provokativnog.
Link to comment
ali moram da primetim, opet se ne baviš reklamom. sad se baviš proizvodom i njegovim benefitima. sledeće što očekujem je da napadneš filharmonijin usp.
Koje još nepoznanice imamo ovde? Cilj kampanje je koji?
Link to comment
Koje još nepoznanice imamo ovde? Cilj kampanje je koji?
Zasto mora da bude neki enormni cilj u pozadini? Meni je ovo fina blic reklama - predlog kako se moze provesti vece.Ne vidim da se neko iz kafica nasao pogodjenim, zasto bi to bio ti?¿
Link to comment
Zasto mora da bude neki enormni cilj u pozadini? Meni je ovo fina blic reklama - predlog kako se moze provesti vece.Ne vidim da se neko iz kafica nasao pogodjenim, zasto bi to bio ti?¿
Jok, ja govorim o ponekom komentaru koji se provuče, u smislu da je ovo do jaja/fino/pristojno odrađen viral. Kampanja za početak mora da ima cilj, glavu i rep, a ja to ne vidim. Mislim, ako ovo smatramo kampanjom.
Link to comment
Jok, ja govorim o ponekom komentaru koji se provuče, u smislu da je ovo do jaja/fino/pristojno odrađen viral. Kampanja za početak mora da ima cilj, glavu i rep, a ja to ne vidim. Mislim, ako ovo smatramo kampanjom.
Jbg Larsone, ako tebi treba da se objasnjava radio si po agencijama, znas kako stvar funkcionise. Evo ti cetiri stranice ovde i desetak stranica na donjem topiku - znaci viral je uspeo. Znas ono, baz, avernes i ostale stvari. Ljudi diskutuju, pricaju o, razmenjuju misljenja, svadjaju se - ocigledno je da je stvar polarizovana. Ajde da je Vasa ocerupao pile ili da je neki tamo (ne secam se, neko napisao) pobio pola obdanista, to bi vec bila umetnost a ne advertajzing + bilo bi jednoglasno osudjeno.Ovde osuda/odusevljenjenisu jednoglasni, sto je dobro za viral Edited by CowBoy
Link to comment

Ma kul to, nego koji je cilj? Da više ljudi dolazi na koncerte?U smislu, da ja proizvodim svoje samotopeće jestive providne tange od želea, cilj bi mi bio da ih što više ljudi kupi. Ako prodaja ide loše, kampanja koju sam izabrao je promašena.Što uostalom ti reče, treba da razlučimo da li se ovo radi za Kan ili za konkretnu korist.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...