Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Ako sam dobro protumačio uputstva, hard disk dolazi u obzir samo ako je prikačen na Airport. Ja sam to radio sa USBa i šljakalo je (izuzimajući jednu sitnu glupost)...

 

Ali da - bracin savet je ok.

Link to comment

Znači nije butabilna varijanta os-a, već samo može da radi recovery ili da pregazi postojeći? Ja to tako uopšte nisam shvatila. Najluđe je što sam pre pravila butabilne usb-ove, ali mi sada nije ni palo na pamet, bila sam uverena da ovo radi. 

Link to comment

Neće. Imam folder sa znakom pitanja. Možda je problem što mi je mek iz 2008-e 😂. Ništa, odneću ga do komšija, oni sigurno imaju butabilne varijante. 
@bracaNegde sam pročitala da tako klonirani ponekad ne rade i to rekla ovim mojima (nemaju nikakvo iskustvo sa mekom).  Idiot. Sada ću da platim školu. 

Link to comment

A pa sto ne kazes da je antikvitet...    ja vozam jednog "modernog" iz 2013., neunistiv je, radi i dan danas ko zmaj, cak sam instalirao i macOS 11 BiG Sur beta verziju na njega i ne menjam ga dok ne crkne (pu, pu...)

 

 

Link to comment

Ni ja moj ne menjam iako je teška praistorija, ali samo zato što nemam para 😀). Ali se baš već mučio, usporavao. Ne mogu da prežalim što nisam kupila još jednu ram memoriju od dva giga, sada bih imala 4, a ne 3. 
Obavezala sam moje informatičare da mi ugrabe neku staru ako nalete negde (ovo što se prodaje preko neta je baš skupo).

Na ovaj moj ide El capitan, a ima neko budženje da može i Sierra. 

Link to comment

Internet recovery ne funkcioniše (pojavi se fascikla sa znakom pitanja), verovatno zato što je komp iz 2008. 😀.

Nemam deugi mek nigde u blizini. Moj je propust što se nisam obezbedila butabilnim usb-om pomoću sopstvenog kompa. Prosto, mislila sam da ovo radi i da nema potrebe. 

Link to comment
47 minutes ago, kiki said:

Internet recovery ne funkcioniše (pojavi se fascikla sa znakom pitanja), verovatno zato što je komp iz 2008. 😀.

Nemam deugi mek nigde u blizini. Moj je propust što se nisam obezbedila butabilnim usb-om pomoću sopstvenog kompa. Prosto, mislila sam da ovo radi i da nema potrebe. 

 

Da, izvini - prevideh taj detalj. To je pocelo tek sa Lion-om, negde 2010-11.

 

Da li imas DVD koji je dosao sa racunarom?

Link to comment

Čak sam i na to pomislila, ali nemam ga (mislim da je bio snow leopard). Baš sam ga dugo čuvala i uopšte se ne sećam da sam ga se namerno rastosiljala. Mora da je bio u kutiji računara koji je moja keva na kraju izbacila iz podruma. Meni cd odavno ne radi, to mu je bio baš osetljiv deo, ali imam eksterni koji bi odradio priču. Ali, eto, nema sa čim. 
Ništa, nosim ga u servis i platiću, šta sada da radim. 

Link to comment

Treba mi mišljenje apple eksperata - polovni MacBook Air (A1466) navodno u odličnom stanju. Dokle ima smisla ići sa ponudama? (Trenutna ponuda je oko 140 eu, ostalo je još oko 21 sat do finala - sigurno će biti viša finalna cena... samo me zanima koliko mislite da ima smisla da bude max?)

 

256 GB mu je SSD, ima normalne aksesorije (charger, itd.)

Link to comment
Treba mi mišljenje apple eksperata - polovni MacBook Air (A1466) navodno u odličnom stanju. Dokle ima smisla ići sa ponudama? (Trenutna ponuda je oko 140 eu, ostalo je još oko 21 sat do finala - sigurno će biti viša finalna cena... samo me zanima koliko mislite da ima smisla da bude max?)
 
256 GB mu je SSD, ima normalne aksesorije (charger, itd.)

Daj neke druge specs - taj model pokriva sve od 2012 do 2017.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment

Ne znam koje trziste je u pitanju kad je cena u EUR, ali ovde su na ebay-u isli u poslednjih par meseci za ~£300-350 u ok stanju do ~£450 za excellent/ refurbished. Za 256GB verziju.

Na toj everymac stranici ima na samom dnu isto neki estimate za trenutnu cenu/vrednost.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...