Jump to content
IGNORED

Trčanje


Pixie

Recommended Posts

moras da dodjes do max HR, ili bar do crvene zone (maxHR minus 5 do 10 otkucaja).

ako kazes da toga nema onda moras jace (prvo produziti intervale, pa skratiti odmor izmedju, pa dodavati vise komada jedan za drugim).

 

ili da prestanes da koristis EPO. :)

Link to comment

moras da dodjes do max HR, ili bar do crvene zone (maxHR minus 5 do 10 otkucaja).

ako kazes da toga nema onda moras jace (prvo produziti intervale, pa skratiti odmor izmedju, pa dodavati vise komada jedan za drugim).

 

ili da prestanes da koristis EPO. :)

 

Znam, ali to imam jedino kad radim hill intervals. Imam kao poručeno brdašce, nagib nije prevelik, treba mi 55-65s do vrha, 3 minuta nizbrdo, okolo i opet. Poslednjih 10s uspona, HR je 178-184, više od 184 ne može. 3 ili 4 puta tako, nakon toga se osećam ko prebijena mačka. Ali ovih 10 sekundi mi je premalo da nahajcam HR dotle.

Link to comment

nothing special, pripremam se da ponovo pocnem normalno da hodam.

bio sam na operaciji kolena u maju i od tada stvari bas nisu najbolje.

 

Sto nas je poteralo ove godine... ja sam izbegao operaciju kolena pukim slucajem (drugi od tri ortopeda je predlagao da se sece meniskus, ali me je treci nekako izlecio bez noza), da bih zatim pre cetiri nedelje na prvoj trci na kojoj sam bio "zdrav" iz cista mira pokidao ahilovu tetivu na istoj nozi i sad lezim i cekam da mogu da potrcim 3km i sledeceg dana stanem na nogu (posle 2 pokusaja jos uvek nista).

 

Tvoja povreda deluje ozbiljnije, ali znam nivo frustracije -- propao mi je jubilarni 5. start na berlinskom maratonu -- drzi se (sto i sebi zelim).

Link to comment

i ja ti zelim isto.

by the way, to secenje meniskusa uopste nije big deal. jedan dan u bolnici, laparoskopija i na nogama odes kuci. za 3 dana mozes na bike a za 7-10 na trcanje. ne treba da brines previse - u slucaju da operacija bude neophodna. a nadamo se, jel, da nece.

 

ne mogu jos o tome ali jednom cu napisati nesto duze o putevima i stranputicama medicine, te oporavku nakon povreda. mozda nekome pomogne.

 

nego, kako ti uspeva da udjes na Berlin? preko sponzora? ili charity? ja bih voleo jednom da trcim tamo ali u poslednje tri godine sam bezuspesno pokusavao. 

Link to comment

nego, kako ti uspeva da udjes na Berlin? preko sponzora? ili charity? ja bih voleo jednom da trcim tamo ali u poslednje tri godine sam bezuspesno pokusavao. 

 

neverovatno, ali svaki put lutrija.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Za 7 sekundi promasen svetski rekord, jer niko nije uspeo da se odvoji, pa je bila takticka trka do zadnjih 500m. Bekele "samo" 2:03:04 (drugo najbolje vreme ikada), Kipsang "samo" 2:03:13. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

i meni je posle adidasa sve tvrdo... imam nekoliko trejlova ispred sebe i ocu da se opremim. vidim svi se loze na salomon, pa aj i ja da probam. ali ima i adidas obuce za trejl, videla sam duboke tereks, goreteks, sutra je glorija soping dej, znaci verovatno i 20 posto popusta...  

 

 

evo nasla sam beosport na netu i ponudu salomona:

 

http://www.beosport.com/brendovi/68/salomon/str6

 

nije neki izbor, i duplo skuplje od adidasa. znaci, adidas. :)

Edited by darling
Link to comment
  • 1 month later...

postoje šanse da ću da se okrenem ovom užasnom sportu. dajte neku osnovu koju treba jeftino da nabavim za nastupajući period. ono neki best buy za patike i taj pametni veš u kom vidim da protrčavaju ovuda. app ili šta već za merenje pređenog puta... 

 

i da, kad je prvi maraton u okruženju? 

 

trčaću po betonu.

Edited by nisam ja
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...