Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

3 minutes ago, vememah said:
  Reveal hidden contents

 

 

 

 

E ovo je zbilja strašno.

Pa ako su navijali u hali, koja stoka je organizovala hepening na Kalemegdanu?

:ph34r:

Link to comment
2 minutes ago, dùda said:

E ovo je zbilja strašno.

Pa ako su navijali u hali, koja stoka je organizovala hepening na Kalemegdanu?

:ph34r:

 

Bilo je organizovano pre nego sto se sve ovo desilo jer je potraznja za kartama bila veca od kapaciteta hale. Samo mi nije jasno zasto nisu otkazali u medjuvremenu, tesko da bi im bilo ko od tih ljudi zamerio. Dosta navijaca Partizana koji su imali karte nije otislo na utakmicu veceras.

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Da jbt, dečak ubio 9 ljudi od čega osmoro dece da se dokaže da je Vučićeva vladavina u kurcu. Jebemti oca koji te stvorio.....

Koliko moze da ima besramnih likova u Srbiji poput ovog gada?¿ Ja mislim ne vise od 50 i takvi drmaju politickom scenom i medijima vec decenijama, ostali su ili preletaci ili kapuljasi, koji bi se brzo preobukli ili sakrili u misje rupe.

Link to comment
8 minutes ago, Svemir Zeka said:

Stojim iza toga da deca, u svojim raznim reakcijama, pokušavaju da prevladaju bespomoćnost koja preti sa svih strana, desilo se nešto neobjašnjivo....ovo je takozvani acting-out, eksplozivne reakcije da se prevlada nesigurnost i frustracija ispod.

 

Apaolutno. Težak je ekstrem proglasiti ih sve na gomili za buduće šipkaše jer ovakav šok ventiliraju nezrelo i frustrirano. To su klinci jbt, pokušavaju da plivaju u onome u šta ih je naša generacija i ona pre nje umočila do grla, i svaki put kada loše zamahnu te iste generacije im na keca odriču pravo da se uopšte zovu ljudima. Nepotrebno je to.

  • +1 5
Link to comment
Just now, Lancia said:

Koliko moze da ima besramnih likova u Srbiji poput ovog gada?¿ Ja mislim ne vise od 50 i takvi drmaju politickom scenom i medijima vec decenijama, ostali su ili preletaci ili kapuljasi, koji bi se brzo preobukli ili sakrili u misje rupe.

U pravu si, mada mislim da je Nebojša Krstić u top 5 ljigavih govnarčina. Oa on je gadniji i od svog gazde. Tu dozu sluzi čak ni ovaj nema. 

Link to comment

Naravno da je mali monstrum dobro promislio sve detalje svog zlocina. 

On i sada kada daje izjave tacno cilja na proglasenje njega psihopatom, igra svoju igru, a pre 3 dana je bio normalan ucenik, isao na rodjendan kod cece koju je posle pobio

Da nije bilo obuke od strane oca, nicega ne bi bilo... mnogi od nas ne umeju da rukuju sa oruzjem, i on na ulici mogao bih da pobije bilo koju metu...

Sada ide na produzavanje sebi dana u ustanovama, dok mu to odgovara... zna da je tamo bezbedniji, dok mu roditelji ne smisle neki bezbedni scenario...

Oni umesto da razmisljaju kako da iskupe grehe sina... uzimaju skupe advokate, ogradjuju se

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

U pravu si, mada mislim da je Nebojša Krstić u top 5 ljigavih govnarčina. Oa on je gadniji i od svog gazde. Tu dozu sluzi čak ni ovaj nema. 

Sta znam, jucerasnje obracanje je bilo jako bolesno. Pogresio sam sto sam uopste gledao.

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Tsai said:

Sta reci na ovo. Kakvi su ovo ljudi?

 

 

img_1_1683235015615.jpg

 

Ovo mi je najskandaloznija izjava na ubistvo/ubistva od kad znam za sebe. 

  • +1 6
Link to comment

 

4 hours ago, Ros said:


to sto je neko velik ne znaci da ne može biti maltretiran. a ni svako maltretiranje nije samo fizičko 

 

Ja bih ostao kod ovog da je navodno bio žrtva nasilja. Još i izjava koju je, takođe navodno, dao policiji. Pri tome u tom odeljenju iz koga je najviše žrtava je bio svega tri meseca, a zločin, opet navodno, počeo da planira pre mesec dana.

 

Inače, danas sam saznao da poznajem majku ubice, koja je rođena sestra drugara iz detinjstva koji je živeo u zgradi do moje, a koji su se oboje odselili početkom 2000-ih.

 

Mislim da su zgražavanja o nedostatku empatije preterana, polazim od sebe i svojih prijatelja i odnosu prema događajima iz 90-ih, od ubistava u kraju do bombardovanja.

 

Nakon što je prošao jedan dan, najgori utisak mi je taj da koji god evenutalno bio put rešavanja bilo kog aspekta ovog zločina (kontrola oružja, rad sa decom u slučajevima vršnjačkog nasilja, odnosi na relacji deca - profesori - roditelji, nasilje u medijima, nasilje na internetu, granica odgovornosti maloletnih lica, odgovornost roditelja i sl.) blokira ga gomila dripaca na vlasti koji će obesmisliti svaku meru i svaki predlog.

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, JohnnyD said:

 

Ovo mi je najskandaloznija izjava na ubistvo/ubistva od kad znam za sebe. 

 

Kolega ujutru priča kako je šokiran nebuloznim stvarima koje čuje od naizgled normalnih ljudi, spominje onu budalu na tviteru koja drvi o zapadnim vrednostima.

 

Razgovaram sa prijateljem koji je danas bio na poslovnom sastanku i slušao 15-minutnu teoriju zavere od strane starije advokatice koja sumnja na strane službe koje žele da skrenu pažnju sa Kosova, kaže da je bukvalno zanemeo.

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, JohnnyD said:

Ovo mi je najskandaloznija izjava na ubistvo/ubistva od kad znam za sebe. 

 

Nije čak ni originalan ljigavac, Alex Jones je pre deset godina isto ovako srao da se školsko masovno ubistvo (Sandy Hook) nije desilo, sve je izrežirao Obama da bi imao izgovor da zapleni oružje, platio roditeljima da plaču i tvrde da su im deca izginula...

 

Razlika je u tome što je Jones pravosnažno osuđen i ima (nekako) da plati milijardu dolara odštete, dok će Krlo da prođe nekažnjeno.

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...