Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Pošto sam naprednom dedukcijom utvrdila da su oba programa besplatna (ja sam ih prvo "tražila" :blush: ) i da sam pročitala recenzije oba, pritom ne shvativši u čemu je razlika, moram da priupitam koja je razlika između njih i zašto mi preporučuješ teamviewer. Ovo je bitno jer ću u zavisnosti od toga koji program instaliram maltretirati sa pitanjima ili jms-a ili tebe :D.

Link to comment

... Naknadno video da je Kiki vec odgovoreno (pa izbrisao).Ipak moram da i ja odgovorim.Sa Mac-a na PCNa Mac-u Microsoftov RDC (http://www.microsoft.com/mac/products/remote-desktop/default.mspx). Na PC-u nista, samo dozvoliti pristup.Sa PC-a na MacNa PC-i bilo koji VNC klijent (ima ih mali milion). Na Mac-u nista, samo dozvoliti pristup.U oba slucaja racunaru kome pristupas nije potreban nikakva instalacija. Naravno pretpostavlja se da koristis novije verzije OS-ova. Ogranicenje je da ako koristis klijentske verzije OSX-a i Windows-a mozes da imas samo jednog korisnika (ukljucujuci i lokalnog) na racunaru. Serverski softver (ili serverski OS) ti je potreban samo ako hoces recimo da ti radis dok ti drugi pristupaju racunaru.

Edited by Aion
Link to comment

Treba mi da PC-ijeve kontrolišem sa Meka. E sad, jedan PC ima xp home, dok je drugi xp profesional. Neće one ništa raditi dok im ja čačkam po računaru.Nego, to funckioniše tako što ja zapravo umesto svog desktopa, programa, fajlova... vidim njihovo? Mogu da pristupim Control Panel-u i ostalim stvarčicama?

Link to comment
Nego, to funckioniše tako što ja zapravo umesto svog desktopa, programa, fajlova... vidim njihovo? Mogu da pristupim Control Panel-u i ostalim stvarčicama?
Nije umesto tvog - to je samo jos jedna aplikacija/prozor unutar koga ti vidis njihov desktop. Ti i dalje na svom kompu mozes da radis sta hoces...
Link to comment

Mislim da nije to poanta pitanja - elem, ako se preko RDC logiraš u akaunt sa administratorskim ovlastima, the PC is in your finger. Mislim da Remote Assistance to automacki rješava.TeamViewer preporučam zbog jednostavnosti pokretanja, sve se dogovorite u pola minute telefonom ili nekim drugim vidom komunikacije, i onda ti slobodno prčkaš. Instalacija nije potrebna ako se skine taj vid aplikacije ( - onaj kojeg ne treba instaliravati).

Link to comment
Nisam sigaran da li xp home podrzava rimote desctop.
Ne podržava, osim ako se malo ne prčka.Mada, mislim da zaista nema potrebe za tim, TeamViewer je za apsolutnu preporuku za ove potrebe, plus što "domaćin" može da gleda i eventualno nauči ponešto od onog što mu gost radi na računaru.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Nešto mi se Mek pokarambasio (u stvari, verovatno sam ja nešto zeznula). U doku imam neke programe koje često pokrećem, a kad god pokrenem neki drugi program, on mi se pojavi i stoji u doku dok god ga ne ugasim. Sada mi se ne pojavljuju i to mi se ne sviđa. Takođe, oni programi koji su stalni stanovnci dok ne dobiju onu tačkicu ispod kada su aktivne. Ni to mi se ne sviđa. Šta sam ja to zeznula.Radila sam restart jer znam da je to majka, ali sada nije vratilo sve na staro.

Link to comment

Da li je neko video pricu koja je procurela o novom iPhone-u :Dhttp://gizmodo.com/5...les-next-iphone500x_comp2.jpgobjasnjenje kako su dosli do njega

Gizmodo describes the circumstances surrounding how the next generation iPhone was lost and even names the Apple employee that lost the device. Gray Powell an Apple Software Engineer is said to have left the pre-release iPhone at Gourmet Haus Staudt, a bar in Redwood City on March 18th. Gizmodo's source was said to be sitting next to Powell and picked up the prototype iPhone after it was left on his bar stool.The person who ended up with the iPhone asked around, but nobody claimed it. He thought about that young guy sitting next to him, so he and his friend stayed there for some time, waiting. Powell never came back.The lost iPhone reportedly booted up and "seemed like a normal iPhone". It wasn't until the following morning that it had been remote wiped by Apple. The Associated Press reveals that Gawker (Gizmodo's parent company) paid $5000 to obtain the device.
i onda danas dobiju od Apple-a ovo :D003646-500x_applelegaltogizmodo.jpg
Gizmodo, of course, will be returning the phone.
Edited by jms_uk
Link to comment

Moram da priznam da je meni čitava ta priča pomalo čudna. Jabučari su poznati po tome što im ništa ne curi (osim par dana pre predstavljanja ili ukoliko to oni sami puste), a sada treba da poverujemo da neki baja šeta prototip novog iPhone-a po barovima. How yes no.Oni to drže bre zaključano i niko ne sme da pisne. E sad, moguće je da je sam Apple pustio namerno ovu vest kako bi videli reakcije ljudi na nešto promenjen dizajn. Takođe, zna se da oni imaju po nekoliko dizajnerskih prototipova pa onda biraju i vagaju.

Link to comment

Jedno pozitivno brojanje za konstrukciju iPhonea. Leteo je, silovito, kroz vazduh cca 2 m i aterirao na asfalt. Sve je OK, osim manjih ogrebotina na jednom delu hromirane ivice. (Inače, moj iPhone je uvek commando, ne koristim nikakve futrole za njega).Ako se neko pita otkud to da se iPhone našao u letu - ne, nisam ga sam bacio iznerviran nekim razgovorom - to je bila posledica mog thrash-jogging sistema kombinovanog sa plastičnim kineskim rajferšlusom na mojoj trenerci izuzetne kvalitete (cca 2 dolara je koštala)... kroz koji je iPhone svojom masom uspeo da se probije. Gledao sam ga u vazduhu ispred moje face, kao onaj Kubrickov primat kosku koja rotira u slow motionu. A onda je fakin gravitacija pokvarila momenat.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Apple objavio da je za 28 dana prodao milion iPada (iPhoneu je trebalo tri meseca), i to pre izlaska Wi-Fi G3 varijante. Istovremeno, najavljivani iPad killeri (Microsoft i HP) objavili da odustaju od svojih prototipova. :o Mora da je Apple-u jako tesko samom na vrhu. :D

Edited by Zmitjkoe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...