Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Fanbois, otkriste li neku korisnu namenu za iPad?(Znam da nam je nj.sv. Steve zapovijedio da imamo sami otkriti zasta sluzi taj novi proizvod, koji slavno nije napravljen da zadovolji nijednu postojecu potrebu).

Link to comment
Fanbois, otkriste li neku korisnu namenu za iPad?(Znam da nam je nj.sv. Steve zapovijedio da imamo sami otkriti zasta sluzi taj novi proizvod, koji slavno nije napravljen da zadovolji nijednu postojecu potrebu).
Koliko ja kapiram iPad je racunar, kao i svaki drugi racunar. Znaci zadovoljava iste one potrebe koje zadovoljavaju i drugi racunari. Pri tome je za neke stvari pogodniji za upotrebu, a za druge su pogodniji drugi racunari. Prema dosadasnjim iskustvima izgleda da je glavna prednost iPad-a u odnosu na druge racunare, sto ga moze da koristi siri krug korisnika, recimo bebe, stari ljudi koji nisu uspevali da koriste druge racunare, pa i neke domace zivotinje (zanimljivo izgleda da se macke mnogo bolje snalaze na iPad-u od pasa).
Link to comment

iPad = ebooks/comics, video/browsing?Takodje u vestima:

Google Switches Away from Windows (Mostly to Mac) Due to Security Concerns Monday May 31, 2010 10:09 PM ESTWritten by arn Google is phasing out the use of Windows company-wide due to security concerns. The move comes after news in January that Google was hacked in an attack originating in China. Those attacks used a security vulnerability in Internet Explorer for Windows. News of the report comes from FT.com who cites several Google employees."We're not doing any more Windows. It is a security effort," said one Google employee.The majority of those moving away from Windows PCs are moving to Mac OS according to another Google employee. New hires are given the option to run Mac OS or a Linux-based machine. Google employs over 10,000 individuals worldwide.
Link to comment

Pobogu, pa u Google kompaniji koriste IE, a ne Chrome? :blink:

vulnerability in Internet Explorer for Windows
Pricam ti pricu, hackeri... ko zna sta je po sredi (mozda se prebacuju k Appletu posto su videli da im dobro ide, bolje nego MS-u).Inace, ja sam upravo odlucio da necu ici na Mac. Ipak mi je suvise kao toy computer. PC sa dobrim hardwareom, kao Sony Vaio, prijace mi znatno bolje.
Link to comment

Dobri su, samo me nervira sto smatraju da su korisnici debili. Prvo su nas naterali da sa komandne linije predjemo na misa, ikonice i prozora, a sad kazu da je i to za nas prekomplikovano, pa nas teraju da prstima pokazujemo sta racunar treba da uradi. I sve vreme nam uskracuju da brljamo po hardveru i sistemskom softveru (kako mi samo na Mac-u nedostaje onaj osecaj neizvesnosti svaki put kada instaliram novu verziju drajvera za video karicu).

Link to comment

Ja sam mislio da se Aion slaze sa mnom (delimicno). Ja volim da tinkerujem po kompovima, i necu da mi se to oduzme u cilju lepote dizajna. Hvala lijepa. ;-)

Link to comment

Da sam ja u tom fazonu, verovatno bih radio kao serviser ili hw/sw podrška. Ovako, pošto mi je uglavnom cilj da mašina odradi zadat posao bez mnogo cimanja, moram ostati na bijednom Meku.

Link to comment

tjah. ja sam debil sto se koriscenja kompa tice iako sam poceo kao mlad sa xt nikada nista nisam naucio. da imam pare danas bih kupio iPad :) ne viidm cemu toliki otpor prema toj napravi, ista fora kao kada se pojavio iPhone, estetski sok u odnosu na tadasnje mobilne telefone kad ono, danas je to sasvim normalno i svi proizvodjaci mobova krenuli tim putem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...