Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Ja koristim isti FW koji sam koristila i na pc-u, ako to išta pomaže. A gledajući ove velike i svetle Larsonove fotke, izgleda da ja uopšte nemam FW 400, već dva FW 800.

Link to comment
Ja koristim isti FW koji sam koristila i na pc-u, ako to išta pomaže. A gledajući ove velike i svetle Larsonove fotke, izgleda da ja uopšte nemam FW 400, već dva FW 800.
Pa vrlo moguce ako ti je noviji komp.Ja na mom trenutnom MBP imam samo FW800, prethodni model koji je pravljen je imao oba, a moj prethodni MBP [iz 2006] je imao samo FW400.
Link to comment
Koliko pin-a ima firewire 800 port na iMac-u? Od pre par dana sam postao clan Mac porodice i sad pokusavam da nadjem jeftin nacin da gledam kablovsku tv na racunaru. Pokusavam da sledim upustva odavde:
Problem je sto moram da kupim firewire kabl a ne mogu da nadjem preko neta koja je velicina port-a na iMac-u. Da li je neko probao nesto slicno i da li postoji neki drugi nacin da se ovo odradi?
Ako mislis da sam pravis firewire, ili neki slican kabal - mislim da to nije moguce. Edited by Aion
Link to comment

Hvala vam na odgovorima. Kabl koji imam je 1394 FireWire 6-Pin to 6-Pin i mislio sam da cu sa njim moci da spojim kablovski risiver i iMac(9.1). Medjutim, uticnica kabla ne odgovara iMac-u ali zato odgovara risiveru. Da li postoji takav kabl koji moze da poveze ova dva sistema ili to mora da se poveze na neki drugi nacin? Kao sto napisah u prethodnom postu, pokusavam da sledim

. U tom uputstvu se koristi risiver koji ima isti firewire sistem kao i mac.Izvinjavam se na skrnavljenju srpskog/engleskog jezika. :) Edited by helikoid
Link to comment
Da li postoji takav kabl koji moze da poveze ova dva sistema ili to mora da se poveze na neki drugi nacin?
Da, treba ti Firewire IEEE1394B 800 to 400 9 Pin to 6 Pin Cable i ovako izgleda 31FiyRjstUL._SL500_AA280_.jpgja koristim jedan takav jer moj externi hard ima samo FW400, a laptop samo FW800.
Link to comment
Da, treba ti Firewire IEEE1394B 800 to 400 9 Pin to 6 Pin Cable i ovako izgleda 31FiyRjstUL._SL500_AA280_.jpgja koristim jedan takav jer moj externi hard ima samo FW400, a laptop samo FW800.
Hvala.Videcu da nabavim taj kabl ovih dana pa cu javiti da li sam uspeo u nameri da gledam tv na mac-u.
Link to comment

Vi tek sada saznajete za to? Apple ih je odmah tužio, pa je firma ugašena i bankrotirala, pa je sada vaskrsla iz mrtvih, nemam pojma na koju foru. U svakom slučaju, isto sr*nje kao i Hackintosh.

Link to comment

Odlučila sam da je prošlo dovoljno vremena od mog poslednjeg pokušaja update-a Leoparda sa 10.5.5. i da su traume iščezle. U međuvremenu je izašao i 10.5.7 i imam dva pitanja:1. Ja mogu direktno sa 10.5.5. da se prebacima na 10.5.7? Meni je logično da može, ali da priupitam :).2. Odlučila sam da ne idem kao prošli put preko automatskog update-a, već da skinem samostojeći paket sa macserbia. E sad, koja je razlika između upadate-a (442 mb) i combo update-a (729mb), osim u veličini?

Edited by kiki
Link to comment

Treba ti combo update, koji služi u slučajevima kada je preskočen neki od ranijih updatea. Npr, sa 10.5 na 10.5.5.Btw, izašao je već i 10.5.8. Skini taj combo i instaliraj. Neki čak uvek instaliraju sve preko combo updatea, čak i ako imaju prethodni. Kažu da se tako preduprede neki od mogućih problema. Ja ih do sad nisam imao, ponekad apdejtujem regularno preko Software Updatea, ponekad skinem regularan update, ponekad combo. Kako mi dune.

Link to comment

pitanjce: jel se moze sa apple remote desktopom pristupiti PC-ju koji nije u networku? tj koji nije u okviru kompanije itd. preciznije, na koju foru da recimo putem IP adrese upadnem na svoj komp u srbiji i da kevi popravim ono sto treba da se popravi....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...