Jump to content
IGNORED

Srbija


Delija67

Recommended Posts

Drugi najgori dan u životu mi je bio onaj kada su dali službeni mobilni i laptop, samo što toga tada nisam bio svestan. Poslednjih 10 godina nisam imao ljudski odmor.

Link to comment
3 minutes ago, Ayatollah said:

Drugi najgori dan u životu mi je bio onaj kada su dali službeni mobilni i laptop, samo što toga tada nisam bio svestan. Poslednjih 10 godina nisam imao ljudski odmor.

 

Možda ti se posreći da tu ne bude nikakvog signala. Prošle godine vodili nekog klinca u okolinu Pirota, nema signala na čitavom području, a on zakazao gomilu onlajn aktivnosti. Takvu nevericu i paniku u životu nisam video.

Link to comment
Proveo sam 6 dana po Djerdapskoj klisuri. Jako lep kraj kao i gradovi Kladovo, Negotin i Bor. Ima u svakom sta da se vidi. Lepenski vir su odlicno sredili pre 3-4 godine, Ramska tvrdjava sredjena prosle godine, preporuka.

Nazalost, nisam bio na vidikovcu Ploce iznad Dunava, ali to cu neki drugi put. Bio sam do Prerasti Vratne, lepa setnjica, predivna priroda. U hotelu su me ubedili da ne idem na vodopad Blederije zbog loseg puta, to cu morati drugi put.
 
Inace u Kladovu je Fetislam tvrdjava iz 16 veka koja ce uskoro biti obnovljena i turisticki uredjena. Nazalost, tvrdjava Diana iz 101 godine nove ere je vise manje ok obelezena, ali prilicno neuredjena. Poseta Arheoloskom muzeju Djerdapa je sasvim dobar izbor, koga zanimaju muzeji, naravno.
 
Voznja camcem je obavezna, naravno. Trajanov most, Trananova tabla, zenski manastir na rumunskoj strani... ima bas dosta da se vidi.
 
Borsko jezero je ok, lepo izgleda, ima kupaca, ali verujem da nije za vise od 2-3 dana.
 
U Negotinu ima kuca Stevana Mokranjca u kojoj je ziveo do tinejdzerskih dana, Hajduk Veljkova kuca i spomenik u centru, kao i muzej Krajine, jako lep muzej.
 
P.S. imao sam "susret" sa 2 bambija i jednom kornjacom na putu [emoji3] Bambiji su se brzo vratili u sumicu, a kornjaca je neshvatljivo brzo pobegla sa sredine puta, dok sam se ja vracao u rikverc da je sklonim
Koliko naplaćuju ture čamcem?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
55 minutes ago, Milosh76 said:

1200 dinara, voznja je sat vremena, zoves na mob zakazes termin, mislim da ne voze manje od 6 osoba

 

Meni je Kladovo rodno mesto, ali ne živim tamo već 35 godina.

Trajanovu tablu sam videla kao predškolac, kada je još radila "raketa" Dunavom na liniji Beograd-Kladovo.

Ovog leta bih da odvedem muža da vidi klisuru i grad, ja manje više sve znam.

Jel može broj mobilnog za ture? Samo gde da nađem šestoro...

Link to comment
 
Meni je Kladovo rodno mesto, ali ne živim tamo već 35 godina.
Trajanovu tablu sam videla kao predškolac, kada je još radila "raketa" Dunavom na liniji Beograd-Kladovo.
Ovog leta bih da odvedem muža da vidi klisuru i grad, ja manje više sve znam.
Jel može broj mobilnog za ture? Samo gde da nađem šestoro...
Jedino da se plati razlika[emoji769].
Dakle majstor je ukalkulisao da uzme 7200 rsd pa onda recimo za troje platiš 2400 po čoveku [emoji19]

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
On 16.7.2020. at 22:34, Niveamen said:

Zanimljivo koliko Srbija ima jezera a skoro nijedno ok za kupanje.Evo bio sam pre mesec dana na Zlatarskom jezeru,nisam se spustao skroz do kraja boja je stvarno kao da ste na moru,medjutim niko se ne kupa.Jel to zbog hladne vode,dubine..? Nije mi bas jasno .Ona jezera gde se mozete kupati su puna prljavstine,dno blatnjavo,voda zamucena(Srebrno,Bovansko..)Mnoga su prirodno zagadjena,od trava,grana..Koje je po vama jezero ok za kupanje a da je cisto i temperatura vode normalna?

 

Rgotsko jezero

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Frank Pembleton said:

Jedino da se plati razlikaemoji769.png.
Dakle majstor je ukalkulisao da uzme 7200 rsd pa onda recimo za troje platiš 2400 po čoveku emoji19.png

.... Shiit has hit the fan!
 

Kad će čovek da zaradi ako sad neće :s_d:. Jedan od razloga što mi se ide na more je što je jeftinije od letovanja u Srbiji, što je paradoks svoje vrste.

Link to comment
On 16.7.2020. at 16:01, Ayatollah said:

Jel' bio neko na Borskom jezeru? Vredi li otići?

 

Bio sam par puta, kao i prošle godine. Od svih jezera na kojima sam bio Borsko mi je najmanje nekako "prirodno". Ima relativno lepo sređen hotel, obale mi se ne sviđaju nešto posebno, nekako se ne osećam toliko kao da sam u prirodi, uvek sam imao isti osećaj kada sam bio tamo.

Link to comment

Ima mrtvaja, recimo mrtva Tisa, pa onda ogranak kanala DTD u Deliblatskoj peščari... Sve je to OK za kupanje, ali muka je za ulazak u vodu, obično bude neka travuljina, pa trska, pa blatište. Mora ponton da se nađe. Ada Ciganlija je ove godine odlična, nikad nije bila tako providna voda.

Link to comment

Borsko jezero je ciljano stvoreno kao akumulacija za potrebe RTB-a i za turizam.

Voda je čista, nema zagađivača, plaže su uređene - normalno je da se ne dojmi kao prirodno (pogotovo jer jezerom dominira brana :D).

 

Jedini problem je nastao zbog podvodne trave pre nekih 15ak godina, ali je to rešeno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...