Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Da sam ja u tom fazonu, verovatno bih radio kao serviser ili hw/sw podrška.
Pa da, to i radim (i to i za PC i za Maca). Uglavnom, svako trazi ono sto mu odgovara, a ja eto izabrah Vaio-a. Samo jos da skupim milion dolara...
Link to comment
Mislim da je za tebe bas Apple kompanija, Pontijace, bez obzira na godine. Ono s pocetka tvog posta je bitnije. biggrin.gif
pa to i kazem kratko i jasno: ja sam debil sto se tice koriscenja kompjutera :) prvi Apple sam video sredinom 80-ih kod prijatelja i u poredjenju sa mojom tadasnjom bijednom pc masinom stvarno je kockica izgledala kao cudo. prvi mac mi je bio powerbook 1400/c i jos ga cuvam sa nostalgijom i ponekad i ukljucim. kako postoji poprilicno godina mog siromastva, tjah, samo gledam sta izbacuju na trziste i to je to.
Link to comment

Indy, sad si me bas razocarao ovim pomirljivim tonom. Mislio sam da ces nastaviti u stilu da kod sonija dobijas sve sto i ko apple i jos vise, za manje para, a da ti odgovorim tako sto cu pohvaliti soni zbog inventivnosti jer je u racunarsku industriju uveo sjajan poslovni model (mislim na ono od pre par godina kada su isporucivali racunare sa gomilom crapware-a, a onda prodavali program (50$) koji je racunare cistio od tog crapware-a). Ovako, nista!

Link to comment

Ha! Apple fanbois nikada ne omanjuju. Kao izraelski komandosi, odmah idu u debelo meso. Kroz vasu glavu jedan jedini fakat o Apple kompjuterima ne bi uspeo da prodje, taman da ga u tamo akcelerira Large Hadron Collider. Recju, vi ste najobicniji kult (sto je samo jos jedan dobar razlog za zaobilazenje Appleta u sirokom krugu).

Link to comment

Zapravo ja sam Apple fanboj pojednako koliko i Microsoft fanboj, mada ni na Linux nisam gadljiv. Samo mi idu na zivce raznorazni hejteri - a tvoje pitanje da li je neko nasao namenu uredjaja koji nije nista drugo nego racunar i namenjen je da se koristi za potpuno iste namene kao i svaki drugi racunar, sam shvatio kao obican hejt.

Link to comment

Ne mislim da je to pitanje običan hejt. Evo meni se mnogo sviđa kako izgleda iPad i vrlo rado bi ga posedovao. E sad, šta da radim sa "računarom" koji nema multitasking, koji nema USB portove, koji nema kameru, ne podržava flash...? To i mene najiskrenije zanima. Vidim da hajp ne prestaje, da se čeka u redovima celu noć kako bi se to kupilo... Zaključujem samo da je Stiv jedan car nad carevima. On kreira potrebe tržišta, ne zadovoljava ih. A dok je ovaca biće i šišanja...

Link to comment

Multitasking ce dobiti najesen (mada licno mislim da je to ustupak kriticarima nego sto je potreba - iPad kao i iPhone dozvoljava multitasking za stvari za koje je multitasking potreban, slusanje muzike recimo). Sto se tice usb portova i flash memorije situacija je ista kao i kad se pojavio iMac G3. Tada su pitali: sta da radim sa racunarom bez disketne jedinice. iPad, kao i dosta drugih stvari u IT-u, ne moze se odvojeno posmatrati od onoga sto je trenutno dominantan trend, a to je cloud computing (savrsen flash = dropbox). Realno iPad-u jedino nedostaje frontalna kamera (za skype). Takodje, potpuno je jasno da iPad tesko moze biti zamena za desktop, a za mnoge primene ni za notbuk racunar (recimo, tesko mogu da zamislim nekog arhitektu kako radi projekat na desetoincnom ekranu). Ova fraza o kreiranju potreba trzista nista ne znaci. Na nacin na koji je ti koristis ona se moze primeniti na bilo koji tehnoloski izum (automobil, elektricnu energiju, telefoniju...). Sto se tice ovaca i sisanja mislim da ce toga biti dosta, ali ne medju kupcima iPad-a, vec medju kupcima jeftinijih i neupotrebljivih kopija (sa sve fles memorijama, usb portovima i kamerama).

Link to comment

Pa možda ga i uzmem kada dobije multitasking, frontalnu kameru i USB port. :) Stvarno ne kapiram da model računara koji izlazi na tržište 2010. godine nema takve stvari. Cloud computing jeste trend, ali smo godinama daleko od odricanja od fleš memorija i sličnih stvari. Ne znam detalje, pominješ slušanje muzike. Da li može na iPadu da se sluša mjuza, radi na nekom tekstualnom fajlu i skokne do neta da potražiš potrebne podatke - istovremeno? Ako ne može onda to ne vredi žižljiva gra'! A ovo za ovce si upravo objrasnio ovim "Multitasking će dobiti na jesen". Na hajpu koji je sam kreirao Stiv je izbacio hipertrofirani iPod touch i prodaće ga u milionima primeraka, a tek posle će u njega dodati nešto što je elementarno za predmet koji pretenduje da se zove računar u 21. veku. Da je Acer ili ko već izbacio na tržište iPad verovatno bi bankrotirao jer bi svi taj uređaj tretirali kao jako simpatičnu i prilično beskorisnu mašinu, što umnogome i jeste. Al kad to uradi Apple tu je vojska da čeka u redovima i kupuje na milione. Da opet istaknem, nisam mrzitelj i voleo bi jednog dana da posedujem iPad. Ali tek onda kada bude imao sve što je elementarno i kada bude koštao onoliko koliko vredi, proporcionalno cenama konkurentnih proizvoda.

Link to comment

Mislim da je malo glupo na osnovu svojih preferencija određivati tuđe i usput ih častiti terminima poput "vojska" i "ovce za šišanje".Kada bi se išlo tom linijom van IT industrije, 90% ostavljača postova na Šta Ste Pazarili Ovih Dana bi moglo tako da se okarakteriše. Meni recimo nikad ne bi palo na pamet da pljunem 300 evra na obuću, sat ili tako nešto, što ne znači da mislim da je onaj ko to voli i može budala.Takođe, još mi je fascinantnije to što se u ovom slučaju patke lome oko sredstava za rad. Kad neko okači fotku Ferarija od 200k evra, prva reakcija je :drool:, a ne "jebote, ko je blesav da pljune toliko za kola, kad ima do jaja Toyotu za max 50k".

Link to comment
(recimo, tesko mogu da zamislim nekog arhitektu kako radi projekat na desetoincnom ekranu).
Nisam [kvalifikovani] arhitekta, ali posle dana na poslu [i dva Cinema Display-a od 20"] i 15" ekran kod kuce [MBP] mi tesko pada :lol:
Link to comment
Mislim da je malo glupo na osnovu svojih preferencija određivati tuđe i usput ih častiti terminima poput "vojska" i "ovce za šišanje".Kada bi se išlo tom linijom van IT industrije, 90% ostavljača postova na Šta Ste Pazarili Ovih Dana bi moglo tako da se okarakteriše. Meni recimo nikad ne bi palo na pamet da pljunem 300 evra na obuću, sat ili tako nešto, što ne znači da mislim da je onaj ko to voli i može budala.Takođe, još mi je fascinantnije to što se u ovom slučaju patke lome oko sredstava za rad. Kad neko okači fotku Ferarija od 200k evra, prva reakcija je :drool:, a ne "jebote, ko je blesav da pljune toliko za kola, kad ima do jaja Toyotu za max 50k".
Ih bre Henriče, gde ti sad ode. Ferari je luksuzna roba, cipele od 300 eura su luksuzna roba... Ne prodaju se na milione, ljudi ne spavaju ispred radnji da bi među prvima kupili...Pričamo o uređaju namenjenom širokoj potrošnji i sredstvu za rad. Ja kažem da mi sredstvo za rad koje nema multitasking, usb port... nije sredstvo za rad.Isto bi reagovao kad bi Nokia izbacija novi telefon koji nema sms npr. Ali ako hoćeš da iPad tretiramo kao luksuznu robu onda možemo bez problema da se složimo - super stvarčica. Ali kao i cipele od 300e - not my cup of tea.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...