Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

Odgledao i druge dve epizode Zlatnih momakatm.

 

Druga epizoda mi je bila potpuni hit. Taj period je bio dobrano pre mog vremena, znao sam o generaciji 70ih, ali mislim ne dovoljno duboko, i u neku ruku ova epizoda mi je bila otkrovenje. Imali smo prejeben tim na tom SPu, Kicja, Praja, Kreso i Mirza, da su neka druga vremena u pitanju sve legit-NBA igraci, plus ludi Moka, na klupi profa Nikolic, covek koji je izmislio kosarku. Ako treba da poredimo, mozda za pola pedlja slabija generacija od one '90, ali uz nju definitivno nasa selekcija sa najvise talenta u istoriji.

A i epizoda vrh, mladi Dragan Nikolic i Milena Dravic, neka polu-krindz emisija na TVu, i jbt, Djole Balasevic, aman :laugh: Nostalgija u punom duhu.

 

Treca mi se nije dopala toliko, vise su se bavili aferom zastava i raspadom Juge, umesto time kakva je to jbna timcina bila, onako usputno je pomenuto da smo tukli Amerikance u nekim "Igrama dobre volje" pred samo SP. Bila su zajebana vremena, i svakako je trebalo pomenuti to u epizodi, samo bih voleo vise akcenta na tim, sastav i rezultate. Ugazili smo sve, kaze Duda da smo koijm slucajem izgubili utakmicu protiv Italijana, Sovjeti i Ameri bi igrali da izgube da bi izbegli nas.

Link to comment

"Obraz uz obraz" cringe emisija!? Gospodine, izvolite napustiti objekat.:laugh:

 

Moja prva secanja na kosarku su vezana za tu generaciju koja je verovatno od svih evropskih kosarkaskih generacija, ukljucujuci i jugoslovensku s kraja osamdesetih koja je premostila FIBA i NBA, napravila najvecu revoluciju u evropskoj kosarci. Do pojave tog tima kosarka, pa i nasa, je bila sport nekretnina, kilograma i santimetara, privatno vlasnistvo SSSR-a i istocnog bloka, dekadencija ravna dekadenciji odela, cipela i automobila sovjetskih politicara i njihovih istocnih prisipetlji. Onda se pojavio Cosic i za njim cela ova generacija ludaka koja je ubrzala kosarku na fast forward i od jednog tunjavog, dosadnog i predvidljivog sporta napravila najuzbudljiviji sport koji se igra na evropskom kontinentu. Do ubrzavanja, atleticnosti i vica u igri bi evropska kosarka dosla pre ili kasnije prirodom stvari ali za to sto je do toga dosla kada je dosla iskljuciva je zasluga ove generacije, koja je na terenu pocistila sovjetsku skolu kosarke kao metlom.

 

Ovi momci iz druge epizode su, jebi ga, naucili Evropljane kako se igra prava kosarka. I usput poosvajali sve zivo. Grci, Italijani, u velikoj meri Spanci i Francuzi, kasnije Turci, maltene sve relevantne kosarkaske zemlje osim Litvanije su uz nas know-how napravile svoje kosarkaske proizvode. Bilo je lepo i gotovo malo tuzno slusati s kakvim postovanjem italijanske kosarkaske legende i sportski novinari govore o Profi i Cosicu.

Link to comment

^^

 

Da, cak su i pomenuli to za Kresu u jednom trenutku, kazu da je on bio isuvise slab i mrsav da bi mogao da se tuce sa grmaljima ispod kosa i da je zbog toga morao da pronalazi drugacije nacine da igra i postize koseve...i time bukvalno uveo revoluciju u kosarku. 

Link to comment

Jbt, raspali RTS je napravio nešto najbolje od onih drama po Nušićevim delima...

 

 

Neki snimci koje nikad nisam video. Baš nostalgija, obzirom da sam odrastao uz njih, sve te snimke gledao sto puta.

 

btw, Jovan Kosijer je, ako me sećanje ne vara, komentarisao NBA za TV Zagreb, te prve sezone kad su TVB i TVZ otkupili prava (kad su Divac, Dražen i Paspalj otišli preko). Zoran Radović je bio glavni za TVB.

Link to comment
48 minutes ago, Ivo Petović said:

 

btw, Jovan Kosijer je, ako me sećanje ne vara, komentarisao NBA za TV Zagreb, te prve sezone kad su TVB i TVZ otkupili prava (kad su Divac, Dražen i Paspalj otišli preko). Zoran Radović je bio glavni za TVB.

I pokrivao kosarku za zagrebacke Sportske Novosti.

Link to comment

Druga je najbolja, treca malo zbrda zdola. ova poslednja dobra dok nisu pustili deo o prijemu kod predsednika, tu mi se malo slosilo.

 

Ne znam da li sam istripovao, ali u jednom trenutku dok je vlada stankovic nesto pricao je pisalo ispod Velimir Perasovic. Koji se nije ni pojavio u filmu. Dosta veliki fail.

Link to comment
22 minutes ago, Joe D said:

Druga je najbolja, treca malo zbrda zdola. ova poslednja dobra dok nisu pustili deo o prijemu kod predsednika, tu mi se malo slosilo.

 

Ne znam da li sam istripovao, ali u jednom trenutku dok je vlada stankovic nesto pricao je pisalo ispod Velimir Perasovic. Koji se nije ni pojavio u filmu. Dosta veliki fail.

Da, i ja sam to primetio za Perasa...

 

Treća i četvrta imaju politike malo više nego što ja želim, ali takva vremena bila, valjda...

 

Jedva čekam petu...

 

 

Link to comment

Nema zaobilazenja politike u prici o repreentaciji  tom periodu. Ali bas da prijem kod onog zlikovca onako pokazu kao najnormalniju stvar i jos prosipaju neke anegdote - nije mi trebalo da vidim. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...