Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Imam problem. Napokon odlučih da ugradim ssd, napravila sam timemachine bekap na eksternom hardu koji je formatiran u onom os extended formatu. Priključim sve, čuje se zvuk, stisnem cmd+r, malo posle pojavi se jabukica, ali bez progress bar-a (doduše, jabukica se pojavi i kada ne pritisnem cmd+r). I to je to, stoji neko vreme i onda se restartuje. Šta bi moglo da bude u pitanju?

Link to comment

Čekaj, ti si izbacila stari disk, ubacila novi neformatirani SSD, priključila externi disk i očekuješ da on digne sistem... odakle ? 
 

Edit: da bi radio recovery mora i njega da digne odnekle, tj da se disk formatira, instalira macos na njemu (onda on napravi malu particiju za recovery)... 

Edited by braca
Link to comment

Da li si odavde uzela instrukcije? Tu piše: Reinstall macOS from the built-in recovery disk on your computer, a to se najverovatnije ne odnosi na eksterni hard. Ako se restartuje sam od sebe, to znači da ga nešto zbunjuje (pretpostavljam baš eksterni) pa ne može da dođe do utilities-a.

@kiki

 

Link to comment

Najlakše je da uradiš recovery sa interneta (ako ti nije previše spor), ili napraviš USB sa macos instalacijom (ali za to ti treba drugi mac koji radi...) 

 

Posle uradi update na istu verziju koja je bila na starom disku i onda možeš sve da vratiš sa timemachine 

Link to comment

Bekap: 

https://support.apple.com/en-us/HT201250

Restore OS i fajlove (dakle, drugi deo teksta)

https://support.apple.com/en-us/HT203981

Mislim, nije sad ništa strašno, imam u blizini servis pa ću odneti da mi instaliraju OS (ostalo ću povući sama), ali me zanima gde sam pogrešila, za neku buduću priliku. 

Link to comment

Pogrešila si što si stavila prazan neformatirani disk, mac jeste pametan ali ne toliko, nema sistem na SSD, nema na eksternom disku, ne zna odakle da startuje 

Link to comment
4 minutes ago, braca said:

Najlakše je da uradiš recovery sa interneta (ako ti nije previše spor), ili napraviš USB sa macos instalacijom (ali za to ti treba drugi mac koji radi...) 

 

 

Nemam drugi mek, to mi je

problem, kasno sam se setila butabilnog usb-a, trebalo je da uradim sa svojim. 
Razmišljala sam o internetu, ali su mi stavljali ssd na poslu, a tamo nisam mogla da se nakačim. Sada sam ga donela kući, pa ću probati. To je ono cmd+alt+r?

Link to comment

Kako nema na eksternom disku kafa sam uradila bekap time mašinom? Koliko sam čitala to je trebalo da povuče i OS. Nešto sam ja tu prezupčala očigledno. 
Uglavnom hvala, videću sa ovom internet varijantom. 

Link to comment
Just now, kiki said:

Kako nema na eksternom disku kafa sam uradila bekap time mašinom? Koliko sam čitala to je trebalo da povuče i OS. Nešto sam ja tu prezupčala očigledno. 
Uglavnom hvala, videću sa ovom internet varijantom. 

Timemachine je verovatno bekapovo i macos, ali u njegovom formatu, može da ga vrati ali ne i da digne sistem sa tog diska 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...