Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Evo 1, Leopard posta, sve ide glatko, osim što Disk Utility javlja one usrane SUID greške za neke stavke pri repair permissions. To se desilo tek kad sam ga apdejtovao na 10.5.1, na golu instalaciju ne.Našao i widget koji automatski konvertuje 3D u 2D dock :) Jedina mana je što dva de ima užasnu crnu pozadinu :(Instaliram svašta lagano, SharePoints prso pri pravljenju sharea, izgleda da će čekati novu verziju. Sad ću da probam Quicksilver.Radi prilično brzo.

Link to comment

Zaboravio da ispravim, SharePoints više nije potreban :) U sharing panelu u Sys Prefs je moguće dodavati šta god hoćeš da šeruješ.Quicksilver zasad radi, makar kao app launcher. Ne mogu da nađem jebeni disk sa CS3 angry.pngSjajna stvar - kako sam instalirao sistem, tako sam bio u mreži :) Nikakva setovanja, majstor je sve sam prepoznao.Neki su prijavljivali da im Spotlight indeksira hard godinama, ali ja ne. Sve je prošlo brzo i lako.Raduje me da stari font jutilitiji (FontLab, TransTypePro) rade bez problema :) Mail je znatno brži, sad ima i RSS i To Do liste.Quick Look je fantastična stvar. Javljam se nadalje kad budem instalirao sav softver, i probao Spaces, te kad nakačim eksterni hard i isprobam Time Machine.Za sad je bolje nego što sam se nadao :)

Link to comment

Hokahej!Cestitam na prinovi...CS3 imam ako ti zafaliMreza se odmah pojavi i na Hackintosh varijanti, dakle to je za ocekivati :)Meni skidanje hack torrenta ide uuuuzasno sporo, ekipa skrtari sa uploadom, pa ce mi mozda pre stici zvanicni leopard iz apple-a, a onda mogu i njega da hacknem, i gotova stvar.Samo napred sa izvestajima :)

Link to comment

Imam jedno pitanje...potrebna mi je preporuka od vas vrsnih poznavalaca & korisnika gorepomenutih Mac-ova...Potrebna mi je radna stanica za graficki dizajn & prelom.Bio bih zahvalan da mi preporucite nesto konkretno sto ce zavrsavati posao na duzi vremenski period. Takodje bih bio zahvalan da preporucite i kolicinu RAM-a, HDD-a i slicno. Znaci koji osnovni model + sta jos traziti od prodavca da smesti u mashinu. Narocito bih molio preporuku za monitor u ovom slucaju.U isto vreme cu verovatno u kompletu uzeti i MacBook Pro, pa bih voleo da i za njega dobijem neku preporuku.Ne mogu da kazem da imam para za bacanje, ali ne zelim ni da stedim. Potrebno mi je za ozbiljan posao i ne zelim da imam probleme u radu.Unapred hvala :D

Link to comment

Radna stanica - Mac Pro. Turiš što više memorije i to ti je to :)Laptop - MacBook Pro, ako ćeš ga nositi uzmeš 15.4" a ne 17". Već osnovna varijanta je sasvim dovoljno jaka i nema nekih bitnijih razlika u odnosu na onu drugu. Par MHz više na procesoru ne opravdavaju razliku u ceni.

Link to comment

Koji?Čovek je rekao čime se bavi, tako da mu je HD višak u svakom slučaju. Potreban mu je namenski profi monitor, koji se dobro kalibriše i ima konzistentnu sliku, bez bandinga u gradijentima itd itd.Može da se preporuči i ovo. U stvari, ne da može, nego svaka preporuka. Naravno, ako se uklapa u planirani trošak. Kada bismo to saznali, moglo bi da se nađe rešenje.

Edited by henrik larsson
Link to comment
Koji?Čovek je rekao čime se bavi, tako da mu je HD višak u svakom slučaju. Potreban mu je namenski profi monitor, koji se dobro kalibriše i ima konzistentnu sliku, bez bandinga u gradijentima itd itd.Može da se preporuči i ovo. U stvari, ne da može, nego svaka preporuka. Naravno, ako se uklapa u planirani trošak. Kada bismo to saznali, moglo bi da se nađe rešenje.
Hm, malo sam se zeznuo, to su cene ovde (Pariz). Vidim da su u BG malo vise (stite se EI Nis LCD televizori??). Anyway, 42" je svakako preveliko za bilo koji desktop posao. Ja ga koristim kao Home Cinema, povezan je za jedan Mac Mini + pojacalo + bluetooth tastatura i mis, pa ga vozam iz fotelje :) Edited by braca
Link to comment
Filipenko ti je preporučio deo, a što se tiče monitora, budžet je granica. Ja bih odmah uzeo Cinema Display 30" kada bih imao 2500 evra.Jesi li gledao cene kod naših dilera?
Gledah ono sto od cenovnika moze da se nadje na netu... mada imam i neku kombinaciju da mi donesu i iz Svajcarske...Razmisljao sam o 4GB RAM-a, naravno, samo Apple, ne Kingston ili nesto slicno... mislim da je to dovoljno... nemam bas iskustva sa Macom (mislim imam user iskustvo od par godina sporadicno, a i ovo sad sto pisem, pisem sa MacMini-a) ali imam 17ogodisnje sa PCjem... Koliko OS proguta RAM-a?Sto se tice monitora, razmisljao sam o http://www.eizo.com/products/graphics/cg241w/index.aspmoze da se kupi kod nas, osetno jeftiniji, a cuo sam i da je bolji... jeste da je manji, ali nemam prostor za B2 monitor :lol: odnosno, ono sto je meni bitno, jedino Apple i Eizo monitori imaju SWOP sertifikat za softproof. Kalibrator vec imam GretagMacbeth i1 Pro, a najlepse je sto se uz gorepomenuti monitor dobija jos jedan takav :rolleyes: Pitanje... RAID kod MacPro-a, da li postoji u standardnoj konfiguraciji ili treba da se dokupljuje nesto? posto ne mogu da nadjem po specifikacijama...Nije mi toliko bitan prostor, koliko mi je bitno da mi hard ne bude usko grlo... pa bi vez'o tri komada u RAID 0...planiran buzdet je oko 6000 jevreja...
Link to comment
Hm, malo sam se zeznuo, to su cene ovde (Pariz). Vidim da su u BG malo vise (stite se EI Nis LCD televizori??). Anyway, 42" je svakako preveliko za bilo koji desktop posao. Ja ga koristim kao Home Cinema, povezan je za jedan Mac Mini + pojacalo + bluetooth tastatura i mis, pa ga vozam iz fotelje :)
Nije, nije, veruj mi. Inača nikad dosta, ako imaš mesta na stolu. Samo, ovde se radi o drugim karakteristikama, tj. biće da je to monitor upravo za ono za šta ga ti koristiš, ne za profi rad u kome je vernost boja vrlo bitna.
Link to comment
Gledah ono sto od cenovnika moze da se nadje na netu... mada imam i neku kombinaciju da mi donesu i iz Svajcarske...Razmisljao sam o 4GB RAM-a, naravno, samo Apple, ne Kingston ili nesto slicno... mislim da je to dovoljno... nemam bas iskustva sa Macom (mislim imam user iskustvo od par godina sporadicno, a i ovo sad sto pisem, pisem sa MacMini-a) ali imam 17ogodisnje sa PCjem... Koliko OS proguta RAM-a?Sto se tice monitora, razmisljao sam o http://www.eizo.com/products/graphics/cg241w/index.aspmoze da se kupi kod nas, osetno jeftiniji, a cuo sam i da je bolji... jeste da je manji, ali nemam prostor za B2 monitor :lol: odnosno, ono sto je meni bitno, jedino Apple i Eizo monitori imaju SWOP sertifikat za softproof. Kalibrator vec imam GretagMacbeth i1 Pro, a najlepse je sto se uz gorepomenuti monitor dobija jos jedan takav :rolleyes: Pitanje... RAID kod MacPro-a, da li postoji u standardnoj konfiguraciji ili treba da se dokupljuje nesto? posto ne mogu da nadjem po specifikacijama...Nije mi toliko bitan prostor, koliko mi je bitno da mi hard ne bude usko grlo... pa bi vez'o tri komada u RAID 0...planiran buzdet je oko 6000 jevreja...
Za jedenje rama od strane OS-a nemoj da brineš. što se tiče tipa memorije, ne mora ona koju prodaju uz Mac (tj. bacićeš pare uludo), bilo koja kvalitetnija će ti vršiti posao, samo imaj u vidu da moduli treba da idu u paru.4 giga je ok, imaj u vidu da neke aplikacije imaju ograničenje u vidu fizičke memorije koju mogu da iskoriste. Konkretno, znam za Ilustrator CS2 da ne primećuje više od 3-4 giga, možda je kod CS3 to promenjeno, ali, u svakom slučaju, to što si nameravao će ti vršiti posao.
Ready to RAIDFor enhanced data protection and performance up to 304MB/s,2 choose the optional Mac Pro RAID card offering hardware RAID levels 0, 1, 5, and 0+1.
Uglavnom, čini mi se da ćeš se uklopiti. Pogledaj oaj link koji sam ostavio malo ranije.
Link to comment

@henrik larssonda, da...vidim da se polako kristalishe sta ce da se pazari... :) hvala svima na savetima, nadam se da ce da trosi struju kod mene kol'ko jos pre nove godine. Javicu kako napreduje nabavka.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...