Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Nije poenta u tome da taj komp ne može da se koristi za surf, nego u tome što se pri iole toplijim i tamnijim bojama moja slika ogleda u ekranu sve jasnije kako se ide ka crnoj, a ja da sam hteo da se plašim natakao bih ogledalo ispred sebe umesto kompa.Tebi je, naravno, lepo kada imaš belu verziju prethodne generacije, sa S-PVA panelom i najboljim ekranom tog vremena, a i današnjeg, a ne ove mučne TN panele krš klase prevučene refleksivnim slojem. Posle se hvale time da su novi Meci? jači, a još jeftiniji. Aje™ ago™.

Edited by Filipenko
Link to comment
...a ja da sam hteo da se plašim natakao bih ogledalo ispred sebe umesto kompa.
:lol: Slazem se, refleksivni monitor novog iMaca je promasaj i gotovo neupotrebljiv onima koji se bave dizajnom ili fotografijom. Nadam se da ce u Apple to uvideti i u sledecoj inkarnaciji izbaciti sljastece monitore (ili bar ponuditi obe verzije, pa ko voli da se (o)gleda). Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Nuđenje obe verzije kao opcije bi bilo pravo rešenje, mada se bojim da će to biti moguće učiniti. Prosto, to je stvar tendencija. Svuda su u modi glossy ekrani i nažalost mislim da je samo pitanje vremena kada će početi da ih furaju i na desktop monitorima. To će da naprave tako što će na svim monitorima za smrtnike biti refleksivnog sloja, a postojaće određene "profi" serije (tipa, 19" za 350 evra, 22" za 650 evra, 24" za 1200 evra") koji neće imati taj sloj, pa korisniku ako ga neće eto "izbora". Isto važi i za Mac. Oni da nisu hteli da idu na rapidnu uštedu, ne bi ni uzimali TN panele i lepili preko njih sloj koji, da se ne lažemo, pored toga što deklarativno poboljšava osvetljenje ekrana (razumem u vezi sa tim zašto ga stavljaju na laptopove, da bi ljudi bolje videli u uslovima jarkog osvetljenja, ali zašto na desktop mašinu?) maskira i mane samog ekrana koje bi bile daleko izražajnije. U svakom slučaju tendencija je tu, laptopova bez refleksije više skoro i da nema, desktop monitori su verovatno sledeći, a na Macu će ekrani vazda ostati škrbavi. Apple demonstrira da su mu stoni računari poslednja rupa na svirali, ne samo zbog ovog ekrana, već i zbog potpunog odsustva bilo kakvih marketinških akcija, kao i upadljivog favorizovanja prenosnih računara, koje je dovelo do toga da se sada sve ulaže u njih, a vrlo malo ili nimalo u desktop računare. Iako je tačno da je tendencija u celoj industriji takva, to ne znači da Apple nije mogao da malo više favorizuje svoje uređaje, posebno imajući u vidu koliko su povoljniji izbor od nekakvih Dell/HP skaradnosti koje su slabije, a skuplje. Ipak, njima su preči iPod i iPhone, mada ne kažem da ih krivim, sigurno bih i ja tako razmišljao na mestu čelnika, to je zlatna koka...

Link to comment
Ma znam odlično to za MacBook Pro, ali ta mašina me ne interesuje. Preskupo za moje potrebe.
Eh, para vredi. Moj preziveo 4 moja pada s motora, u rancu na ledjima, samo se malkice ulubio, a sve fercera i dalje.
Link to comment

da li se stanari ovog topika razumeju u jos nesto osim tih sminkerskih ekrana, naprimer u problem iscezavanja airPort prepoznavanja nakon danasnjeg spontanog apdejta airPort aplikacije. do tad je sve lepo radilo :blush::cry:

Link to comment

Ja ne znam. Ali sam sa airportom imao krajnje glupu frku - kad sam sa nekim u mrezi preko AP, i iskljucim AP pre disconnect-a mreze, sve se zaglupi do te mere da oba kompa moram da restartujem. Horor.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Aplle izbacio novu desktop Godzilu: Mac Pro, najbrzi Mac ikada sa dva Quad-Core Intel Xeon-a od po 3.2 Gz. Ima mesta za 4 hard diska ukupnog kapciteta 4 TB i 32 Gb memorije. Mislim, kome treba... :)
i ako zalepis par 30" CD-a, i odgovarajucu grafiku - mozes da se oprostis od jedno ?16k :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...