Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

On 3.2.2021. at 10:55, Milosh76 said:

Bice lep vikend, gde planirate da pobegnete iz zagadjenih gradova? :D

 

 

Fruska gora po milioniti put :wub:

ali uvek drugacija jer uvek nadjem neki budzak u kom nikad nisam bila

Edited by ivy
  • +1 2
Link to comment
gde vi idete na Fruskoj gori kad dodjete?
Sledeći put kad dođem voleo bih da vidim stvari za koje nisam znao: bar npr. Orlove stene, Orlovo bojište, Perinu pećinu, Stambolićev memorijal... i ponovo obiđem mesta iz detinjstva: Tekije, Vezirac, Stražilovo...

Ovi mapa sa znamenitostima nije loša:
https://fruskac.net/rs/mapa

šteta što nisu integrisali i (sve) staze kao ovi iz npr. maps.me... edit sad vidim da ima nekih, verovatno glavnih


Link to comment

jeste dobra mapa,nije losa...da,ima maratonskih staza sto je super

 

moze se koristiti maps.me imaju bas sve staze... i mi to koristimo kad idemo sami...izaberem neku kruznu tj. napravim kruznu stazu od ucrtanih pa sta bude jer nema visinski profil niti topografije :D

 

 

  • +1 1
Link to comment

Bio sam danas u Cacku. Vrlo sam prijatno iznenadjen gradom, naucio sam neke stvari koje sam morao znati i ranije, moja sramota.


Recimo da je Cacak star oko 5000 godina, da ima Rimske terme, da ispod Gimnazije i mislim gradske crkve ima neolitsko nalaziste... Kad nas ogreje sunce, nadam se vec u martu-aprilu, poseticu i setaliste kraj Morave, po google maps, deluje da je dosta dobro uredjeno.

 

Cacak nije samo pecenje, definitivno!

 

https://www.cacak.org.rs/91-1-l

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

Užice se valjda po caru Titu Flaviju zvalo Titov Kapedunum a Čačak izgleda bila neka dalmatinska zabit samo

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment
5 hours ago, Milosh76 said:

Bio sam danas u Cacku. Vrlo sam prijatno iznenadjen gradom, naucio sam neke stvari koje sam morao znati i ranije, moja sramota.


Recimo da je Cacak star oko 5000 godina, da ima Rimske terme, da ispod Gimnazije i mislim gradske crkve ima neolitsko nalaziste... Kad nas ogreje sunce, nadam se vec u martu-aprilu, poseticu i setaliste kraj Morave, po google maps, deluje da je dosta dobro uredjeno.

 

Cacak nije samo pecenje, definitivno!

 

https://www.cacak.org.rs/91-1-l

 

 

O Čačku sam znao sve osim da je za pecanje. :D

 

Btw, najlepše kod i oko Čačka je Ovčarsko Kablarska klisura. 

  • +1 2
Link to comment
jel ima chachak neko rimsko ime?



sent from bubamoto


8km od grada su nalazišta i iz 6. veka rimsko-vizantijskog utvrđenja Gradina dok je niže naselje/imanja sa termama oko Atenice (?) sravnjeno možda u vreme raspada Zapadnog Rimskog carstva i perioda Odoakra i Teodora Velikog ili čak i u vreme najezde Slavena...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...