Jump to content
IGNORED

Nizozemska je srce Kinshase


אַף אֶחָד

Recommended Posts

prcoljkaste li i agresivne zemlje <_< a ni fudbal ne znate da igrate.a i kad govorite zvucite ko da se davite. :bee:

rado cemo posetiti i aachen, sto da ne. sve dok ne moramo preko granice dobro je. smile.gif
nadjemo se na tromedji onda. mozda nam se pridruze i devojke iz belgije. Edited by nickie
Link to comment
  • Replies 267
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • betty

    39

  • אַף אֶחָד

    34

  • Miralem

    26

  • Yossarian

    22

Top Posters In This Topic

Posted Images

inace, ako achencanke i drugi iz provincije dolaze, moracemo da im obezbedimo i spavanje.
Ahen je jedan od retkih gradova u kojima sam bio sa dve ribe u isto vreme.
Edited by paculla
Link to comment
:bee:nadjemo se na tromedji onda. mozda nam se pridruze i devojke iz belgije.
devojke iz belgije svakako dobrodosle. sto se mesta okupljanja tice hajde da krenemo sa 1 gradom#0153;, pa cemo sledeci put na 1 tromedji ili negde drugo.
Link to comment
ej, kako se beshe zove ono pivo shto cveta u jesen u holandskim kaficima? chem dodjem za par nedelja u uuutreht, pa mi treba info.
Herfstbok ili bokbier :) I javi nam se kad dođeš u selo.
Link to comment

jel krenula voda na usta... :D stara crkva u selu pretvorena je u belgijsku pivnicu. sank umesto oltara. uvek je guzva. s ulice izgleda kao obicna zgrada. najjaci utisak je kad ne ocekujes, i kad otvoris vrata a istovremeno te strefe buka pivnice i taj ogromni prostor.http://www.cafe-olivier.be/foto-75.jpgfoto-76.jpgfoto-19.jpgorgulje (kunu se) jos uvek radefoto-20.jpg1 interaktivna 3d fotkanekad:6.jpg19.jpg(bgd hram je 1 vrlo potentan prostor.)

Link to comment
najjaci utisak je kad ne ocekujes, i kad otvoris vrata a istovremeno te strefe buka pivnice i taj ogromni prostor.
istina, ogroman za nl prilike. tolike kafane nema u celom gradu, ali, po svetovnim arsinima i nije toliko spektakularno.
Link to comment

svojevremeno umalo postadoh nizozemska snajka. jos se kajem sto nisam :lol: mlogo su dobri muzevi. sve moje frendice koje se tamo udomile, uzivaju k'o bubrezi u loju. cim one okom, olandez skokom. da sam k'o sto nisam, zivela bi danas u Hertogenboschu <_<

Link to comment
da ne otvaram temu na lingvistici... vi koji spraakate nederlands... zasto nase komsije sve pricaju u deminutivima... natje, flasje, hapje, ...
Bolje na lingvistici, jer jeste "zanimljivost i čudnovatost u raznim jezicima". Čuo sam da i Rusi to rade.Čudno je što postoje i deminutivi za prideveeventjes (dem. of "časkom")stilletjes (dem. od "tiho")To olakšava posao početnicima, jer ako ne znaš rod reči, koristiš deminutiv, koji je uvek neutralan wink.gif
Link to comment
devojke iz belgije svakako dobrodosle. sto se mesta okupljanja tice hajde da krenemo sa 1 gradom#0153;, pa cemo sledeci put na 1 tromedji ili negde drugo.
a sto ne Maastricht ?na tromedji je a mnogo sladak.pritom svi mozemo da se vratimo kuci vozom u dogledno vreme.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...