Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

BTW. Otišlo je jutros za 338 aud + 35 poštarine (~ 228 eu).

Bas htedoh da pitam.

To nije losa cena, ali je mozda i faktor nedelja ujutru... ili su tu jednostavno jeftiniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
7 minutes ago, Indy said:

Pa jeste, nedelja jutro je problem bio za mene... Mada je ponuda na ebay zaista bogata, posebno za macbook air & pro.

 

 

Ja slabo licitiram these days, ali mi je generalno bio plan (za te aukcije koje se zavrsavaju u, za mene, nezgodno vreme) da stavim iznos koji sam voljan da potrosim - pa ako pobedim, super; ako ne, bice druge prilike (pogotovo ako ih ima dosta).

Link to comment

Nisam to ja uzeo, neko drugi (kome nije bilo teško da ustane u 6 ujutro u nedelju...) Nije bitno, biće nešto drugo (a možda i novije, šacujem sad neke iz 2015...)

Link to comment
On 27. јун 2020. at 1:44, Indy said:

Ako imaš ebay, ima tih stvari (DVD ili USB) da se kupi tamo za par desetina $.

 

U Srbiji reinstalacija može da se uradi za 2.000 dinara, a možeš da dobiješ i za dž, kao ja :cool:.

 

Uglavnom, živ je deda, umro nije, leti, ali me sada keca tajm makina. Inače, na njoj su mi samo programi dok sam sve fajlove prebacila na ekstarni, tako da nije ništa strašno i ako ne uspem (doduše, boga nema da se setim koje sam programe imala, ali ću ih skidati kako mi koji bude bio potreban). Uglavnom, pokrenula sam tajm mašinu, ona krenula sve normalno da radi, pojavio se i onaj bar sa napredovanjem i negde posle 10-ak minuta ta slika je nestala, sve se zacrnilo i onda se pojavio beličast ekran, pa jabukica i onda se tako smenjivalo (kao da se restartovalo, ali bez zvuka). Taj prvi put sam stavila da se povrati sve, i aplikacije i i postavke računara i mreže, sve one tri kućice sam označila. Izabrala sam da se vrati moj stari profil umesto ovog kojeg su mi namestili i da ne zadržim kopiju. Pošto nisam nešto obraćala pažnju dok je radio restore, pomislila sam da je završeno (mada mi je bilo sumnjivo) i restartovala sam ga. Onda mi je opet tražio da uradi restor sa tajm mašinom, ali sam ovaj put izabrala samo aplikacije.

Uglavnom, sve se ponovilo, ja popizdela i nekako uspela da izađem odatle i vratim se na log ekran. A tamo me čeka moj stari profil i stara lozinka. To je jedino što je povratio, bukvalno ništa više, čak sam i jezik tastature morala da vraćam na ćirilicu i našu latinicu. Od programa, naravno, ni traga ni glasa, kao ni od naloga na mejlu (to tek treba da nameštam).

 

Ja stvarno ne znam gde grešim.

 

I da, htela sam da vratim samo fajlove, ne i sam osx, uopšte ne želim da rizikujem.

Edited by kiki
Link to comment

Namestila sam mejl nalog, ali imam porche samo od poslednjih 10 dana (nemam pojma zašto samo toliko). Nemam ih čak ni na SBB-ovom serveru. Čini mi se da mi se ovo već jednom dogodilo i da sam ih povratila, moram da pronjuškam po netu.

Link to comment
53 minutes ago, kiki said:

Namestila sam mejl nalog, ali imam porche samo od poslednjih 10 dana (nemam pojma zašto samo toliko). Nemam ih čak ni na SBB-ovom serveru. Čini mi se da mi se ovo već jednom dogodilo i da sam ih povratila, moram da pronjuškam po netu.

 

Da li ti je mejl IMAP/Exchange ili POP3?

Link to comment

POP3 i verovatno zato i nemam ništa jer čuva na mašini, a ne na serveru. To će mi biti najveći problem. Našla sam na bekapu sve programe, a pošto ih 70% praktično i ne koristim, ostale ću prosto ponovo da skinem jer ne znam šta sve moram da prekopiram ručno da bi radilo (nemam živaca da više pokušavam da povučem sa time machine-e, ne znam zašto ne funkcioniše).

Elem, ostaju mi poruke sa mejl naloga. Gde se to čuva, da pokušam ručno da iskopiram iz bekapa na novi disk?

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...