Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

tužno prijavljujem da je opet puklo :-(. nakon svega 6 meseci. garancija mi je istekla, tako da ću sada morati da platim zamenu.
danas je moj macbook, star godinu i po, dobio treću po redu tastaturu, trackpad i plastičnu presvlaku.nisam ništa platila, iako nemam više garanciju, pošto apple priznaje da su omanuli sa ovim modelom.ovaj put su bili još brži u zameni, tako da sam bila bez laptopa cirka 20 min* (3 sata prošli put).*

trebalo je da čekam od jednog do tri dana, ali sam uspela da svojom rastuženom reakcijom na takvu strašnu vest poteram jednog apple geniusa da se prošeta do magacina i proveri da li imaju delove da sve obave odmah :D

Link to comment
iPad rula:
  • DRM, DRM, DRMJust because Apple’s given up on DRM for music, don’t think for one moment that it’s given up on DRM. Expect audio books, movies and other stuff to be locked away nice and tight.
  • The lock-inBasically, the device is one big lock into the Apple ecosystem. Sure, there’ll be jailbreaks I’m sure, but that puts my device in the middle of a tug-of-war between Apple and the jailbreakers.
  • No Flash supportI hate Flash, but web minus Flash is a pretty poor web experience.
  • No removable storageIt would be really cool to be able to store files and on a removable media, such as an SD Card, and swap that data between other iPads and other devices. It would be a good way to bring photos from digital cameras onto the iPad without having to have a PC or Mac as a go-between. Alas, this is not possible.
  • No USB supportI know that Apple likes to have an iron grip over its hardware, and that it likes the revenue stream it gets from licensing the dock connector to third-parties, but I’d really like a USB port on the iPad because it would offer interoperability between my existing hardware and the iPad.
  • Built-in batteryYes, I still hate the built-in battery.

:Hail:
Link to comment

Ima jedna sitnica koja me, ne mogu da kažem nervira, ali eto...Kada otvaram neki dokument sa interneta (to je najčešće neki pdf), u prozorčiću mi se ponudi opcija da li želim da otvorim ili sačuvam taj dokument. Dakle, uobičajeno. Pošto ja želim samo nešto da pročitam, kliknem na "otvori". I otvori se on meni, ja iščitam šta treba, zatvorim, ali iz nekog razloga taj fajl se automatski i sačuva na računaru, kao da sam pritisla "save". Može li to nekako da se unormali jer ako mi već pruža priliku da ili "otvorim" ili "sačuvam" želim da taj izbor zaista i postoji? Mrzi me da svaki put brišem te gluposti.

Link to comment

Sacuvati i na PC-u, ali ne u Downloads direktorijumu nego u nekom temporary direktorijumu. Stvar ukusa sta ti se vise svidja - da rucno brises, ili da imas gluposti na racunaru za koje i ne znas da postoje.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Znate onaj fazon kada se instalira program na dva računara i onda sa jednog možete da čačkate po drugom čak i kada su fizički udaljeni? Mogu li, nekako, da se na taj način upare mek i windows. Ono, svako malo me cima sestra da ne radi ovo, da ne radi ono, a pošto ne zna baš puno o računarima i ne ume da mi objasni, ja moram da šipčim 30 km u jednom pravcu da bih videla da je neka glupost u pitanju.

Link to comment
Znate onaj fazon kada se instalira program na dva računara i onda sa jednog možete da čačkate po drugom čak i kada su fizički udaljeni? Mogu li, nekako, da se na taj način upare mek i windows. Ono, svako malo me cima sestra da ne radi ovo, da ne radi ono, a pošto ne zna baš puno o računarima i ne ume da mi objasni, ja moram da šipčim 30 km u jednom pravcu da bih videla da je neka glupost u pitanju.
Знам да Мек може да приступа виндоус римоуту, па вероватно да може и обрнуто.
Link to comment
Znate onaj fazon kada se instalira program na dva računara i onda sa jednog možete da čačkate po drugom čak i kada su fizički udaljeni? Mogu li, nekako, da se na taj način upare mek i windows. Ono, svako malo me cima sestra da ne radi ovo, da ne radi ono, a pošto ne zna baš puno o računarima i ne ume da mi objasni, ja moram da šipčim 30 km u jednom pravcu da bih videla da je neka glupost u pitanju.
Tebi trebascreenshot20100323at202.pnga neka sestra stiklira Remote Desktopenablerd.jpgJa tako majci stalno nesto popravljam, umesto da sipcim ~2350 km u jednom smeru :D Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...