Jump to content
IGNORED

Ljuba Retrovizor Zivkov


vinska musica

Recommended Posts

Ljuba zakiva standardno

 

Quote

Naprednjaci su u magičnoj vudu povezanosti, predsednik opštine je krpena lutka u koju stanovnice Brusa zabadaju šivaće igle, igle za heklanje, zihernadle, čiode, kuke za štrikanje, čak i dva šestara, dok se na neispavanom predsednikovom licu očitava bol i pojavljuju se crvene tufne.

...................

Jedini ko može biti po volji Svedržitelju Tvorcu jeste ministar odbrane, ali i napada ako bude potrebno, ministar se dragovoljno, preko reda takoreći, obreo na predvojničkoj obuci koja traje dve nedelje. Prohtelo mu se da ličnim primerom podstakne mamine maze od pedeset godina koje se opiru svečanom zovu Otadžbine da ovladaju i oni svijetlim oružjem te da povećaju našu ionako povećanu vatrenu moć!

 

:lol:

Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 335
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    39

  • Skyhighatrist

    31

  • halloween

    27

  • Caligula

    23

Ma sjajno :lol:

 

link

 

Quote

“Ministarka pravde drži da nam javna rasprava o doživotnom robijanju nije potrebna, jer se većina stanovništva već izjasnila za osvetoljubivi paragraf, mora da sam bio na Tajlandu kad je većina to rekla, ali tako je kako je, pala karta, pito – plateno, kažu Bugari.”

 

Link to comment
  • 1 month later...
Quote

Sve je ovde falš, od ideje da postoji pisac nad piscima, pa do (bliske navedenoj) ideje o izabranom književnom narodu, falš je usplahirena radost zbog događaja decenije, falš je to kako se prvak sveta u pisanju poneo prema publici i prema onima koji su mu kupili avionsku kartu i rezervisali sobu u dobrom hotelu, idolatrija se, gle, sama razgolitila, i ne post festum, nego baš kad je bila na vrtoglavom vršku svoje ispraznosti: publici kojoj nije bila dovoljna književnost Uelbekova, nego je morala da čuje njegov glas, da izbliza vidi njegovu frizuru, da se sa njim možda i rukuje u jednoj od dveju šihti predviđenih za potpisivanje knjiga, možda je baš i bila potrebna jedna ovakva otrežnjujuća lekcija. Ako nije bila besplatna, utoliko bolje.

https://pescanik.net/izabrani-knjizevni-narod/

Link to comment

Kome je do smeha i placha

 

 

Quote

Predsednik Republike brine o vazalima toliko da zna i gde koji od njih odlazi da se odmori, partijska kola slomila su se na zlosrećnom Babiću koji je postao zavisnik od Briona, omiljenog obitavališta suverena i jedinog privatnog ostrva u našoj onda socilijastičkoj državi. Svoga velepotčinjenog obožavaoca predsednik je ismejao što odlazi tamo da letuje: “Koliko sam ti puta, Babiću, rekao što ideš u elitna letovališta na Hvaru, Brionima… Šta radiš na Brionima? Ima drug kuću – nađi druga u Sopotu, a ne na Brionima, jer naš narod nema drugove na Brionima. I nije problem da si jednom otišao, ali što svake godine tri puta?”

 

Okretan kako ga je Bog stvorio, Babić je iz glave reternirao da je išao dva puta, predsednik je, gle, priznao da, eto, čak i on, kome su brojevi možda i najjača strana, može da pogreši, ali u jednome vladar ne može da pogreši i ne greši: njegovo je da odvrati vlastelu od luksuza, možda i od Hrvatske, ko zna, odonud nije stigla nikakva protestna nota što se potkopava hrvatski turizam i što se u Srbiji gaze ljudska prava na odmor po vlastitom nahođenju

 

 

:hail:

Edited by Caligula
Link to comment
  • 1 month later...

Sjajni Zivkov

 

Quote

Kao tipičnom, dodatno u poslednje vreme pauperizovanom pripadniku plebsa, puno mi je srce što sam u milosti tako plemenitog čoveka, koji je, kraj sveg obilja u kojem hteo ne hteo obitava, sebe proglasio zaštitnikom ne samo krezubih, nego i same krezubosti, pa i ljudskog prava na krezubost, dok implante i skupocene mostove onih koji su opljačkali Srbiju ne može očima da vidi, mrski su mu čak i prirodno zdravi, očuvani zubi oni koji su nauštrb krezubih od detinjstva imali pravilnu ishranu i stalni zubarski nadzor! 

 

Quote

 

Toliko je reklamiran dolazak francuskog predsednika, da mi je na trenutak došlo žao i “Ikee” i “Lidla”, čiji je isto tako svečani i uzvišeni dolazak danas pomalo već zaboravljen, drugo, ne znam kako će na ovoliku srdačnost prema Makronu gledati voljeni Kremlj, koji naravno ne propisuje nama kome ćemo da se divimo, ali koji ipak, kao Svevišnji, sve vidi, na televiziji su reklame sustizale i prestizale jedna drugu, prenos iz Vimblodona počinje u petnaest časova, susret Vučića i Makrona u četrnaest i trideset, uživo iz Surčina!

 

Link to comment
  • 5 months later...

:hail:

 

dobar

 

Quote

Predsedniku njegovi nemnogobrojni neobožavaoci spočitavaju da se odrodio, da je izgubio svaki dodir sa suvišnim ljudima, a to smo svi mi koji ne pripadamo vladajućoj kasti, ali nisu u pravu: predsednik svakog dana broji koliko se putnika nalazi u automobilima koje njegovo vozilo pod pratnjom pretiče ili sa kojima se mimoilazi: u kolima se mahom nalazi samo po jedna osoba, tek u četvoro od ko zna koliko stotina opaženih kola predsednik je uočio jednog ili više saputnika! Šta da radim, gospodine predsedniče, kad nemam šofera, nego se, kad moram, vozim samcijat sam, sam pju, sam guljaju! Ne bi li kamere kojih već imamo na hiljade mogle da snimaju nas rastrošne zagađivače, vozače-samce, pa kad bismo bili udareni po tom našem sebičnjačkom džepu zbog bezobzirne vožnje, još kako bismo pazili kad ćemo sesti za volan, i da li ćemo u štetočinsku akciju da krenem sami, ili ćemo voziti barem još jednog komšiju, stopera ili ukućanina! Mogla bi se štaviše pojaviti nova profesija: za razumnu nadoknadu vozim se sa pojedincima koji nemaju koga da povezu, kad stignem na njihovo odredište, uočim novog zagađivača i sednem u njegov auto…

 

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Quote

Da. Ako nakon praznika i festivala demokratije ne budem više nikad video takozvanog Čedu, Rasima, Veljuilića, Šešelja, kletvonosne Vjericu i Natašu, neću se sneveseliti, kakva bi dobrobit za polis, ma i najneznatnija, mogla proisteći iz ideologije i prakse Jovanović Čedomira? Ali, ako i predahnem od nekih lica i njihovih prozirnih komercija, bojim se da ću, ako poživim, još slušati glas, logiku, etiku i sintaksu takozvane Ane, a možda ću, premda slabo pratim Filharmoniju, morati da gledam i maestra Tasovca, koji je na proslavi stajao tik uz Oca familije, i tašio, nasmejan, kao da ima deset meseci i da vascela rodbina gleda radosno u te dve ručice, stvorene da daju ajnzace i utišavaju sekcije koje su suviše revnosno prionule na svoju partituru.

 

:lolol:    

 

:hail:

 

https://www.istinomer.rs/retrovizor2/post-festum-retrovizor/?utm_source=facebook&utm_content=post-festum-retrovizor&fbclid=IwAR0H9DT7CMDBOGWZv0Ed7X4cJOkCVqettrsXCbUKg4T6P89jSh0IB7ai-vM

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...