Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Nizozemska je srce Kinshase

Featured Replies

Vrlo dobro -- dok rajhskomanda proverava kvalitet piva u oranienburgerstr (presudno za ishod rata), vesele zene ahenske su na braniku Vaterlanda! Neka sluze za primer + dobicete jednu ulicu u glavnom gradu kad ponovo osvojimo oranje.

nemoj da nam uskoce francuzi sa aix la chapelle.
Nema brige, brzo cemo ih naterati da ubace u petu brzinu -- unazad, kao i obicno.

Edited by burekdzija

  • Replies 267
  • Views 29.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted Images

ambasada u americi je nasla prava mesta gde se moze popiti weizen, cime smo obezbedili podrsku borcima na frontu.

a sto onda holandjani kazu aken ;) a da ne pricam kako pevaju nemacka krv u himni. a odakle su ti vasi narandzasti monarsi? sad sam stvarno dotakla dno zivota. sta mene interesuju ta vasa evropska sitnicarenja ;)nemoj da nam uskoce francuzi sa aix la chapelle.
Na starogermanskim "diets" "duits" "deutch" znači "narod", odatle i Deuschland. Tako da taj stih ne znači da je Viljem "nemačke krvi". Osim toga, Oranž je u Francuskoj (dinastija se zove Oranž-Nasau). Eto ti i razloga za narandžaste fudbalske dresove, oranžističke(*) marševe u Severnoj Irskoj i duge narandžaste pantljike koje po zakonu ne pripadaju holandskoj zastavi, ali ih svejedno kače svi holandski rojalisti da se zna ko su (**).(*) Nemam pojma kako se ti bolidi zovu na srpskom --- mislim ti irski i škotski kalvinsiti koji se skupe u Ulsteru i Belfastu da slave bitku na reci Bojn i parada baš mora da prođe kroz katolički kraj... (**) Boje holandske trobojke su uzete u čast francuske revolucije, što se dinastiji nije baš dopalo. Slično je i sa srpskom zastavom, ali su boje permutirane da se ne bi kačili sa carskom Rusijom, kojoj se prvobitna ideja srpske zastave nije mnogo dopala.

a gde je nassau (osim na long islandu)?

Pa na Bahamskim ostrvima.I to je nase.

  • Author

s obzirom na nasu poslovicnu brzinu kada su okupljanja u pitanju, mozda nije lose da pocnemo da planiramo sledecu skupstinu slobodoljubivih nizozemskih kolonija kinshase. druga nedelja novembra, recimo subota, 10/11, u 1 gradu?

bas htedoh da predlozim isto (mislim na planiranje okupljanja). mislim da mozemo da ih uvedemo jednom mesecno?al ako se ovo 10/11 odnosi na doba dana, zaboravi. :P

  • Author
bas htedoh da predlozim isto (mislim na planiranje okupljanja). mislim da mozemo da ih uvedemo jednom mesecno?al ako se ovo 10/11 odnosi na doba dana, zaboravi. :P
pa jednom mesecno je mozda preambiciozno ako ocekujemo i goste iz drugih eparhija. mogla bi nema mailing lista da se napravi i sa drugima koji bi dosli. hef? aachencanke? ja ne znam ko je jos u blizini ovde...

jednom mesecno da se okuplja Jezgro, prave patriote, a ovi ostali kako hoce. al ajde da pokusamo u novembru, za pocetak ;)

jednom mesecno da se okuplja Jezgro, prave patriote, a ovi ostali kako hoce. al ajde da pokusamo u novembru, za pocetak ;)
Dobra ideja - mi, kojima je lako i blizu, možemo bez problema da se sastajemo jednom mesečno, nije to prečesto. Po sata il tri frtalja sata vozom nije ništa. A grad obožavam :)
hef? aachencanke? ja ne znam ko je jos u blizini ovde...
ahencanke pristaju pod uslovom da se uzvrati i posetom ahena :)
ahencanke pristaju pod uslovom da se uzvrati i posetom ahena :)
druge delove nizozemske rado obilazimo!

a vi to obilazite samo sto moz peske? :huh:

a vi to obilazite samo sto moz peske? :huh:
Kada si zadnji put bila u opštini? Si vidla koja zastava tamo visi? Mi vas anektirali a nisi ni primetila... :P
  • Author

nekad je bilo zezanje za cg - da je toliko mala da u vozu pocnes da pisas na jednom kraju, stignes na sledeci pre nego sto zavrsis. moze da se primeni i na holandiju... :)rado cemo posetiti i aachen, sto da ne. sve dok ne moramo preko granice dobro je. :)inace, ako achencanke i drugi iz provincije dolaze, moracemo da im obezbedimo i spavanje.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.