Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

On 18.7.2020. at 11:10, vladavsnarod said:

Svratite i do Brestovacke banje da utolite zedj

 

 

 

sto se opstine bor tice moja preporuka je lazarev kanjon. 

Link to comment

Ovaj post će sad biti kao od onih ljudi što pokušavaju da nadju tipa ili ribu u koje su se zacopali u busu.

 

Na Zlatiboru postoji jedno mesto koje smo nazvali "prirodni djakuzi". Negde ispod nekog sela, zaseoka, teče potok i na jednom mestu medju stenama pravi se proširenje. Tu se pravi mali vodopad i, bogami, jedna "kada" pristojne veličine - može nekoliko odraslih ljudi komotno da se brčka. Čak je i duboko dovoljno za skakanje, što su neki meštani i radili. Slučajno smo otkrili to mesto jednog leta, pre više od 10 godina dok smo krstarili Zlatiborom. Tog dana smo još obišli Sirogojno, Stopića pećinu, Gostilje i, ako neko zna, banju Vapu. Dakle, negde na tom putu bilo je i ovo mesto. Ali od nas troje koji smo bili, niko ne može da se seti ni otprilike gde je to bilo. Pokušavali smo u par navrata da nadjemo, raspitivali se u Sirogojnu - niko ne zna. A nismo sanjali, fotke postoje i sad negde.

 

Da li slučajno neko ovde ima ideju šta i gde bi to moglo biti?

 

Nije "Kod Komše" (bljak), nema veze s tim. Nije Gostilje. Ovo je bukvalno bilo ispod nekog selceta.

Link to comment

Treba mi neka preporuka za bekstvo iz BG petak-nedelja. Negde gde nema ljudi, gde ima samo priroda, mir, tisina i pticice.

 

Moram da se resetujem, odlepicu!

 

Padaju mi na pamet Divcibare ili Tara, ne bih medju ljude. Ponecu hranu za tih 2 nepuna dana... ne treba mi ni prodavnica :D  WiFi bi bi pozeljan ili makar solidan signal MTS :D

 

 

Link to comment
On 16.7.2020. at 9:09, Filozof manijak said:

U ovo doba godine vredi. (Mada, nisam bio ove godine pa ne znam koliki je vodostaj jezera)

Ako ideš porodično i da kuliraš, onda je pravo mesto za odmor:D

 

I da, ako odeš, probaj da iznajmiš neku od mnogobrojnih vikendica oko jezera, hotel je odličan, ali i skup.

 

+ 1

 

Bio pre dve godine u ovo vreme. Savrseno cista i prijatna voda, ok plaza, ne mnogo ljudi.

 

+ 1 za vikendicu i pun prtljaznik hrane, nema mnogo mesta da se kupi sveza hrana, cak ni hleb.

Link to comment
3 hours ago, Milosh76 said:

Treba mi neka preporuka za bekstvo iz BG petak-nedelja. Negde gde nema ljudi, gde ima samo priroda, mir, tisina i pticice.

 

Moram da se resetujem, odlepicu!

 

Padaju mi na pamet Divcibare ili Tara, ne bih medju ljude. Ponecu hranu za tih 2 nepuna dana... ne treba mi ni prodavnica :D  WiFi bi bi pozeljan ili makar solidan signal MTS :D

 

 

 

Teško da ćeš na Divčibarama proći bez ljudi.

 

Debelo Brdo na putu Valjevo - Bajina Bašta. Tu je odmah Povlen, sa druge strane puta je Medvednik (dosta daleko), kanjon Trešnjice (ispod sela Gornje Košlje) rezervat beloglavih supova, sad kako stoje sa smeštajem u vreme korone nemam pojma. Ima planinarski dom, ali tu je smeštaj kao u planinarskom domu. Božanstvena priroda.

 

Rajac, Rudnik, Homolje ... ima koliko hoćeš neizvikanih mesta.

Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

+1, ja bio onaj vikend kad su bili izbori... Užas ljudi...

 

Može da se ode na Ljuti Krš, ili na one vodopade, ali ima da se potegne. U samom mestu i bližoj okolini je haos. Solidne su šanse da se naleti na Dušana Mihajlovića u crnom džipu.

Link to comment
36 minutes ago, Mil@n said:

Divčibare su komercijala, postalu polako Zlatibor.


Rudnik je prelep, svaka preporuka, niko živ tamo ne ide.

 

Ispod je najbolji manastir, Blagoveštenje. Prvi put kad smo došli smo dobili po kocku šećera i vodu, ne pamtim kad sam poslednji put to doživeo. Sledeći put su nam poklonile džak nekih fenomenalnih lokalnih jabuka. A ima i česma sa čudotvornom vodom, kažu da je neki podvižnik Tasa, bivši čobanin, tamo spašavo živote molitvama, pa su mu i kapelicu napravili. Doduše, sad se tamo trti neki verski fanatik, Bosanac, drži političke govore.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...